Warszawa

"ASTERIKS I OBELIKS: IMPERIUM SMOKA" rekordzistą i najchętniej oglądanym filmem cyklu w historii!

"ASTERIKS I OBELIKS: IMPERIUM SMOKA" rekordzistą i najchętniej oglądanym filmem cyklu w historii!

Ponad 700 000 widzów w kinach!

 

Na Tautesa – stało się! „Asteriks i Obeliks: Imperium smoka” dokonali niemożliwego i po 13 latach przebili frekwencyjny rekord należący do hitu „Asterix na olimpiadzie”

(685 000 widzów).

 

Tym samym chińskie przygody Galów z gościnnym udziałem Roberta Makłowicza – przekraczając 700 000 widzów w kinie – stały się niepodzielnym liderem i najchętniej oglądanym filmem z cyklu w historii polskich kin.

Gratulujemy i wznosimy toast magicznym wywarem????!

 

„Asteriks i Obeliks: Imperium smoka” TYLKO W KINACH!

 

 

 

Asteriks i Obeliks zmagali się już z Juliuszem Cezarem, odwiedzili Kleopatrę, wzięli udział w Igrzyskach Olimpijskich, a nawet pili herbatkę u boku Jej Królewskiej Mości. Teraz, w piątym aktorskim filmie z serii, nieustraszeni bohaterowie wyruszą na Daleki Wschód, aby z pomocą swojego magicznego wywaru uratować chińską Cesarzową. Główne role w opowieści odegrają Guillaume Canet i Gilles Lellouche, a na ich drodze ponownie staną: władca Rzymu oraz królowa Egiptu, w których wcielili się odpowiednio Vincent Cassel oraz Marion Cotillard. W filmie nie zabraknie również sportowego ducha rodem z Olimpiady, który zapewni gościnny udział piłkarskiej legendy - Zlatana Ibrahimovica.

 

W najnowszej odsłonie kultowego filmu o najsłynniejszych Galach świata narratorowi głosu Robert Makłowicz, dowcipny i charyzmatyczny dziennikarz, pisarz, publicysta, krytyk kulinarny oraz podróżnik, uwielbiany przez wszystkich Polaków.

 

Zwiastun teaserowy:

https://youtu.be/Ywp8qkaYbQs

Zwiastun główny:

https://youtu.be/Sf6yMjYRT8E

Casting Roberta Makłowicza:

https://youtu.be/O3DGivJOA5I

Robert Makłowicz o kuchniach świata w „Asteriks i Obeliks: Imperium smoka”:

https://youtu.be/_BHsP5z2_a8

Wiktor Zborowski o filmie „Asteriks i Obeliks: Imperium smoka”:

https://youtu.be/VBKAquGtHTY

Robert Makłowicz zaprasza na film „Asteriks i Obeliks: Imperium smoka”: https://youtu.be/nZID4cmGsSE

 

 

 

 

 

 

Fotosy © Christophe Brachet

 

Jest rok 50 p.n.e. Cesarzowa Chin, w wyniku zamachu stanu przeprowadzonego przez zdradzieckiego księcia, zostaje uwięziona. Córka porwanej władczyni – księżniczka Fu Yi, wraz ze swoim wiernym ochroniarzem i fenickim kupcem wyrusza do odległej Galii, aby szukać pomocy dla swojego kraju. Tak oto poznaje Asteriksa i Obeliksa – dwóch dzielnych bohaterów, którzy nie cofną się przed niczym, aby zaprowadzić ład i porządek wszędzie tam, gdzie zapanował chaos i bezprawie… Oraz wszędzie tam, gdzie można przy okazji smacznie podjeść. Galowie z wielką chęcią przystają na prośbę księżniczki i wspólnie z jej przyjaciółmi oraz odpowiednim zapasem magicznego napoju wyruszają w długą i pełną przygód podróż na Daleki Wschód. Jednak oko na to wszystko ma także słynny wróg Asteriksa i Obeliksa – Juliusz Cezar, który jest żądny nowych zdobyczy i zbiera potężną armię, aby podbić orientalną krainę po drugiej stronie globu.

 

„Asteriks i Obeliks: Imperium smoka” zebrał świetne recenzje. Nie zwalnia tempa i przyciąga tłumy do polskich kin!

 

„Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka” to doskonała równowaga między żartem słownym a sytuacyjnym. Fantastyczna polska wersja językowa. A po seansie – zarówno starszy, jak i młodszy widz na pewno pomyśli o wyborze galijskiego imienia.

Tomasz Śliwiński, ChilliZet

 

Szalona przygoda Asteriksa i jego przyjaciół podlana magicznym eliksirem pędzi przez pół świata aż do Chin… A nasi dzielni bohaterowie odnajdują to, co najważniejsze na świecie…
Twórcy zrobili iście tytaniczną pracę, dając nam te wszystkie linki, nawiązania i mrugnięcia do dorosłego widza… Od Titanica po Lionela Ritchiego, a Antywirus to prawdziwa liga mistrzów! Zabawa dla dużych i mniejszych.

Artur „Kinomaniak” Pietras

 

Asteriks i Obeliks to klasyka i to klasyka przez duże K!
To niepodrabialny humor pełen aluzji i nawiązań do współczesności. W wersjach aktorskich z całą plejadą gwiazd. To również świetne tłumaczenie i dubbing, znakomicie zlokalizowany, w czym ogromna zasługa Bartosza Wierzbięty. Kleopatra? Marion Cotillard – to prawdziwa pół bogini naszych czasów. Pozostała obsada również na bardzo wysokim poziomie z Vincentem Cassel’em jako Cezarem na czele. Na koniec najważniejsze – czy jest charakterystyczny humor? Czy są aluzje? Nawiązania? Czy jest dobrze spolszczony? Tak, tak i tak. Co najważniejsze – na luzie można iść z dziećmi nie ryzykując nudy – i dzieci i dorośli mają szansę dobrze się bawić – choć czasami śmiać się mogą w nieco innych momentach.

Marcin Marciniak, Radiospacja

 

Fani postaci wymyślonych przez René Goscinny'ego i Alberta Uderzo będą z tej produkcji zadowoleni. Jest ona pewnego rodzaju pomostem pokoleniowym. Dzięki niej rodzice mogą przedstawić dzieciom bohaterów ze swojego dzieciństwa.

Dawid Muszyński, NaEkranie.pl

 

„Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka” to wyjątkowa orientalna podróż na której będziecie się fantastycznie bawić.  Znajdziecie tam wszystko, za co kochamy Asteriksa. A duet Guillaume Canet z Gillesem Lellouche jest strzałem w dziesiątkę.

Kamil Dzikowski, W tonacji kultury

 

„Asteriks i Obeliks: Imperium smoka” - jakie są moje wrażenia po filmie? Czuję się tak jakbym powrócił do 2002 roku i pierwszego seansu „Misja Kleopatra”!

PanAnimacja

 

Film obfituje w ogrom gagów. Twórcy w zgrabny sposób włączyli  problemy współczesne w realia starożytności. Wyraźnie jest zarysowane działanie silnych kobiet w wiosce Galów, w Rzymie, ale i w Imperium Smoka, gdzie osobista służka korony cesarskiej jest mistrzynią kung-fu. Ponadto przez cały film trudno nie uśmiać się z relacji Asteriksa i Obeliksa, którzy wytykają sobie upodobania kulinarne i miłosne. Smaczku dodają przekomiczni feniccy kupcy oraz fajtłapowaci żołnierze cesarstw zarówno Rzymu, jak i Chin. Dodatkowo na ogromny plus trzeba zaliczyć polski dubbing, a już narracja Roberta Makłowicza to absolutna wisienka na torcie podczas tej blisko dwugodzinnej wyśmienitej uczty kinowej spędzonej z przyjaciółmi z galijskiej wioski.

Kamil Sawicki, Ostatnia Tawerna

 

Okazało się, że Obeliks jest mocniejszą marką niż Depardieu, a brak Moniki Belucci można zrekompensować, obsadzając jej byłego męża w roli Juliusza Cezara.

Wiesław Chełminiak, Do Rzeczy

 

Dawka śmiechu gwarantowana! Żarty są wysmakowane i trafnie celują w elementy naszej popkultury.

Anna Krajkowska, Gazeta Polska Codziennie

 

 

Gatunek: komedia, przygodowy, familijny

Produkcja: Francja 2022

Reżyseria: Guillaume Canet („Facet do wymiany”, „Niewinne kłamstewka”, „Nie mów nikomu”)

Scenariusz: Guillaume Canet („Facet do wymiany”, „Więzy krwi”), Julien Hervé („Szukając misia”), Philippe Mechelen („Wyszłam za mąż, zaraz wracam”)

Na podstawie komiksów: René Goscinny, Albert Uderzo

 

Obsada: Guillaume Canet („Facet do wymiany”, „Poznajmy się jeszcze raz”), Gilles Lellouche („Nasze najlepsze wesele”, „Facet do wymiany”), Vincent Cassel („Jason Bourne”, „Czarny łabędź”), Marion Cotillard („Mroczny Rycerz powstaje”, „O północy w Paryżu”, „Incepcja”), Pierre Richard („Rodziny się nie wybiera”), Zlatan Ibrahimovic

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć