Chociaż teraz to może jeszcze abstrakcja, to już niedługo temperatura wzrośnie do przyjemnych kilkunastu stopni, które będą idealne do zabaw na świeżym powietrzu. Dzieci, które całą zimę spędziły w domu, na pewno chętnie przeniosą swoje zabawy do ogrodu, lasu, czy na łąkę. Ty też możesz się w nie zaangażować i spędzić z dzieckiem czas na świeżym powietrzu. Oto nasze ulubione pomysły na gry ogrodowe.
To fantastyczna gra do zabawy z dziećmi i przyjaciółmi oraz idealna letnia aktywność na świeżym powietrzu. Będziesz potrzebował do niej tylko kilku balonów w dwóch różnych kolorach wypełnionych wodą. Następnie musicie wybrać drużyny i umieścić wypełnione wodą balony w wiadrze na środku swojego obszaru gry. Wokół wiadra znajduje się strefa zakazu strzelania. Członkowie zespołu muszą znajdować się w swoim obszarze, aby rozpocząć rzucanie. Możesz zaznaczyć obszary, kładąc na trawie kawałek sznurka.
Po rozpoczęciu gry wszyscy członkowie zespołu muszą biec w kierunku wiadra, aby wziąć jak najwięcej balonów z wodą. Po powrocie na swój teren mogą zacząć rzucać balonami w członków drużyny przeciwnej. Oczywiście zadaniem każdego członka zespołu jest też unikanie balonów przeciwników. Każdy gracz, który zostanie trafiony, odpada z danej rundy.
Sztuka naturalna polega na zbieraniu części natury, takich jak gałązki, liście, trawa, kwiaty itp. w celu stworzenia czegoś pięknego. Może to być obraz, rzeźba, bukiet albo na przykład domki z gałązek. To świetna zabawa, ale również wspaniałe kreatywne zajęcie dla dzieci, które w ten sposób odkryją swój artystyczny talent. Ta aktywność będzie też idealna na jesień, kiedy wszędzie wokół leżą kolorowe liście i szyszki.
Wyścig na koce to niesamowity pomysł na zabawę w ogrodzie z dziećmi. Będziesz potrzebował do niej kilku starych koców, których Ci nie szkoda. Na początku musicie podzielić się na zespoły. Jeden z członków zespołu musi usiąść na kocu i mocno się go trzymać. Drugi członek zespołu musi chwycić jeden koniec koca i zacząć biec. Wszystkie zespoły muszą rozpocząć wyścig w tym samym czasie. Następnie gracze muszą zamienić się rolami. Ten, który biegł, musi usiąść na kocu, a ten, który siedział, musi chwycić koc i pobiec z powrotem do miejsca startu. Drużyna, która szybciej ukończy wyścig, wygrywa grę.
Wszystko, czego potrzebujesz do tej zabawy, to lina i kilku graczy. Podziel ich na drużyny i zaznacz środek liny. Umieść linę na ziemi – środek liny powinien leżeć na ziemi w punkcie, w który wbijesz mały proporczyk lub flagę. Flaga i znacznik na linie powinny znajdować się w tym samym miejscu przed rozpoczęciem gry. Zaznacz punkty po obu stronach liny, poza którymi gracze muszą utrzymać linę. Wszyscy gracze powinni się przygotować i trzymać linę, gdy gra się rozpoczyna. Gdy zespołowi uda się przeciągnąć większość liny w swoją stronę, wygrywają oni grę.
Kolejne bardzo kreatywne zadanie dla małych dzieci. Ta gra ogrodowa to wspaniała zabawa sensoryczna z użyciem wody i darów natury – idealna dla dzieci w wieku 3-6 lat. Składniki „zupy” zależą oczywiście tylko od Was: dzieci mogą pozbierać liście, szyszki, żołędzie, a Ty możesz zapewnić barwnik spożywczy czy brokat. Wystarczy, że dasz dzieciom garnek albo miskę, chochlę i pozwolisz im puścić wodze kulinarnej fantazji. Oczywiście musisz pilnować maluchów, żeby podczas gotowania nie próbowały swojego dzieła.
Kolejny pomysł, do którego możesz wykorzystać balony. Dodatkowo będziecie potrzebować markerów, kleju, brokatu i innych akcesoriów, które mogą się przydać przy malowaniu balonów (na przykład trzęsące się naklejki oczu). Czasami posiada je w swojej ofercie gazetka Pepco.
Następnie wszyscy możecie puścić wodze fantazji – dzieci mogą malować swoje podobizny, postacie w ulubionych bajek, członków rodziny. Jeżeli najpierw do balonów wsypiesz też piasek, dzieci będą mogły formować z balonów również kształty głów.
Oczywiście ogród czy park to też świetne miejsce na zabawę w klasyczne gry: frisbee, twistera, ciuciubabkę czy zbijaka. Większa ilość przestrzeni pozwoli dzieciom się wybiegać, a rodzice nie będą musieli się martwić o zbicie ulubionego wazonu.
Data publikacji: 24 marca 2023
Materiał sponsorowany