Warszawa

Czujesz pierwszy powiew wiosny? Przenieś zabawę z dziećmi na świeże powietrze!

Czujesz pierwszy powiew wiosny? Przenieś zabawę z dziećmi na świeże powietrze!

Chociaż teraz to może jeszcze abstrakcja, to już niedługo temperatura wzrośnie do przyjemnych kilkunastu stopni, które będą idealne do zabaw na świeżym powietrzu. Dzieci, które całą zimę spędziły w domu, na pewno chętnie przeniosą swoje zabawy do ogrodu, lasu, czy na łąkę. Ty też możesz się w nie zaangażować i spędzić z dzieckiem czas na świeżym powietrzu. Oto nasze ulubione pomysły na gry ogrodowe.

 

Zabawa z balonami z wodą

 

To fantastyczna gra do zabawy z dziećmi i przyjaciółmi oraz idealna letnia aktywność na świeżym powietrzu. Będziesz potrzebował do niej tylko kilku balonów w dwóch różnych kolorach wypełnionych wodą. Następnie musicie wybrać drużyny i umieścić wypełnione wodą balony w wiadrze na środku swojego obszaru gry. Wokół wiadra znajduje się strefa zakazu strzelania. Członkowie zespołu muszą znajdować się w swoim obszarze, aby rozpocząć rzucanie. Możesz zaznaczyć obszary, kładąc na trawie kawałek sznurka.

 

Po rozpoczęciu gry wszyscy członkowie zespołu muszą biec w kierunku wiadra, aby wziąć jak najwięcej balonów z wodą. Po powrocie na swój teren mogą zacząć rzucać balonami w członków drużyny przeciwnej. Oczywiście zadaniem każdego członka zespołu jest też unikanie balonów przeciwników. Każdy gracz, który zostanie trafiony, odpada z danej rundy.

 

Sztuka naturalna

 

Sztuka naturalna polega na zbieraniu części natury, takich jak gałązki, liście, trawa, kwiaty itp. w celu stworzenia czegoś pięknego. Może to być obraz, rzeźba, bukiet albo na przykład domki z gałązek. To świetna zabawa, ale również wspaniałe kreatywne zajęcie dla dzieci, które w ten sposób odkryją swój artystyczny talent. Ta aktywność będzie też idealna na jesień, kiedy wszędzie wokół leżą kolorowe liście i szyszki.

 

Bieg z kocem

 

Wyścig na koce to niesamowity pomysł na zabawę w ogrodzie z dziećmi. Będziesz potrzebował do niej kilku starych koców, których Ci nie szkoda. Na początku musicie podzielić się na zespoły. Jeden z członków zespołu musi usiąść na kocu i mocno się go trzymać. Drugi członek zespołu musi chwycić jeden koniec koca i zacząć biec. Wszystkie zespoły muszą rozpocząć wyścig w tym samym czasie. Następnie gracze muszą zamienić się rolami. Ten, który biegł, musi usiąść na kocu, a ten, który siedział, musi chwycić koc i pobiec z powrotem do miejsca startu. Drużyna, która szybciej ukończy wyścig, wygrywa grę.

 

Przeciąganie liny

 

Wszystko, czego potrzebujesz do tej zabawy, to lina i kilku graczy. Podziel ich na drużyny i zaznacz środek liny. Umieść linę na ziemi – środek liny powinien leżeć na ziemi w punkcie, w który wbijesz mały proporczyk lub flagę. Flaga i znacznik na linie powinny znajdować się w tym samym miejscu przed rozpoczęciem gry. Zaznacz punkty po obu stronach liny, poza którymi gracze muszą utrzymać linę. Wszyscy gracze powinni się przygotować i trzymać linę, gdy gra się rozpoczyna. Gdy zespołowi uda się przeciągnąć większość liny w swoją stronę, wygrywają oni grę.

 

Zupa wróżki

 

Kolejne bardzo kreatywne zadanie dla małych dzieci. Ta gra ogrodowa to wspaniała zabawa sensoryczna z użyciem wody i darów natury – idealna dla dzieci w wieku 3-6 lat. Składniki „zupy” zależą oczywiście tylko od Was: dzieci mogą pozbierać liście, szyszki, żołędzie, a Ty możesz zapewnić barwnik spożywczy czy brokat. Wystarczy, że dasz dzieciom garnek albo miskę, chochlę i pozwolisz im puścić wodze kulinarnej fantazji. Oczywiście musisz pilnować maluchów, żeby podczas gotowania nie próbowały swojego dzieła.

 

Malowanie twarzy na balonach

 

Kolejny pomysł, do którego możesz wykorzystać balony. Dodatkowo będziecie potrzebować markerów, kleju, brokatu i innych akcesoriów, które mogą się przydać przy malowaniu balonów (na przykład trzęsące się naklejki oczu). Czasami posiada je w swojej ofercie gazetka Pepco.

 

Następnie wszyscy możecie puścić wodze fantazji – dzieci mogą malować swoje podobizny, postacie w ulubionych bajek, członków rodziny. Jeżeli najpierw do balonów wsypiesz też piasek, dzieci będą mogły formować z balonów również kształty głów.

 

Przenieś popularne gry do ogrodu

 

Oczywiście ogród czy park to też świetne miejsce na zabawę w klasyczne gry: frisbee, twistera, ciuciubabkę czy zbijaka. Większa ilość przestrzeni pozwoli dzieciom się wybiegać, a rodzice nie będą musieli się martwić o zbicie ulubionego wazonu.

 

 

Data publikacji: 24 marca 2023

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć