Warszawa

Angielski dla najmłodszych - skuteczna nauka z nową platformą Tutlo Kids!

Angielski dla najmłodszych - skuteczna nauka z nową platformą Tutlo Kids!

Posługuje się nim około 1,5 mld osób[1] na całym świecie, jest językiem urzędowym w 67 krajach i bezkonkurencyjnym językiem internetu[2], otwiera drzwi do prestiżowych uczelni i wymarzonej pracy. O czym mowa? Oczywiście o języku angielskim! Jeśli chcesz więc zapewnić dziecku dobry start w dorosłość, najlepiej już od najmłodszych lat postawić na jego naukę. Skuteczne kursy w tym zakresie dla najmłodszych oferuje Tutlo, a dzięki nowej platformie Tutlo Kids są one jeszcze lepiej dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci.

 

Podejście ucznio-centryczne

 

W Tutlo zamiast podejścia nauczycielo-centrycznego, typowego np. dla szkół, prym wiedzie podejście ucznio-centryczne. Na samym początku nauki dziecko odbywa sesję z metodykiem nauczania języka angielskiego, podczas której określany jest jego poziom, słabe i mocne strony oraz preferencje. Zgodnie z podejściem ucznio-centrycznym – na tej podstawie proponowane są odpowiednie kursy, a więc nauka jest uszyta na miarę. Zajęcia w Tutlo odbywają się indywidualnie, dzięki czemu cała uwaga lektora jest skoncentrowana na potrzebach dziecka. Co więcej, 20-minutowe lekcje powodują, że uczeń jest przez cały czas skupiony i chętniej bierze w nich udział. Nauczanie odbywa się za pomocą m.in. metody naturalnej i z elementami podejścia TPR, dostosowanej do potrzeb rozwojowych grupy wiekowej Young Learners, do której należą dzieci. Również materiały dydaktyczne są stworzone tak, by były dla młodych uczniów maksymalnie interesujące. Przykład? Właśnie wprowadzona przez Tutlo funkcja rysowania po ekranie, dzięki której dziecko jeszcze bardziej angażuje się w lekcję i lepiej zapamiętuje słowa. Młodsi za jej pomocą mogą zakreślać odpowiednie elementy na wyświetlonym obrazku lub dokończyć rysunek jakiegoś przedmiotu, a starsi np. zaznaczać odpowiednie słowa na wykreślance. Dzięki temu dzieci jeszcze bardziej skupiają się na realizowanym materiale i łatwiej zapamiętują słowa. Każdy, kto chciałby wypróbować taką formę nauki może skorzystać z bezpłatnej lekcji próbnej. Również tematyka zajęć nie przypomina tej ze standardowych podręczników, a oscyluje bardziej wokół faktycznych zainteresowań najmłodszych, zgodnie z założeniami strefy najbliższego rozwoju dziecka (zone of proximal development).

 

Lekcje indywidualne z polskim lektorem lub native speakerem

 

Tutlo współpracuje z ponad 1300 polskich lektorów i native speakerów. Tak szeroka oferta daje najmłodszym wiele możliwości. Dzięki niej mogą wybrać ulubionych lektorów, z którymi będą odbywać lekcje. A nie od dzisiaj wiadomo, że jest to bardzo ważny czynnik determinujący chęć najmłodszych do nauki. Początkujący uczniowie mogą kształcić się pod okiem polskich lektorów, co pozwoli im w razie potrzeby rozmawiać w języku polskim z lektorem, a co za tym idzie – zminimalizuje stres związany ze zdobywaniem nowej wiedzy. Z kolei bardziej zaawansowani kursanci mogą uczyć się z native speakerami, co nie tylko przyspieszy zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności, ale też pozwoli im przyzwyczaić się do różnych akcentów, które mogą spotkać w późniejszym życiu. Dodatkowo – lektorzy bardzo często opowiadają o zwyczajach panujących w ich krajach, a więc najmłodsi przy okazji nauki języka angielskiego mogą też poznać nowe kultury.

 

Reguła 20 minut

 

Kłopoty z koncentracją dotyczą wielu z nas. Trudno więc wymagać, aby maluch był w niej wyćwiczony. Średni czas uwagi w różnych grupach wiekowych rozkłada się następująco:

 

  • 5-6 lat: 12-18 minut
  • 7–8 lat: 16-24 minut
  • 9–10 lat: 20-30 minut
  • 11-12 lat: 25-35 minut
  • 13-15 lat: 30-40 minut

 

W Tutlo wartości te zostały wyważone i właśnie dlatego lekcje trwają 20 min. Jest to optymalny czas nauki dla dzieci w wieku 6-14 lat. Nie tylko minimalizuje ryzyko, że uczeń zacznie się nudzić i przestanie słuchać, ale też powoduje, że chętniej bierze udział w zajęciach. Łatwiej je też umieścić w grafiku malucha. Warto więc zdecydować się na lekcje, które odbywają się z większą częstotliwością, ale są krótsze. Pozwoli to w łatwy sposób wyrobić w dziecku nawyk nauki języka angielskiego. A co więcej - terminu lekcji nie trzeba dostosowywać również do grafiku rodziców.

 

Elastyczny grafik zajęć

 

Plany to jedno, ale rzeczywistość bardzo często pisze własne scenariusze. Gdy dziecko jest zmęczone lub rozbrykane, nie ma sensu działać przeciw naturze i zmuszać go do nauki. Dzięki temu, że w Tutlo zajęcia można odbywać o dowolnej porze między godz. 7:00 i 22:00 bez wcześniejszego umawiania się, może je zrealizować w innym terminie niż wcześniej założony. Jest to również korzystne rozwiązanie w razie choroby malucha lub innych nieprzewidzianych zdarzeń – nie traci lekcji, jak na standardowych kursach, a po prostu realizuje materiał w innym terminie.

 

Skuteczne metody nauczania dla dzieci

 

W Tutlo nauczanie odbywa się za pomocą m.in. metody naturalnej i z elementami podejścia TPR, dostosowanej do potrzeb rozwojowych grupy wiekowej Young Learners, do której należą dzieci. Metoda naturalna odzwierciedla sposób, w jaki uczymy się języka ojczystego: bez gramatyki, bez poprawiania (zastępuje je parafrazowanie, ale w sposób nieoceniający dziecko), poprzez mówienie i bez większego wysiłku. Jest ona przeciwieństwem metod sztucznych - czyli uczenia się z podręczników i pomijając umiejętność mówienia. Przy wykorzystaniu TPR zarówno nauczyciel, jak i dziecko wykonują wiele ruchów, dużo gestykulują, oddając sens frazom czy wypowiadanym słowom. Taki zabieg nie dość, że zaspokaja potrzeby ruchowe dziecka to dodatkowo wymusza koncentrację na tym, co dzieje się na ekranie. Przekazywanie materiału aż dwoma kanałami - werbalnie i gestykulacją - jest zbieżne z potrzebami malucha, którego poziom zrozumienia obcojęzycznego słowa na początku nauki jest niski. Do tych wszystkich zalet dochodzi jeszcze element zabawy - nauczyciele stosujący metodę TPR mają duży dystans do siebie: śpiewają, tańczą, skaczą, klaszczą na zajęciach. To wszystko wytwarza idealne środowisko dla najmłodszych do poznawania nowego języka. Co więcej – na nowej platformie Tutlo Kids dzieci mają dodatkowo możliwość pisania po ekranie w trakcie rozwiązywania zadań, co czyni lekcje jeszcze bardziej ciekawymi.

 

Postaw na sprawdzoną szkołę

 

Szukając najlepszego kursu dla dziecka warto zastanowić się nad jego faktycznymi potrzebami – jest to wyrównanie poziomu i nadrobienie zaległości, utrwalanie materiału z lekcji szkolnych, czy może wsparcie w jeszcze szybszym rozwoju językowym? Odpowiedź na to pytanie pozwoli lepiej dobrać nauczyciela, metodę oraz częstotliwość zajęć. Rodzice powinni też zastanowić się czy na pewno zawsze będą w stanie dowieźć dziecko na lekcję, nawet zimą, po zmroku. Kolejne aspekty to wiek dziecka i jego możliwości w zakresie koncentracji uwagi a długość zajęć proponowanych w szkołach. Nie bez znaczenia są również materiały, z których korzysta nauczyciel (czy na pewno będą ciekawe dla najmłodszych?). I na koniec sam lektor – dziecko musi go lubić, inaczej nie będzie chciało uczestniczyć w lekcjach.

 

Oferta proponowana przez Tutlo odpowiada na wszystkie te wyzwania, oferując najmłodszym skuteczne i ciekawe kursy, a przy okazji odciążając rodziców z wożenia dzieci na dodatkowe lekcje. Obecnie z jej oferty korzysta już ponad 30 tys. uczniów – dorosłych i dzieci. Każdy, kto chciałby wypróbować taką formę nauki może skorzystać z bezpłatnej lekcji próbnej!

 


[1] Źródło: https://www.statista.com/statistics/266808/the-most-spoken-languages-worldwide/

[2] Źródło: https://www.statista.com/statistics/262946/share-of-the-most-common-languages-on-the-internet/

 

Materiał sponsorowany

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć