Warszawa

Zegarki dla dzieci - dlaczego warto na nie postawić?

Zegarki dla dzieci - dlaczego warto na nie postawić?

Inteligentne zegarki stają się coraz bardziej popularnym urządzeniem używanym przez szerokie grono osób. Zwiększa funkcjonalność telefonu i w niektórych przypadkach może mieć wiele innych zastosowań. Smartwatche dla dzieci zajmują szczególne miejsce na rynku z wieloma dodatkowymi funkcjami. Dlaczego warto wybrać smartwatch dla dziecka? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

 

Smartwatch dla dziecka – do czego służy?

 

Nowoczesne inteligentne zegarki dla dzieci zyskują coraz większe grono zwolenników. Decyzja rodziców o zakupie takiego urządzenia nie ma na celu ułatwienia dzieciom korzystania z telefonu komórkowego. Smartwatch dla małych dzieci i nastolatków może znacznie więcej. Oczywiście zegarki dla dzieci mają tę samą podstawową funkcjonalność, co tradycyjne zegarki – mogą łączyć się z telefonem, umożliwiając otrzymywanie powiadomień i wiadomości. Co więcej, chronią Twoje dzieci. Jak? Najważniejszymi elementami, które posiada smartwatch dla dzieci, są przydatne funkcje lokalizatora GPS i geosiatki. Dlaczego są tak ważne? Dzięki nim rodzice mają pełną kontrolę nad lokalizacją swoich dzieci. W niektórych przypadkach dzięki geosiatce można nawet wyznaczyć miejsce, w którym może przebywać dziecko. Jeśli opuści bezpieczną strefę, natychmiast na urządzenie rodzica wysyłane jest powiadomienie o potencjalnym zagrożeniu.

 

 

Czym powinien wyróżniać się zegarek dla dzieci?

 

Wyboru zegarka dla dziecka nie można dokonać z dnia na dzień. Niezależnie od tego, czy kupujesz go dla pierwszoklasisty, starszego dziecka, czy nawet nastolatka, jest kilka ważnych cech i funkcji, o których warto wiedzieć. W pierwszej kolejności należy wspomnieć, że, mocna i wytrzymała konstrukcja, należy pamiętać, że ten produkt jest używany na co dzień w różnych, czasem ekstremalnych warunkach. Trudno wymagać od dziecka, aby pamiętało o zdejmowaniu go przed wejściem do piaskownicy lub o uniknięciu zachlapania na deszczu. Aby zminimalizować ryzyko przypadkowego uszkodzenia, wybierz trwały model, który wytrzyma najcięższe traktowanie. To dobrze, gdy są wodoodporne i mają duże baterie. Czytelna tarcza, która może być analogowa lub cyfrowa. Co najważniejsze, możesz wiedzieć, która jest godzina na pierwszy rzut oka. Niektóre zegarki dla dzieci mają świecące wskazówki, inne wyróżniają się kontrastowymi kolorami. Wszystko to dla wygody korzystania z timera.

 

 

Funkcja SOS w smartwatchu dziecięcym

 

Dzięki tym urządzeniom możemy w ciągu kilku sekund powiadomić bliskich o niebezpiecznych sytuacjach, o których do niedawna wiedzieliśmy tylko z filmów science fiction. Dziś jednak zaawansowana technologia pozwala nam wysyłać szybkie powiadomienia, już w 3 sekundy, aby powiadomić naszych bliskich, że potrzebujemy wsparcia. Jednym z takich urządzeń jest dziecięcy zegarek GPS z przyciskiem SOS, za pomocą którego już kilkuletnie dzieci mogą w każdej chwili wezwać pomoc. Zaalarmowany rodzic może nie tylko szybko zareagować – ma też możliwość natychmiastowego powiadomienia o zdarzeniu odpowiednich służb, a jeśli sytuacja ma miejsce w szkole – dyrektora lub nauczyciela.

 

 

Najlepsze zegarki dla dzieci okiem rodziców

 

Dla rodziców liczy się tylko jeden aspekt smartwatchy dla dzieci: bezpieczeństwo dziecka. Smartwatche dla dzieci potrafią to zrobić za pomocą szeregu funkcji – sprawdź, które mogą Ci się przydać. Jeśli wybierzesz smartwatch z gniazdem na kartę SIM, może on niemal całkowicie zastąpić Twój telefon. Ten inteligentny zegarek dla dzieci z funkcją dzwonienia może służyć nie tylko do tradycyjnych rozmów. Możesz także wysyłać mu wiadomości tekstowe i głosowe. Wszystko to, a dzieci mogą obsługiwać to z nadgarstka bez konieczności szukania telefonu w kieszeniach lub plecakach. Umieszczając kartę SIM bezpośrednio w urządzeniu, kontakt z dzieckiem jest łatwiejszy i szybszy niż przy użyciu smartfona. Przycisk SOS to integralny i bardzo charakterystyczny element niemal wszystkich zegarków GPS dla dzieci. Ma ona na celu maksymalne ułatwienie małym dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji, zwrócenie się o pomoc. 

 

 

 

Zegarek z GPS dla dziecka – zadbaj o bezpieczeństwo

 

Niewątpliwą zaletą jest fakt, że możesz sparować zegarek z GPS dla dziecka ze smartfonem, aby w każdej chwili zobaczyć, gdzie jest Twoje dziecko. Dodatkowo funkcjonalność lokalizacji pomoże w wielu innych obszarach. Funkcja geofencingu pozwoli Ci wyznaczyć obszar na wirtualnej mapie, po którym Twoje dziecko będzie mogło się swobodnie poruszać. Jeśli przekroczy tę granicę, zostaniesz natychmiast powiadomiony o tym i jego dokładnej lokalizacji. Funkcja śledzenia trasy pozwala zobaczyć trasę przebytą przez dziecko w ciągu dnia. W ten sposób po pierwsze sprawdzisz, czy nie trafiła w nieautoryzowane miejsca, a po drugie łatwiej odnajdziesz zgubione po drodze rzeczy. Pomyśl o plecakach pozostawionych w parku lub czapkach pozostawionych na placu zabaw.

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć