Warszawa

Jak ciekawie zorganizować dziecku czas i odciągnąć od telefonu lub tabletu? Poznaj koraliki do prasowania - magiczny sposób na zabawę.

Jak ciekawie zorganizować dziecku czas i odciągnąć od telefonu lub tabletu? Poznaj koraliki do prasowania - magiczny sposób na zabawę.

Coraz więcej dzieci zmaga się z uzależnieniem od Internetu. Jednak nim to nastąpi warto zainteresować dzieci różnymi formami aktywności. Telefon i tablet to przecież nie wszystko. Już od najmłodszych lat trzeba pokazywać dzieciom jak mogą spędzać czas. Nie tylko na placu zabaw, bawiąc się ze swoimi małymi przyjaciółmi czy z rodzicami, rysując, ubierając lalki i bawiąc się samochodzikami i tak dalej. Kolorowe koraliki do prasowania to idealny sposób na obudzenie w dziecku kreatywności i poprawianie zdolności manualnych. Koraliki do prasowania potrafią wciągnąć w zabawę dzieci nawet na kilka godzin. Jakie koraliki warto kupić i na co zwracać uwagę przy zakupie koralików?

 

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • koraliki do prasowania - jakie są możliwości
  • gdzie kupić koraliki do prasowania
  • Pyssla wzory - jak znaleźć gotowe zestawy koralików

 

Najczęściej koraliki do prasowania kojarzą się państwu z popularnym szwedzkim sklepem meblowym. Jednak to, co oferują niektóre sklepy internetowe może przejść nasze najśmielsze oczekiwania. Koraliki sprzedawane są bowiem w wielu wariantach kolorystycznych - jako koraliki w jednolitym kolorze lub miksie kolorów. Do tego sprzedawane są ciekawe elementy, z których można tworzyć różne konstrukcje.  Większość koralików do prasowania przeznaczonych jest jednak dla dzieci powyżej 3 roku życia, by dziecko było świadome tego, że nie może takiego koralika brać do ust. Dlaczego jeszcze koraliki do prasowania to doskonały prezent dla naszego dziecka?

 

Koraliki do prasowania - układanie koralików jako sposób na rozwijanie wyobraźni

 

Na rynku znajdziemy koraliki do prasowania w wielu wariantach kolorystycznych, do których dołączane są specjalne szablony. Mogą to być zwierzątka, ozdoby świąteczne, kwiaty, domki, rowerki i inne. Znajdziemy także bardziej zaawansowane zestawy, które obejmują np. cały zestaw kosmetyków do stworzenia lub zagrodę ze zwierzątkami i inne. Mogą to być koraliki do prasowania we fluorescencyjnych kolorach lub stonowanych zestawach kolorów. Dzięki temu koraliki przyciągają uwagę dziecka i pozwalają rozwijać mu wyobraźnię. Może on tworzyć własne zestawy z koralików tworzące dowolny wzór, albo ułożyć gotowy zestaw dzięki specjalnemu zeszytowi pokazującemu, co można z tych koralików stworzyć. To także pobudza jego wyobraźnię i stanowi krok do tworzenia własnych kompozycji z koralików do prasowania. Mogą to być zarówno proste, jak i skomplikowane wzory. Dzięki temu dziecko ćwiczy skupienie oraz swoją wyobraźnię, skupiając się nad konkretnym zadaniem, koncentrując. Gotowe wzory można również znaleźć w Internecie, wpisując w wyszukiwarkę np. "koraliki do prasowania wzory".

 

Pobudzając kreatywność dziecko rozwija swój mózg, który w późniejszych latach, dzięki takim doświadczeniom, będzie pracował lepiej, a dziecko będzie przyswajało wiedzę w dużo lepszy sposób niż możemy sobie to wyobrazić. Dodatkowo ćwiczy ono swoje zdolności manualne, ponieważ koraliki są dość malutkie i najlepiej układać je za pomocą specjalnej pensety, a nie paluszkami. Manewrowanie pensetą i układanie koralików w odpowiedniej kolejności to doskonała, choć ciężka praca dla małych rączek i paluszków. Praca manualna i pobudzanie odpowiednich ośrodków w mózgu sprawia, że dziecko szybciej i lepiej się rozwija. Koraliki do prasowania to z pozoru tylko banalna zabawka, za którą jednak stoi kreatywna zabawa, mająca ogromną moc i wpływ na rozwój i zdolności manualne naszego dziecka.

 

Kolorowe koraliki brokatowe do prasowania - gdzie kupić najlepsze zestawy?

 

Ta doskonała kreatywna zabawka jest przeznaczona dla dzieci powyżej 3 roku życia. Jednak musimy pamiętać o tym, że nie wszystkie dzieci, które skończyły już 3 rok życia są dziećmi nie wkładającymi niczego do ust. Jeśli wiemy, że dziecko nie do końca wie co ma z zabawką zrobić, to lepiej poczekać z takim prezentem na późniejszy wiek. Nie jest też wykluczone, że starsze dzieci, będące na etapie pierwszej klasy szkoły podstawowej będą nudzić się korzystając z koralików do prasowania. One również mogą tworzyć niesamowite projekty i dzięki nim rozwijać swoją wyobraźnię - tworzyć własne zestawy, a gotowe zestawy urozmaicać i wzbogacać o własne, indywidualne pomysły. Takie kreatywne zestawy koralików do prasowania obejmujące różną ilość szablonów oraz ilość samych koralików od kilkuset do kilku tysięcy sztuk najlepiej kupić w sklepie online specjalizującym się w sprzedaży koralików do prasowania. Tam znajdziemy bogaty wybór tego produktu, który z łatwością dopasujemy do indywidualnych potrzeb naszego dziecka i jego wieku oraz aktualnego etapu rozwoju. W dobrym sklepie internetowym znajdziemy koraliki wielu producentów, takich jak koraliki Hama, La Manuli czy Iron Beads.

 

Zabawka ta nie jest zabawką bardzo drogą i może z powodzeniem stanowić doskonałą zabawę, nawet przez kilka miesięcy, w zależności od intensywności wykorzystywania koralików. Warto tylko pamiętać o tym, że prasowanie samych koralików warto wykonać według instrukcji przy pomocy osoby dorosłej i tak, by dziecko nie zrobiło sobie krzywdy. Wprowadź swoje dziecko w piękny świat wyobraźni. Dzięki koralikom do prasowania nie będziesz martwić się tym czy twoje dziecko zbyt często korzysta z telefonu lub tabletu.

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć