Warszawa

Jakie ubezpieczenie warto wykupić, mając dziecko?

Jakie ubezpieczenie warto wykupić, mając dziecko?

Mając dziecko, warto szczególnie zadbać o bezpieczeństwo — nie tylko jego, ale także rzeczy, które Was otaczają. Przy maluchu wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do strat, które będą kosztowne w naprawie i spowodują wiele stresu. Sprawdź, za jakimi polisami warto się rozejrzeć.

 

Ubezpieczenie OC — obowiązek, który trzeba i warto wypełnić

 

Ubezpieczenie OC jest w Polsce obowiązkowe dla każdego pojazdu. Jeśli jednak masz dzieci, warto szczególnie zadbać o jego wykupienie. Na wypadek kontroli drogowej czy nieprzyjemnych zdarzeń problem z brakiem polisy spowoduje ogrom stresu, a także nałożenie wysokiej kary finansowej (sprawdź, co grozi za brak OC). Spełniając obowiązek ubezpieczenia pojazdu, zapewniasz sobie i dzieciom spokój, który jest bezcenny.

 

Ubezpieczenie Assistance — realna pomoc w razie problemów w podróży

 

Podczas jazdy niekiedy dochodzi do awarii auta czy kolizji, które uniemożliwiają dalszą podróż. O ile dorośli stosunkowo dobrze znoszą tego rodzaju sytuacje, to dla dzieci są one znacznie bardziej stresujące, ponieważ budzą niezrozumienie i niepokój. Aby zminimalizować tego rodzaju trudności, warto sięgnąć po ubezpieczenie Assistance, które umożliwia zorganizowanie wsparcia i pokrycie kosztów natychmiastowej pomocy. Ta może być potrzebna w związku z nieprzewidzianymi zdarzeniami uniemożliwiającymi dalsze korzystanie z pojazdu.

Zakres ubezpieczenia dotyczy pomocy:

 

●       technicznej

 

W przypadku konieczności odholowania auto zostanie przewiezione do najbliższego warsztatu lub pod Twój dom. Warto zwrócić uwagę na limity holowania zawarte w OWU, czyli w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Pomoc obejmuje również:

●       usprawnienie pojazdu na trasie, jeśli jest to możliwe,

●       transport kierowcy i pasażerów np. do hotelu, miejsca zamieszkania (w zależności od treści polisy),

●       zapewnienie samochodu zastępczego,

●       opłacenie kosztów pobytu w hotelu w związku z całym zdarzeniem,

●       pomoc serwisową.

 

Szczegóły pomocy technicznej są uzależnione od zakresu ochrony i wariantu, na jaki się zdecydujesz. 

 

●       informacyjnej

 

Pracownicy firmy ubezpieczeniowej udzielą Ci informacji na temat tego, jakie prawa Ci przysługują oraz jak powinieneś się zachować w konkretnej sytuacji. Dzięki temu nie zostaniesz sam z problemem, który Cię spotka.

 

●       medycznej

 

W ramach usługi, w zależności od warunków znajdujących się w umowie, otrzymasz transport medyczny czy pomoc domową po zakończeniu hospitalizacji, jeśli będziesz tego wymagał. Co więcej, będziesz mógł liczyć również na fizyczne wsparcie w opiece nad dziećmi, jeśli w wyniku zaistniałej sytuacji nie będziesz mógł sprawować obowiązków dotychczas spoczywających na Twoich barkach.

 

●       prawnej

 

Ubezpieczyciel zajmie się sprawami administracyjno-prawnymi. Uzupełni niezbędne dokumenty, przeprowadzi formalności i pomoże uzyskać potrzebne zgody.

 

Autocasco, ubezpieczenie szyb – przydatne dodatki

 

Samochód stojący na podjeździe w domu wydaje się pozornie bezpieczny, ale jeśli wokół niego bawią się dzieci czy nawet nastolatkowie, to ryzyko uszkodzeń znacznie rośnie. Wystarczy niewinna gra w piłkę, zbyt duży rozpęd podczas jazdy na rowerze i może się okazać, że karoseria lub szyby w samochodzie ulegną uszkodzeniu.

 

Tego rodzaju problemy często całkowicie uniemożliwiają poruszanie się autem i rodzą wiele stresu. Żeby móc sprawnie dokonać naprawy i nie obawiać się związanych z nią kosztów, warto kupić dodatkowe ubezpieczenie, czyli AC rozszerzone np. o ubezpieczenie szyb. To dobrowolne polisy, które możesz dobrać do swojego OC lub zdecydować się na nie w ramach osobnego pakietu. Pamiętaj przy tym, aby zwrócić uwagę na zakres oferowanej ochrony oraz sumę ubezpieczenia. Im większe będą, tym lepiej dla Ciebie.

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć