Warszawa

Akcesoria do butów - jak zabezpieczyć obuwie przed zimą?

Akcesoria do butów - jak zabezpieczyć obuwie przed zimą?

Wraz z początkiem grudnia nadchodzi zima, czyli czas siarczystych mrozów i częstych opadów śniegu. Takie warunki są niezwykle wymagające nie tylko dla naszego zdrowia, ale również dla naszego obuwia.

 

Wraz z początkiem grudnia nadchodzi zima, czyli czas siarczystych mrozów i częstych opadów śniegu. Takie warunki są niezwykle wymagające nie tylko dla naszego zdrowia, ale również dla naszego obuwia. Buty narażone na codzienny kontakt z niskimi temperaturami, wilgocią i solą drogową szybciej ulegają uszkodzeniom. Z tego powodu tak istotne jest, aby zadbać o swoją ulubioną parę botków lub kozaków jeszcze przed nadejściem zimy. Jak to zrobić? Jakie akcesoria do butów stosować? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule! 

 

Impregnaty do obuwia – jak ich używać? 

 

Warunki pogodowe, jakie panują zimą, stanowią prawdziwe wyzwanie dla każdej pary obuwia. Właśnie dlatego warto zainwestować w dobrej jakości akcesoria do butów jeszcze przed nadejściem zimy. Prawidłowa impregnacja pozwoli bowiem doskonale zabezpieczyć powierzchnię obuwia i zapewni mu wysoką trwałość na lata. Warto jednak pamiętać, aby odpowiednio dobrać rodzaj preparatu do struktury materiału, z którego zostało wykonane obuwie. Na rynku dostępne są impregnaty do butów różnego rodzaju – skórzanych, zamszowych, nubukowych i wielu innych. W zależności od preferencji można również wybierać spośród impregnatów w formie pasty lub sprayu. Na każdym z tych preparatów powinna znajdować się informacja o tym, jak z nim postępować i jak przeprowadzić proces impregnacji. Podczas wyboru preparatu warto jednak zwracać uwagę na opinie poprzednich użytkowników, by mieć pewność, że jest to produkt najwyższej jakości, który nie uszkodzi powierzchni obuwia. 

 

 

Jak przygotować obuwie do impregnacji?

 

Odpowiednio przeprowadzona impregnacja skutecznie chroni obuwie przed uszkodzeniem, jednak by impregnat mógł działać prawidłowo, niezbędne jest przygotowanie buta do zabiegu. Najważniejsze jest, aby dokładnie wyczyścić obuwie z brudu, kurzu i innych zanieczyszczeń. Pomocne mogą okazać się tutaj szampony do butów dostępne w większości sklepów obuwniczych. Produkty te są zazwyczaj dość uniwersalne i nadają się do butów w każdym kolorze. Mimo to, przy pierwszym użyciu warto jednak przetestować działanie preparatu na niewielkiej powierzchni, aby dowiedzieć się, jak materiał reaguje na daną substancję. Szampon należy rozetrzeć za pomocą mokrej ściereczki lub delikatnej gąbeczki aż do powstania piany. Następnie buty wystarczy pozostawić do wyschnięcia – obuwie nie może jednak znajdować się w bliskim otoczeniu kaloryfera lub innego źródła ciepła, gdyż mogłoby to wpłynąć negatywnie na strukturę butów. Na oczyszczone i suche obuwie można bezpiecznie nakładać substancje zabezpieczające, takie jak impregnaty do butów.

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć