Warszawa

"Książki dla małych i dużych, chętnych i opornych" – relacja z prelekcji Marii Kulik, prezes Polskiego Oddziału IBBY

"Książki dla małych i dużych, chętnych i opornych" – relacja z prelekcji Marii Kulik, prezes Polskiego Oddziału IBBY

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, czyli 28 kwietnia 2011, odbyło się w Galerii 31 (przy MBP, Filia nr 31) spotkanie z panią Marią Kulik, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych - Polskiej Sekcji IBBY. Wygłosiła ona prelekcję prezentująca ideę i działalność Międzynarodowej Rady do Spraw Książki dla Młodych (International Board on Books for Young People - IBBY) i poleciła książki dla małych i dużych, chętnych i opornych.

Na stronie internetowej Polskiej Sekcji IBBY znaleźć można noty o książkach godnych polecenia dla dzieci, informacje o nagrodzonych autorach książek, zarówno pisarzach, jak i ilustratorach, a także linki do ciekawych stron związanych z literaturą, zwłaszcza dla dzieci.

http://www.ibby.pl/

Podczas prelekcji Maria Kulik odwoływała się do Złotej Listy utworzonej przez Fundację "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom", zawierającej najbardziej polecane pozycje książkowe dla różnych grup wiekowych.

http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/

http://www.rodzinneczytanie.pl/zlota-lista

http://www.rodzinneczytanie.pl/przewodnik-po-dobrych-ksiazkach

 

Wśród mnogości różnorodnych wydawnictw i rozszerzającej się z każdym rokiem oferty czytelniczej dla dzieci warto skorzystać z doświadczenia i propozycji przedstawionych przez ekspertów, można też zaproponować swoje własne odkrycia książkowe – być może one również zostaną uwzględnione i dodane do Złotej Listy?

 

Marta Nizioł-Wojniusz

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć