Warszawa

Szopy pracze są wśród nas - książka "Nela na tropie szopów praczy"

Szopy pracze są wśród nas - książka "Nela na tropie szopów praczy"

Szopy pracze są wśród nas. O tym, jak je znaleźć w Polsce opowiada Nela Mała Reporterka w swojej najnowszej książce wydanej na Dzień Dziecka. 20 maja premierę będzie miała najnowsza książka Neli Małej Reporterki pt. „Nela na tropie szopów praczy”. Tym razem dzieci wraz z Nelą będą odkrywały Polskę i mało znane zwierzęta mieszkające wśród nas.

 

Czy szopy pracze żyją w Polsce?

Jak znaleźć u nas niebieską żabę?

Jak wygląda jedyny jadowity polski ssak?

Nawet niektórzy dorośli nie znają odpowiedzi na te pytania , ale to się zmieni po przeżyciu najnowszej wyprawy z Nelą po Polsce.

Nela Mała Reporterka znana dzieciom i młodzieży, jako najmłodsza reporterka przemierzająca dżungle i dalekie kontynenty, tym razem zatrzymała się w Polsce na dłużej. Wraz ze swoimi dwiema alpakami – Pepino (chłopcem) i Limą (dziewczynką) wybrała się na zachód naszego kraju.

 

Tym razem chciałabym zabrać Cię w miejsce, które nie jest bardzo daleko, ale zawiera w sobie magię rożnych części świata – mówi Nela we wstępie do swojej książki.

 

Jedziemy więc na poszukiwania szopów praczy. Poznajemy historię pojawienia się tego gatunku w Polsce wraz z innymi egzotycznymi zwierzakami, jakimi jak jenot czy norka amerykańska. Nela opowiada też o czapli siwej, rozpoznawaniu żurawi oraz czarnych bocianach, które żyją w naszych lasach i wydają często przeraźliwe odgłosy.

 

Dzieci, dzięki aplikacji See More, podczas czytania książki mogą zeskanować specjalne kody i odtworzyć dźwięki ptaków, aby nauczyć się je rozpoznawać. Zdobyte umiejętności przydadzą się podczas wycieczek lub innych codziennych aktywności.

 

Z książki dowiadujemy się też jakie gatunki płazów bezogonowych występują w Polsce, możemy również odsłuchać ich odgłosy oraz nauczyć się, jak znaleźć u nas niebieską żabę.

 

Dzieci poznają też wiele ciekawostek o jedynym polskim ssaku, który jest jadowity i ma niesamowitą zdolność biegania po dnie zbiorników wodnych. Te i wiele innych ciekawostek przyrodniczo-geograficznych można będzie poznać już od 20 maja w książce „Nela na tropie szopów praczy”.

 

Pakuj się, bo magia przyrody może być dużo bliżej niż myślisz. Wyruszamy na niesamowitą wyprawę tropem szopa pracza! ­– dodaje Nela w książce zachęcając do wspólnej wyprawy.

 

Książka jest dostępna tylko na oficjalnej stronie wydawcy www.ksiazkineli.pl

 

NELA ZAPRASZA DZIECI DO WSPÓLNEJ AKCJI OBSERWACJI ZWIERZĄT W POLSCE

 

W najnowszej książce Neli dzieci i ich rodzice zostają również zaproszeni do projektu badawczego realizowanego wspólnie z fundacją Neli Małej Reporterki – The Adventure starts Here Foundation. W aplikacji See More została udostępniona dzieciom MAPA OBSERWACJI ZWIERZĄT. Dzieci będą mogły nanosić swoje obserwacje przyrodnicze i w ten sposób stać się częścią projektu monitoringu populacji zwierząt w Polsce i przyczynić się do ich ochrony.

 

 

1/12
1/12
2/12
2/12
3/12
3/12
4/12
4/12
5/12
5/12
6/12
6/12
7/12
7/12
8/12
8/12
9/12
9/12
10/12
10/12
11/12
11/12
12/12
12/12

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć