Warszawa

"Rodzina Addamsów 2" już w kinach: ciepli, wspaniali, choć mroczni!

"Rodzina Addamsów 2" już w kinach: ciepli, wspaniali, choć mroczni!

Od dziś w polskich kinach młodsi i starsi fani ekscentrycznego klanu Addamsów mogą oglądać „Rodzinę Addamsów 2” i kibicować wyprawie Morticii, Gomeza, Wednesday, Pugsleya i ich towarzyszy nawiedzonym kamperem przez cały amerykański kontynent. Addamsowie, którzy zawsze błyszczeli w swoich interakcjach z „normalsami”, mają teraz szansę na liczne kontakty z najróżniejszymi ludźmi w kolejnych, przemierzanych przez siebie stanach Ameryki.

 

Jarosław Boberek, który w polskiej wersji językowej użycza głosu Gomezowi, na pytanie, czy lubi swego bohatera, odpowiada: – Oczywiście, że go lubię, to super postać! Lubię całą rodzinę Addamsów. Oni są cudowni, wspaniali, ciepli, choć mroczni. Ale tu mamy przecież odwrócenie sytuacji  to co wydaje się brzydkie, jest piękne. Bo ten film jest o akceptacji inności. Gomez jest inny, ale ta jego inność jest kreatywna, inspirująca. Zresztą, to przestrzeń znana, oswojona, już wiele pokoleń bawiło się na Addamsach. Teraz kolej na następne!

 

W wersji polskiej udział wzięli także Agnieszka Grochowska (Morticia), Aleksandra Kowalicka (Wednesday), Jan Cięciara (Pugsley), Krzysztof Dracz (Cyrus) i Jerzy Kryszak (Pan Mustela).

 

U Addamsów daje o sobie znać konflikt pokoleń. Etap buntu nie omija dorastających Wednesday i Pugsleya. Choć Addamsowie niekoniecznie wpisują się w model tradycyjnej rodziny, nawet Morticię martwi, że potomkowie po raz kolejny nie stawiają się na kolacji. Jak na powrót wzniecić ogień w rodzinnym ognisku i podtrzymać więzy? Gomez wpada na genialny pomysł – wspólne wakacje i podróż nawiedzonym kamperem przez całą Amerykę! Nie będzie to jednak zwykła wycieczka krajoznawcza, gdyż na Addamsów czeka ogrom okropnie obłędnych przygód, które sprawią, że włosy staną dęba na głowie nawet Kuzynowi Coś. 

 

„Rodzina Addamsów 2” już w kinach!

 

 

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć