Warszawa

Już od przyszłego piątku "Rodzina Addamsów 2" w kinach - czy ich dobrze pamiętasz?

Już od przyszłego piątku "Rodzina Addamsów 2" w kinach - czy ich dobrze pamiętasz?

Kto jest kim w rodzince:

 

Gomez Addams – głowa rodu Addamsów, zawsze optymistycznie nastawiony do życia. Kocha szaleńczo swą żonę Morticię i jest troskliwym ojcem dla swych dzieci – Wednesday i Pugsleya. Dysponuje niespożytymi pokładami energii, imponuje też wręcz nadnaturalną zwinnością. Panicznie lęka się za to… bamboszy.

 

Morticia Addams – żona Gomeza. Wysoka i smukła, ubrana zawsze w efektowną, czarną suknię. Mimo że nie jest w pełni człowiekiem, to chyba „najnormalniejsza” osoba w całej rodzinie Addamsów. Mocno stąpa po ziemi. Najbardziej lubi uprawiać pełen mięsożernych roślin ogród i malować. Jest oddaną żoną, wzorową matką i dobrą gospodynią.

 

Wednesday Addams – córka Gomeza i Morticii. Szczupła, wysoka nastolatka. Uwielbia dręczyć swego brata Pugsleya, którego jednak bardzo kocha. Nad wiek bystra, zrobi wszystko, by chronić swą rodzinę – oczywiście również Pugsleya! Niemal nie rozstaje się z bezgłową lalką imieniem Marrie. Ma także własną ośmiornicę, jest też przywiązana do Kiciusia.

 

Pugsley Addams – syn Gomeza i Morticii, męczony ciągle przez Wednesday, ale mimo wszystko szczęśliwy w swojej rodzinie. Ma zamiłowanie do czyniących destrukcję gadżetów.

 

Fester Addams – gruby i łysy brat Gomeza. To najbardziej groteskowa i na swój sposób najsympatyczniejsza postać w rodzinie. Zdeklarowany piroman i spec od wybuchów. Jest też „złotą rączką” i wytrwałym towarzyszem zabaw Wednesday i Pugsleya.

 

Rączka – ożywiona dłoń poruszająca się na paluszkach. Jest bardzo pomocna w codziennym życiu, a Addamsowie traktują ją wręcz czule.

 

Kuzyn Coś – niezidentyfikowane stworzenie składające się wyłącznie (lub prawie wyłącznie) z długich, gęstych, intensywnych, brązowych włosów. Przeważnie nosi melonik i okulary. Mówi swoim własnym, charakterystycznym językiem, zrozumiałym jednak dla Addamsów.

 

Kiciuś – ulubiony zwierzak Morticii. Pomimo ogromnych rozmiarów, jest łagodny jak kocię – po prostu domowy, przymilny pluszak. Czasem jednak goście Addamsów mogą się go nieźle przestraszyć…

 

 

 

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć