24 września swoją premierę będzie miał pierwszy singiel zatytułowany „Do góry pazury”, promujący wyjątkowe wydawnictwo jakim jest album „Plater i jej Zwierzaki”. Płyta pojawi się na rynku w okolicach Świąt Bożego Narodzenia i jest rozrywką dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoprzedszkolnym oraz dla całej rodziny.
Piosenka „Do góry pazury”, utrzymana w klimatach nowoczesnego popu, jest opowieścią o małej dziewczynce imieniem Plater, obdarzoną supermocą, która wraz ze swoją ekipą Zwierzaków broni mieszkańców fikcyjnego miasta Wildronowo, przed wszelkimi zagrożeniami.
W piosence „Do góry pazury”, w rolę Plater wcieliła się wokalistka Nela Zawadzka znana z telewizyjnego talent show „The Voice Kids”.
Tekst piosenki przedstawia bohaterów projektu „Plater i jej Zwierzaki”, jego cele, idee i wartości jakimi się kierują: wrażliwość na krzywdę innych, dbanie o przyrodę i zasoby wodne, pomaganie osobom starszym i słabszym.
Dlatego każdy kto utożsamia się z tymi wartościami może należeć do ekipy Zwierzaków, których Plater często nazywa swoimi Tygrysami – silnymi, zwinnymi, pewnymi siebie, potrafiącymi stawić czoła wszelkim przeciwnościom losu.
Do piosenki powstał animowany teledysk, pokazujący wszystkich Bohaterów i mieszkańców miasta Wildronowo, towarzyszące im moce oraz idee.
Album "Plater i jej Zwierzaki” zawiera w sobie zarówno aspekt muzyczny, historyczny, edukacyjny i edukacji integracyjnej:
Aspekt muzyczny - wykonawcami piosenek są uzdolnione dzieci z programu The Voice Kids. Piosenki tworzące album to zabawne i mądre teksty zakończone puentą oraz muzyka „wpadająca w ucho”, utrzymana w klimatach muzyki pop.
Aspekt historyczny - przybliża młodym ludziom postać Emilii Plater i zryw niepodległościowy Powstania Listopadowego. Przyjaciele bohaterki jak i czarne charaktery mają swoje odzwierciedlenie w postaciach i miejscach historycznych tego okresu.
Aspekt edukacyjny – w piosenkach Plater i jej Zwierzaki promują takie wartości jak sprawiedliwość, pomoc słabszym, przyjaźń. Projekt pozbawiony jest przemocy, bohaterowie walczą ze złem muzyką i nutkami. Projekt zachęca dzieci do gry na ukulele. Bohaterka piosenek Plater wraz z przyjaciółmi grają na tym instrumencie, a w booklecie do płyty znajdą się akordy oraz tabulatura do gry na ukulele.
Aspekt edukacji integracyjnej - jeden z bohaterów jest niepełnosprawny, którego obecność ma kształtować równouprawnienie wśród dzieci, umiejętność przełamywania barier i wzajemne poszanowanie, odpowiedzialność i akceptację.
Teksty piosenek są bardzo lekkie i zabawne, zakończone odpowiednią puentą. Dlatego też album nie tylko uczy, ale bawi i rozśmiesza, zachęcając do rodzinnej zabawy.