Warszawa

Wyprawka dla mamy - co kupić?

Wyprawka dla mamy - co kupić?

Czas poprzedzający zbliżający się poród jest zazwyczaj bardzo emocjonujący dla rodziców dziecka, dlatego w ferworze przygotowań można zapomnieć o skompletowaniu wyprawki do szpitala dla mamy. Wobec tego polecamy zająć się tym jeszcze wcześniej, najlepiej miesiąc przed planowanym terminem porodu. Przy pakowaniu torby z wyprawką dla mamy powinien asystować tata dziecka lub najbliższa osoba z rodziny, aby podczas porodu szybciej znaleźć najpotrzebniejsze rzeczy.

 

W zestawie z pewnością powinny znaleźć się przedmioty i artykuły, których wymaga sam szpital, dlatego dobrym pomysłem jest zapoznanie się z taką listą na stronie internetowej lub bezpośrednio w placówce medycznej. Co zabrać ze sobą? Jaka wyprawka dla mamy sprawdzi się najlepiej? 

 

Od czego zacząć pakowanie wyprawki do szpitala dla mamy?

 

Na samym początku należałoby zakupić torbę, która pomieści wszystkie potrzebne rzeczy i dzięki licznym przegrodom i kieszeniom ułatwi znalezienie ich w krótkim czasie. Zawartość torby dobrze wcześniej przemyśleć i rozpisać na kartce, aby niczego nie zapomnieć. Oprócz tego warto zauważyć, że niezwykle problematyczne może być zabieranie rzeczy całkowicie zbędnych. Jeśli sprawdziliśmy już wytyczne i wyposażenie szpitala, w którym odbędzie się poród, warto także wziąć pod uwagę porę roku, ponieważ zależnie od niej zawartość torby może się nieco zmieniać - latem przyda nam się lżejsza odzież, zimą zaś konieczne jest zabranie kurtki.

 

Jakie dokumenty powinny znaleźć się w wyprawce do szpitala dla mamy?

 

Zanim przejdziemy do listy rzeczy, które należy kupić w ramach wyprawki, warto zacząć od niezbędnej w szpitalu dokumentacji, która może wpłynąć na decyzje lekarza podczas porodu. Przyszła mama powinna zabrać ze sobą kartę przebiegu ciąży, dokument tożsamości, numer NIP własnej działalności lub pracodawcy), aktualne wyniki badań, w tym USG  z całego okresu ciąży, dokumenty zawierające informacje o grupie krwi, czynniku Rh, badania morfologiczne krwi i moczu, wyniki wszystkich badań z ostatniego trymestru ciąży, a także wynik posiewu z przedsionka pochwy i odbytu w kierunku paciorkowców GBS wykonany po 35. tygodniu ciąży. Przy pomocy tych informacji lekarz prowadzący poród będzie wiedział, jak przebiegała ciąża, a także umożliwi mu to zminimalizowanie ryzyka podczas porodu i ewentualnie podjęcie decyzji o cesarskim cięciu. Jeśli oprócz tego kobieta z jakiegoś powodu przebywała pod opieką specjalisty w trakcie ciąży, niezbędna będzie także dokumentacja od lekarza. Położna i lekarz prowadzący poród powinni zostać poinformowani o wszelkich schorzeniach i dolegliwościach, które miały miejsce w trakcie ciąży.

 

Wyprawka do szpitala dla mamy - co kupić?

 

Poza niezbędną dokumentacją w wyprawce do szpitala dla mamy powinny znaleźć się rzeczy, które ułatwią jej poród oraz pobyt w placówce po porodzie. Wiele artykułów na liście znajdziesz w ofercie sklepu bobaskowo.sklep.pl, który oferuje szeroki asortyment dla mam i ich maluszków. Do szpitala powinniśmy zabrać:

 

  • biustonosz do karmienia i wkładki laktacyjne,
  • chłonne podpaski i pieluchy,
  • pieluchy tetrowe, chusteczki higieniczne i wilgotne chusteczki nawilżające,
  • bieliznę (również majtki jednorazowe) i kilka sztuk skarpet,
  • klapki pod prysznic,
  • kapcie i szlafrok,
  • kilka obszernych koszul nocnych - pamiętaj, aby jedna z nich przeznaczona była do porodu,
  • nawilżający balsam do ust,
  • min. 2 ręczniki,
  • orzeźwiająca mgiełka lub woda w sprayu.

 

Dodatkowo w wyprawce do szpitala dla mamy powinny znaleźć się wszystkie niezbędne kosmetyki pielęgnacyjne, pozwalające zachować odpowiednią higienę po porodzie. Warto również zabrać ze sobą zestaw wygodnych, luźnych ubrań, na przykład ulubiony dres i wygodne buty sportowe. Wiele niezbędnych artykułów dla przyszłych mam, które znajdziesz w ofercie bobaskowo.sklep.pl, to produkty przystosowane do wyjątkowych potrzeb matki i dziecka po porodzie, dlatego zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu. Kompletując wyprawkę do szpitala dla mamy, nie zapomnij również o akcesoriach dla maluszka, który także będzie potrzebował ubrań, kosmetyków, które ułatwią mamie i dziecku pobyt w placówce.

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć