Warszawa

Finałowa edycja Festiwalu Ojce i Dziatki w Lublinie 

Finałowa edycja Festiwalu Ojce i Dziatki w Lublinie 

Po kilku miesiącach intensywnych działań, spotkań, warsztatów i wydarzeń specjalnych w wielu miastach Fundacja Czas Dzieci zmierza do Lublina! Finałowa edycja tegorocznego Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej ? Ojce i Dziatki  odbędzie się w dniach 16-19 września, a gościć nas będą: Centrum Spotkania Kultur, Dom Słów oraz filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. 

 

O największych atrakcjach trudno mówić, bo jak podkreślają organizatorzy ? dla każdego dziecka jest ważne zupełnie coś innego. Bardzo widoczny w tegorocznym programie jest nurt ekologiczny. Tu warto zwrócić uwagę na wystawę stworzoną dla najmłodszych uczestników festiwalu na podstawie książek Tomasza Samojlika. Na przedszkolaki w Centrum Spotkania Kultur czeka nie tylko przestrzeń, w której mogą odkrywać tajemnice polskich parków narodowych, ale także karty pracy przypominające do złudzenia mapę turystyczną.

 

 

Na młodych wielbicieli przyrody czekają także warsztaty kreatywne z Dominiką Czerniak-Chojnacką oraz cykl przyrodniczy w Biotece.


W Biblio ? stałym już miejscu na mapie corocznego festiwalu ? prawdziwe święto komiksu: wystawa prezentująca współczesne komiksy dla dzieci

 

Swoją obecność na warsztatach zapowiedział scenarzysta komiksowy Bartosz Sztybor, nagrodzony m.in . w konkursie im. Janusza Christy. 


Cytując Agnieszkę Karp-Szymańską, dyrektor programową festiwalu: “Obecnie komiks to propozycja już nie tylko dla wielbicieli fantasy. Wielu twórców podejmuje tematy współczesne, ważne także w świecie dzieci i młodzieży. Relacje rówieśnicze i międzypokoleniowe, a także emocje w wielu odcieniach ? to tylko niektóre z tematów podejmowanych w przedstawionych pracach, których mistrzowskie fabuły znakomicie korespondują z oryginalną i niezwykle różnorodną formą”. 


Emocji nie zabraknie również w aktywnościach zaproponowanych przez Dom Słów, bo to tutaj oglądać będzie można niezwykłą wystawę Iwony Chmielewskiej „Abecadło”, a sama artystka połączy się z uczestnikami online i weźmie udział w pełnym atrakcji wernisażu. 


Ponadto, z dziećmi spotkają się: Justyna Bednarek, Katarzyna Ryrych, Małgorzata Swędrowska, Magdalena Górska oraz Piotr Fąfrowicz. 


Festiwal międzypokoleniowy nie mógłby obyć się bez wyraźnego elementu łączącego pokolenia. W tym roku  jest nim wystawa ilustracji S?te?pa?na Zavr?ela .  Po raz pierwszy polskiej publiczności przybliżymy sylwetkę tego wielkiego artysty. Wystawę będzie można oglądać w przestrzeni Centrum Spotkania Kultur ? głównego partnera festiwalu. 


Wszystkie wydarzenia są darmowe, ale obowiązują zapisy: 

 

www.festiwalliteraturydzieciecej.pl/event/festiwal-lublin/  


Liczba miejsc ograniczona!

 

 

 Festiwal organizuje Fundacja Czas Dzieci. 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

 

Partner Fundacja PZU. 

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć