Warszawa

Spacer po puszczy, poskramianie potworów i leczenie alergii czytelniczych...

Spacer po puszczy, poskramianie potworów i leczenie alergii czytelniczych...

Tylko kilka dni dzieli nas od warszawskiej inauguracji Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki! 

 

Festiwal już trzeci rok jest świętem wszystkich, którzy książki kochają, ale - jak podkreślają organizatorzy - to także okazja, do spotkania z tymi, którym z książką nie po drodze. Czy ostatecznie dzieci przekonają się, że czytanie może być fantastyczną przygodą? 

 

Bardzo możliwe, bo wydarzenia są przygotowane tak, by w maksymalny sposób angażowały młodych, by zaskakiwały nie tylko tematyką i formą, ale także miejscami. 

 

To już tradycja Fundacji Czas Dzieci, że zaprasza do współpracy znakomite instytucje o unikatowym charakterze, a potem prezentuje znakomite książki w kontekstowo dobranych przestrzeniach. 

 

 

W tym roku w Warszawie będą to: Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Etnograficzne i Muzeum Azji i Pacyfiku. Fundacja nie zapomina także o naturalnej przestrzeni książki. Dlatego wśród partnerów: Biblioteka Wilanowska oraz niezwykła księgarnia niezależna Triki Tashka. Wydarzenia odbędą się także podczas Pleneru Literackiego w Ogrodzie Saskim. 

 

Wśród gości warszawskich same gwiazdy: prof. Joanna Papuzińska, Józef Wilkoń, Grzegorz Kasdepke w duecie z Joanną Olech, Krystyna Lipka-Sztarbałło, Katarzyna Ryrych, Sylwia Majcher, Dorota Suwalska, Bartek Brosz, Małgorzata Swędrowska, Marta Kopyt, a także Robert Romanowicz. 

 

Spotkania w unikatowym genius loci, a sama literatura w otoczeniu wystaw. 

 

W Teatrze Rampa podczas trwania festiwalu będzie można obejrzeć ilustracje Józefa Wilkonia z książki „Leopantera. Historia pewnej miłości”, w Muzeum Powstania Warszawskiego  - wystawę „Abecadło” Iwony Chmielewskiej (ilustracje stworzone do projektu Mała Książka - Wielki Człowiek), w Triki Tashka: „iBum! Książkowy szum” Roberta Romanowicza, a w Bibliotece Wilanowskiej instalacja dla dzieci przedszkolnych „Wielka wyprawa żubra Pompika” na podstawie książek Tomasza Samojlika. 

 

 

Wydarzenia nareszcie w tradycyjnej formie, ale przez cały tydzień festiwalowy szczególne atrakcje na profilu FB: internetowe rozgrywki „Zagraj z Kleksem”, „Czytanki na czasie”, „Kołysanki”, a także cieszące się dużym zainteresowaniem „Męskie czytanie”. Na deser - gość zagraniczny Siri Spont – spotkanie online dla dzieci, niezależnie od ich miejsca zamieszkania.  

 

 

Wszystkie wydarzenia są darmowe, na większości można zdobyć wyselekcjonowane książki i gadżety festiwalu. Na te ostatnie z pewnością nie zabraknie chętnych, bo grafika na nich jest autorstwa samego mistrza - Józefa Wilkonia. 

 

Należy pamiętać, że na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona!

https://festiwalliteraturydzieciecej.pl/event/festiwal-warszawa/

 

Warto śledzić również media społecznościowe: profil na Facebooku, na którym można znaleźć najświeższe informacje i newsy, oraz Instagram uginający się od książkowych rekomendacji. 

 

 

 

 


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Partner Fundacja PZU.

 

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć