Warszawa

Wyjątkowy prezent na wyjątkowe święto, czyli co podarować Mamie w jej dniu?

Wyjątkowy prezent na wyjątkowe święto, czyli co podarować Mamie w jej dniu?

Raz w roku, 26 maja, swoje święto obchodzą nasze kochane Mamy. Chcąc podziękować im za trud włożony w nasze wychowanie, nieustanną troskę i wsparcie, które dostajemy od nich w najtrudniejszych chwilach życia, robimy wszystko, aby w tym dniu poczuły się wyjątkowo.

 

To idealny czas, by pokazać, jak wiele dla nas znaczą i jak bardzo jesteśmy wdzięczni za ich olbrzymie poświęcenie. Pomysłów na idealny prezent jest mnóstwo, ale zanim wybierzemy ten właściwy, powinniśmy zastanowić się, co naszej Mamie sprawi największą radość oraz czy za udaną niespodzianką zawsze muszą kryć się niemałe pieniądze. Czasem wystarczy odrobina wyobraźni, by na czyjejś twarzy pojawił się uśmiech.

 

Bukiet do zjedzenia

 

Przyjęło się, że kobiety uwielbiają dostawać kwiaty (zazwyczaj róże lub tulipany), ale nikt nie powiedział, że nie można ich zastąpić owocami. Najprostszym rozwiązaniem jest bukiet z truskawek, które – po pozbyciu się szypułek – nabijamy na patyczki do szaszłyków i dowolnie ozdabiamy. Najlepiej sprawdzą się ulubione czekolady, roztopione w kąpieli wodnej, w jakich będziemy obtaczać nasze owoce. Dodatkowo można skorzystać ze słodkich posypek, dostępnych w każdym sklepie spożywczym. Aby całość dobrze się trzymała, patyczki należy kilkukrotnie związać gumką recepturką i ewentualnie owinąć całość papierem do bukietów. Alternatywą dla truskawek mogą być jabłka, gruszki, banany czy kiwi – do wyboru, do koloru!

 

Wszystko dla niej

 

Dzień Mamy może być nie tylko czasem radości, ale też relaksu, na który niestety nie zawsze może ona sobie pozwolić. Dobrym pomysłem będzie odciążenie jej od wszelkich domowych obowiązków i różnego rodzaju spraw, które ma na głowie, przynajmniej na moment (bo nigdzie nie jest napisane, że to święto nie może trwać dłużej!). Poza wysprzątaniem mieszkania czy przygotowaniem wszystkich posiłków, można zaproponować Mamie obejrzenie jej ulubionego filmu, udanie się w wybrane przez nią miejsce czy relaksującą kąpiel ze świeczkami i pachnącymi kosmetykami. Najlepiej jednak zapytać ją samą, z czego będzie najbardziej zadowolona i co sprawi jej największą przyjemność – w końcu to ona ma poczuć się wspaniale.

 

Coś nowego

 

Myśląc nad prezentem, warto zorientować się, czy obchodzącej swoje święto Mamie czegoś nie brakuje – może niedawno stłukł się jej ulubiony kubek, zniszczyły buty, w których lubiła chodzić czy zepsuła suszarka, z której często korzystała?

 

 

A może od dawna chciała sobie kupić nowe ubranie, biżuterię albo jedno z kuchennych akcesoriów, które sprawiłoby, że przygotowywanie posiłków byłoby łatwiejsze i przyjemniejsze? Prezent w postaci tego, co od jakiegoś czasu chodziło jej po głowie z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę. Jeżeli jednak nie wiemy, na czym naszej Mamie zależy najbardziej, wybierzmy się całą rodziną na zakupy i pozwólmy jej podjąć najlepszą decyzję. Kobiety kochają chodzenie po sklepach, więc nie będzie to trudne zadanie, a w razie potrzeby ma przecież obok siebie doskonałych doradców.

 

Kierunek: luksus

 

Niektóre niespodzianki wymagają od nas dysponowania nieco większym budżetem, ale czego nie robi się dla tych niezwykłych kobiet? W Internecie sporo osób oferuje profesjonalną sesję fotograficzną, która może stanowić pamiątkę na całe życie. Popularne restauracje proponują niebanalne dania, będące ucztą dla podniebienia i być może zachętą do odkrycia nowych smaków.

 

Kraków pozwala mieszkańcom oraz turystom przeżyć wyjątkową przygodę w postaci lotu balonem – zarówno za dnia, jak i wieczorem. Polecane przez klientki salony kosmetyczne mają w swojej ofercie różnorakie zabiegi – od makijażu permanentnego i manicure hybrydowego po masaże i depilacje. Niech choć raz cena nie gra roli!

 

Własnoręcznie i od serca

 

A gdyby tak wykorzystać swoje zdolności manualne i podarować Mamie to, czego nie dostanie w żadnym sklepie? Można wykonać kartkę z ułożonymi przez nas życzeniami (chodzi o tzw. scrapbooking), zakładkę do książki (papierową albo na szydełku), lampki z bibuły lub w stylu cotton balls, świeczkę zapachową czy musujące kule do kąpieli. Warto zaopatrzyć się w dobrej jakości produkty i – jeżeli nie mamy zbytniego doświadczenia – zainspirować się instruktażowymi filmikami lub poradnikami dostępnymi w sieci.

 

Dopracowany, własnoręcznie przygotowany prezent z pewnością wywoła uśmiech na jej twarzy (a nam da ogromną satysfakcję). Celebrowanie majowego święta to przede wszystkim przejaw pamięci o naszych cudownych Mamach i wspaniała okazja do podarowania jej czegoś pięknego. Aby prezent był naprawdę trafiony, warto wiedzieć, czego potrzebuje lub pozwolić, by wybrała go sobie sama (i ewentualnie poprosiła nas o poradę). Zróbmy wszystko, by te piękne i mądre kobiety poczuły się ważne i docenione oraz by miały pełno powodów do radości.

 

Autor: Weronika Woźny

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć