Warszawa

Znamy zwycięzców konkursu "Nasze muzyczne źródełko"

Zakończył się konkurs „Nasze Muzyczne Źródełko” Radiowego Centrum Kultury Ludowej oraz Polskiego Radia Dzieciom.

 

Konkurs adresowany był do dzieci od 3. do 15. roku życia, muzykujących rodzin oraz zespołów amatorskich, dla których bliska jest muzyka ludowa i folkowa. Utwory finalistów emitowane były na antenie Polskiego Radia Dzieciom oraz na stronie internetowej konkursu, a słuchacze oddali ponad 4 tysiące głosów.

 

Zwycięzcami Konkursu „Nasze Muzyczne Źródełko” w poszczególnych kategoriach zostali:

  • w kategorii 3-6 lat: Jędrzej Bednarczyk – „Lelija”;
  • w kategorii 7-10 lat: Kamila Kobielus – „Powiedzioł mi jeden chłopiec”;
  • w kategorii 10-15 lat: Wiktor Marszał – „Jaskółeczki”;
  • w kategorii rodzinnej/zespołowej: Rakowskie Fijołecki? – „A Ty siwy gołąbku mój” oraz Jagoda Pawlak i Fryderyk Jankowski – „Polska na desce”;

 

Głównym założeniem konkursu „Nasze muzyczne źródełko” jest edukacja i promowanie kultury w zakresie muzyki ludowej oraz folkowej. W audycji „Źródełko” laureaci podkreślali, że warto z taką muzyką się zaprzyjaźnić, gdyż daje ona dużo radości, a granie na dudach wielkopolskich czy skrzypcach sprawia wiele frajdy najmłodszym muzykom. "Bardzo się cieszę, że tak wiele dzieci i rodzin wspólnie muzykuje i uczy się muzyki tradycyjnej ze swoich rodzinnych stron" - mówi Piotr Kędziorek, szef  Radiowego Centrum Kultury Ludowej.

 

Na konkurs nadeszło aż 200 zgłoszeń. Spośród nich finalistów wyłoniło Jury w składzie: Daria Druzgała – dyrektorka Polskiego Radia Dzieciom, Piotr Kędziorek – redaktor naczelny Radiowego Centrum Kultury Ludowej, Kaja Prusinowska – śpiewaczka i animatorka, Hania Prusinowska – młoda muzykantka oraz Hanna Szczęśniak – dziennikarka i producentka Radiowego Centrum Kultury Ludowej prowadząca audycję „Źródełko” w Polskim Radiu Dzieciom. W internetowym głosowaniu słuchacze oddali ponad 4 tysiące głosów.

 

Konkurs objęty został honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć