Warszawa

"Przygody, niepyłki, apolinki" - najnowsze słuchowisko w Polskim Radiu Dzieciom

"Przygody, niepyłki, apolinki" - najnowsze słuchowisko w Polskim Radiu Dzieciom

Od poniedziałku 14 grudnia Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe słuchowisko przygodowe dla dzieci prezentujące bogactwo dzikiej przyrody chronionej.

 

Premierowe odcinki będzie można usłyszeć codziennie, przez pięć dni w tygodniu, o godz. 14.00 na antenie stacji. Słuchowisko zostało objęte honorowym patronatem Pienińskiego Parku Narodowego. „Przygoda Niepyłki i Apolinki” to słuchowisko, które emitowane będzie od 14 do 18 grudnia. Jego twórcą oraz reżyserem jest Krystian Tyrański – podróżnik, prezenter Polskiego Radia Dzieciom, twórca „Dzikiej Odysei” – programu edukacyjnego, popularyzującego podróżowanie rodzin do polskich parków narodowych.

 

W bohaterów przygodowych słuchowiska wcielają się aktorzy oraz dziennikarze stacji: Marta Powałowska (Niepyłka), Martyna Chuderska (Apolinka), Magda Glapińska (Biedronka siedmiokropka), Zbigniew Kozłowski (Ślimak Pupilek), Krystian Tyrański (Konik pieniński), Wojciech Słupiński (Chrząszcz Kwiatomir), Leszek Filipowicz (Narrator). Realizacja akustyczna: Filip Górski, opracowanie muzyczne: Piotr Majewski i Bartosz Osuch.

 

Akcja „Przygody Niepyłki i Apolinki” rozgrywa się wysoko w górach na skąpanych w słońcu trawach i kwiatach rosnących na skalnym urwisku Trzech Koron w Pienińskim Parku Narodowym. Dwie gąsienice, siostry: Niepyłka i Apolinka spędzają swoje życie na jedzeniu i tylko w tej aktywności widzą sens życia. Przechodząc z miejsca na miejsce smakują kolejne liście, nieustannie przybierając na wadze. Ich życie zmienia się, gdy spotykają na swojej drodze owady i inne stworzenia, które wyruszyły w wielką wyprawę na szczyt góry, by zobaczyć chociaż raz w życiu najdzikszą i najbardziej nasłonecznioną łąkę.

 

Dzicy mieszkańcy Pienin zachęcają bohaterki do podróży. Mimo wielkich oporów i ograniczeń gąsienice ruszają w wyprawę pełną przygód, jednak nie docierają do celu. Nie rozumiejąc swojego przeznaczenia zasypiają w kokonach i budzą się po kilku tygodniach jako piękne motyle. W tej postaci kończą swoją wyprawę. Cała opowieść to przygoda warta przeżycia. Powtórki odcinków słuchowiska można usłyszeć na antenie Polskiego Radia Dzieciom od poniedziałku do piątku o godz.6.30. Do tej pory w serii „Dzikie słuchowiska” powstała „Przygoda Wielka Rysia Pędzelka”, 2018 (bohater pochodzący z Bieszczadzkiego Parku Narodowego)

 

Producentem serii „Dzikie słuchowiska” jest Polskie Radio Dzieciom.

  • Słuchowiska Polskiego Radia Dzieciom do posłuchania tutaj
  • Więcej informacji na stronie Polskiego Radia Dzieciom
 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć