Warszawa

Od dziś Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej dostępne także online!

Historyczna chwila! Po 15 latach działania programu NHEF, w aktualnym roku szkolnym 2020/21 ruszamy z projekcjami filmów również w wersji online.

 

Nowa formuła powstała, by zapewnić komfortowe i bezpieczne korzystanie z oferty edukacji filmowej. Wierzymy także, że będzie szansą dla uczniów z mniejszych miejscowości, którzy wcześniej nie mieli możliwości oglądania filmów w kinie, do uczestnictwa w programie. NHEF online to filmy dostosowane do wszystkich poziomów edukacji: przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. To cykle oparte na 4 tytułach, prelekcje, omówienie filmów i tutoriale warsztatów plastycznych w formie nagrań, karty pracy, scenariusze lekcji oraz analizy psychologiczne do pobrania. Oferujemy cykle dla każdego poziomu nauczania, a w każdym z nich po 4 filmy.

 

Przygotowaliśmy:

  • dla przedszkoli – 2 cykle
  • dla klas I-III – 3 cykle
  • dla klas IV-VI – 3 cykle
  • dla klas VII-VIII – 1 cykl
  • dla szkół ponadpodstawowych – 1 cykl

 

Do programu NHEF online nauczyciele mogą zgłaszać swoje klasy w każdej chwili, sami też decydują o terminie pokazu. Rozumiemy obecną sytuację epidemiczną i obostrzenia i chcemy, żeby edukacja filmowa była realizowana w najbardziej bezpiecznych warunkach. Filmy z programu można wygodnie obejrzeć online w domu i omówić wspólnie z nauczycielem w trakcie lekcji online.

 

Widzów niedawno zakończonego festiwalu Kino Dzieci z pewnością ucieszy możliwość obejrzenia najlepszych tytułów także w programie NHEF. Zobaczymy m.in. „Szczęściarę” w reż. Johna Sheedy (nagroda Jury Konkursu Głównego), „Binti” w reżyserii Frederiki Migom (nagroda Jury Stowarzyszenia Kin Studyjnych) oraz najnowsze odsłony cykli o młodych detektywach: „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu” reż. Moa Gammel i „Operacja Mumia” reż. Grethe Boe-Waal.

 

Online zobaczymy ulubione przez widzów filmy m.in: polską serię „Basia” reż. Łukasz Kacprowicz, Robert Jaszczurowski i Marcin Wasilewski, „Pettson i Findus – Wielka wyprowadzka” reż. Ali Samadi Ahadi, „Solan i Ludwik – Misja Księżyc” reż. Rasmus A. Sivertsen, „Old Boys” reż. Toby MacDonald, „Bergman – Rok z życia” reż. Jane Magnusson. Cena za pojedynczy dostęp wynosi 8 zł dla osoby. Filmy dopełnią prelekcje, warsztaty oraz omówienia po seansie. W zależności od wieku widzów będzie to 5-15 min lub 10-20 min. Ponadto, do każdego filmu przygotowaliśmy materiały dydaktyczne dla nauczycieli i analizy psychologiczne, z którymi mogą zapoznać się również opiekunowie.

 

Zapisy przez formularz na stroniehttp://panel.nhef.pl/zgloszenie

Szczegóły dotyczące online NHEFhttps://nhef.pl/nhef-online

 

Kontakt

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć