Warszawa

Laureatka I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom jedzie na Eurowizję Junior 2020!

Ala Tracz, reprezentantka Polski na Eurowizję Junior 2020, to laureatka I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom!

 

- Trema na pewno będzie... Ale zawsze mi przechodzi, kiedy zaczynam śpiewać - mówi Ala Tracz w wywiadzie, jakiego udzieliła Polskiemu Radiu Dzieciom już jako reprezentantka Polski na Eurowizję Junior 2020. Słuchacze stacji pamiętają, że piosenką „Do słońca” Majki Jeżowskiej Ala wywalczyła sobie miejsce wśród laureatów ubiegłorocznej edycji Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. Przed rokiem Ala Tracz zachwyciła jurorów I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom z Natalią Kukulską w składzie.

 

 

Mimo że konkurs organizowany był po raz pierwszy, do udziału w nim zgłoszono blisko 700 dzieci. Alicja przeszła zwycięsko kolejne etapy, w nagrodę wystąpiła w czasie koncertu finałowego, a jej piosenka znalazła się na płycie „Głosem dziecka”, wydanej przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia. Przesłuchania II Konkursu Dziecięcych Talentów zapowiadały się równie emocjonująco, w jury znalazł się m.in. Jerzy Petersburski Jr (przewodniczący), jednak z powodu pandemii zostały na najbliższe miesiące przełożone. Polskie Radio Dzieciom życzy Ali Tracz wygranej w czasie Eurowizji Junior 2020 i mocno trzyma kciuki za swoją laureatkę!

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć