Warszawa

Warsztaty inne niż zwykle!

Warsztaty inne niż zwykle!

Uważasz, że historia jest nudna i zupełnie nie masz do niej zapału? Chciałbyś lekcji, która naprawdę Cię wciągnie? 

 

Przedstawiamy miejsce, w którym przekonasz się, że historia daje ogrom możliowości, wspaniale spędzisz czas, poznasz wielu interesujących ludzi i dodatkowo wiele się nauczysz!

 

Do rzeczy jednak – o co chodzi?

 

W lipcu i sierpniu Muzeum Armii Krajowej w Krakowie organizuje turnusy podczas, których najmłodsi będą mogli zapoznać się z historią i bohaterami Polski Walczącej.

Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 7 do 13 lat (uczniowie klas I-VI). Wszystko odbywa się oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

 

Letnie Warsztaty Edukacyjne odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 do 15.30, w ramach 4 turnusów zaplanowanych na:

 

Turnus I: 6 – 10 lipca 2020 r.

Turnus II: 13 – 17 lipca 2020 r.

Turnus III: 3 – 7 sierpnia 2020 r.

Turnus IV: 10 – 14 sierpnia 2020 r.

 

Dlaczego ta tematyka?

 

Muzeum AK przede wszystkim ma na celu ukazanie najmłodszym bohaterstwa osób, które walczyły w czasie II wojny światowej. Wszystko to wiąże się ze wskazywaniem postaw obywatelskich, którymi młody obywatel powinien kierować się dziś.

 

 

Jak to ugryźć?

 

Odpowiedź jest prostsza niż może się wydawać – przede wszystkim inaczej niż w szkole. W oryginalny sposób, który przyciągnie uwagę dzieci. Muzuem AK dokładnie wie jak to robić. Na swoje Warsztaty zaprosiło prawdziwych żołnierzy, wiele zajęć odbywa się w formie plenerowej, organizują gry logiczne z wykorzystaniem specjalnych klocków, goszczą Schronisko dla zwierząt i wiele, wiele innych!

 

Uwierzcie to dopiero początek, a w ich programie przewidziane są same takie perełki.

 

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć