Warszawa

Limity, odległości i dystans - czyli polskie wesele 2020

Limity, odległości i dystans - czyli polskie wesele 2020

W najbliższą sobotę – start sezonu weselnego. 
Jest to decyzja, na którą czekało wiele osób. Mowa tu oczywiście o restauratorach, wszystkich branżach związanych ze ślubem jak i oczywiście o najbardziej zainteresowanych – czyli narzeczonych. 


Odmrożenie jednak tego konkretnego sektora nie jest wolne od obostrzeń, których zobowiązani jesteśmy przestrzegać. Przed restauratorami i weselnikami wiele wyzwań i przepisów, o których koniecznie należy pamiętać. 


150 osób – i co dalej? 


Jest to informacja, która w tym temacie była znana od samego początku.  Osoby, które nie planowały większego przyjęcia odetchnęły z ulgą. Większy problem mają jednak Państwo Młodzi, którzy  planowali dużo większą uroczystość. Co zrobić w takim przypadku? Możliwości jest kilka.

  • Koniecznością może okazać się przełożenie daty zaślubin na przyszły rok lub ograniczenie liczby gości.
  • Pary, które wciąż mają jeszcze kilka miesięcy czasu – mogą poczekać – być może do ich wymarzonej daty możliwe będzie zrealizowanie ich idelanego wesela. 


Odległości i dystans – czyli polskie wesele 2020 w liczbach


To dwa słowa, które w ostatnim czasie słyszymy niezwykle często. W tematyce tegorocznych wesel także nie będzie to wyjatkiem. Wielu z nas zapewne zastanawia się jak możliwe jest zachowanie odpowiednich odległości na przyjęciu weselnym? Spieszymy z przedstawieniem wytycznych i zaleceń w tym temacie, przedstawiając kilka liczb:

 

  • 10 – tyle osób będzie mogło maksymalnie znajdować się przy jednym stoliku. Wskazane jest aby były to osby z jednej rodziny lub jednego środowiska. Dodatkowo absolutnie wykluczone jest siedzenie naprzeciwko siebie. 
  • 1,5 m – taka odległość musi być zachowana między stołami.
  • 4m2 – tyle przestrzeni musi co najmniej przypadać na jednego gościa weselnego. W tę liczbę jest możliwość wliczenia wszystkich korytarzy i altanek.
  • 15 – tyle osób może obsługiwać jeden kelner. W czasie przyjęcia obsługa nie może wzajemnie wymieniać się tym obowiązkiem. 

 

Warto też wspomnieć o tym, że goście weselni nie muszą na sali być w maseczkach i rękawiczkach.  Ta sprawa nie jest jednak jasna w przypadku uroczystości kościelnej – tam wciąż obowiązuje ten nakaz. Dodatkowo rekomendowane jest przy wejściu umieszczanie mat dezynfekcyjnych. 

 

Nie wszyscy twoi goście muszą czuć się bezpiecznie


Warto pamiętać, że wiele osób do tej pory stara się ograniczać wychodzenie z domu i kontakty z innymi osobami. Nie należy zapominać o tym, że wciąż trwa czas pandemii. Być może ktoś z gości, którego bardzo chciałbyś widzieć na swoim ślubie i weselu nie będzie czuł się komfortowo w gronie 150 osób. Bądź wyrozumiały – uszanuj jego obawy i nie nalegaj aby przybył za wszelką cenę.

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć