Warszawa

Osobistości świata filmu i kultury oglądają i polecają Kino Dzieci Prezentuje #MądreFilmyOnline

Osobistości świata filmu i kultury oglądają i polecają Kino Dzieci Prezentuje #MądreFilmyOnline

Roman Gutek, Agnieszka Grochowska, Sylwia Chutnik i Maciej Musiał to tylko niektóre osoby, które specjalnie dla Kina Dzieci nagrały wspomnienia swoich ulubionych filmów z dzieciństwa, zachęcając do oglądania #MądrychFilmówOnline. Te nagrania potwierdzają obiegową opinię, że kino ma moc kształtowania dziecięcej wyobraźni i przenoszenia w zupełnie inny świat. Dlaczego w dobie szerokiego dostępu do treści online tak ważne jest by zadbać o to, co oglądają najmłodsi? Posłuchajcie sami!

 

Od ponad dwóch miesięcy żyjemy w rzeczywistości dalekiej od spokoju i przewidywalności. Zmagamy się z konsekwencjami ogólnoświatowej pandemii, zmianą stylu pracy, życia i edukacji. Rodzinna wizyta w kinie dziś wydaje się być luksusową, bo niestety wciąż odległą perspektywą. Życie kulturalne, tak jak i inne aktywności, przeniosło się do sieci. W zalewie kulturalnych ofert i możliwości dostępnych bez wychodzenia z domu warto jednak postawić na sprawdzone #MądreFilmyOnline. Propozycja filmowych seansów pod szyldem Kino Dzieci Prezentuje to gwarancja rozrywki na najwyższym poziomie, bezpiecznej treści i wartościowego przekazu.

 

Wczesne doświadczenia filmowe kształtują nas na całe życie. Obejrzane przez mnie w dzieciństwie filmy rozwijały moją wyobraźnię, kształtowały wartości oraz gust. (...) Dlatego tak ważny jest dobór treści jakie pokazujemy dzieciom - Roman Gutek - dyrektor MFF Nowe Horyzonty, dystrybutor filmowy.

 

 

W dzisiejszej dobie, kiedy mamy dylemat, ile dzieci powinny spędzać czasu przed ekranem i co powinny oglądać, uważam, że filmy Kina Dzieci są bardzo, bardzo wartościowe i ja z przyjemnością razem z moimi dziećmi je oglądam - Agnieszka Grochowska - aktorka.

 

 

W czasach bez komputerów i smartfonów jedyne, co mieliśmy, to nasza własna wyobraźnia i coś co ją mocno wspierało - filmy dla dzieci. Do kina chodziłem kiedy to tylko było możliwe, bez tego nie zostałbym muzykiem - Zbigniew Hołdys - muzyk, kompozytor, publicysta.

 

 

Kino Dzieci - bardzo mądry, bardzo dobry, bardzo wartościowy szyld. Dlaczego? Bo wszystkie filmy, które są sygnowane tym szyldem są właśnie takie  - Katarzyna Stoparczyk - dziennikarka.

 

 

Warto dla swoich dzieci wybierać wartościowe, artystyczne, i nie tylko artystyczne filmy, bo jest ich trochę, tylko zapominamy o nich w tym gąszczu kontentu, który jest teraz tak wszechobecny. Szczególnie z tego względu polecam Kino Dzieci - Maciej Musiał - aktor.

 

 

Wspieram Kino Dzieci bo wierzę, że ten wybór (...) jest dobry i dla nas i dla naszych dzieciaków. Dbajmy o to, aby najmłodsze osoby mogły też wspaniale rozwijać swoją wyobraźnię - Sylwia Chutnik, pisarka, aktywistka społeczna.

 

 

Kino Dzieci Prezentuje #MądreFilmyOnline to zebrana w jednym miejscu na stronie www.kinodzieci.pl/filmy-kino-dzieci-on-line selekcja ponad 20 tytułów dla młodych widzów dopasowanych do wieku odbiorców, specjalnie przygotowane wideo-tutoriale z zabawami plastycznymi oraz materiały przygotowane przez psychologów, które inspirują do rozmowy z dziećmi na temat zagadnień poruszanych w filmie.

 

Filmy rekomendowane przez Kino Dzieci wyróżniają się walorami edukacyjnymi, artystycznymi oraz produkcyjnymi. Te elementy są dla nas składowymi dobrego kina, które charakteryzuje mądrość przekazu i bezpieczeństwo pod względem treści oraz formy wizualnej wyrażające się m.in. poprzez brak agresywnego montażu. Proponowane tytuły zdobyły uznanie widzów międzynarodowych festiwali filmowych i były wielokrotnie  nagradzane przez młodą widownię. Dzięki platformom vod filmy dostępne są teraz legalnie i za niewielką opłatą również w domu.

 

Kino Dzieci Prezentuje #MądreFilmyOnline to bezpieczne kino, gwarantujące dobrą zabawę i inspirujące do rozmowy.ostępne filmy idealnie nadają się nie tylko do wspólnego oglądania z dziećmi w domu, ale i do wspólnej zabawy.

 

Dzięki przygotowanym bezpłatnym materiałom dla dzieci w wieku 4 i 6 lat zainspirujemy Was do wspólnego spędzenia czasu i kreatywnej zabawy z dziećmi w oparciu o obejrzany film. Fanów warsztatów plastycznych z pewnością ucieszy obszerna lista wideo-tutoriali tematycznie dobranych do konkretnych tytułów. Ich autorką jest Michalina “Miśka” Drygasiewicz - animatorka, która na co dzień pracuje z dziećmi w Kinie Nowe Horyzonty oraz w ogólnopolskim programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

 

Dorosłym polecamy cykl “Okiem psychologa”, czyli opracowane przez psychologów i pedagogów materiały, które wyszczególniają najważniejsze obszary tematyczne filmu i wyszczególniają kwestie, które można rozwinąć w rozmowie po seansie. Analizy to, obok scenariuszy lekcji, stały element naszej wieloletniej pracy w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej dla przedszkoli i szkół.

 

Lista wszystkich filmów Kino Dzieci Prezentuje #MądreFilmyOnline wraz z zwiastunami, plakatami i opisami dostępna jest na stronie: www.kinodzieci.pl/filmy-on-line.

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć