Warszawa

Poczucie bezpieczeństwa i pełna wiedza o dziecku w czasie jego pobytu w przedszkolu lub szkole?

Poczucie bezpieczeństwa i pełna wiedza o dziecku w czasie jego pobytu w przedszkolu lub szkole?

Każdy pragnie zapewnić bezpieczeństwo swojemu dziecku. Chcemy wiedzieć co się dzieje podczas jego pobytu w przedszkolu lub szkole. Zapewne pamiętacie pierwszy dzień, gdy musieliście zostawić dziecko samo w placówce? Towarzyszyły Wam myśli czy wszystko jest w porządku, czy nie płacze, jaki ma humor i co robi? Każdy z rodziców to przeżywa, jest to zwyczajne zachowanie.

 

A gdybyśmy Wam powiedzieli, że istnieje prosty sposób aby to sprawdzić?

 

Wydaje się niemożliwe? Nic bardziej mylnego!

 

 

Żyjemy w czasach, w których bezpieczeństwo oraz szybki i łatwy dostęp do informacji są aspektami priorytetowymi. Dorzućmy do tego wygodę, którą lubi każdy z nas i pomyślmy o systemie, który ułatwi komfort życia rodzicom i funkcjonowanie przedszkolom.  Odpowiedź na te wymagania jest tylko jedna: wielojęzyczna aplikacja mobilna 4parents! Uniwersalny system, pozwalający monitorować wiadomości, płatności, ogłoszenia i wiele innych istotnych dla nas informacji płynących zarówno z przedszkola i szkół jak i od rodzica.

 

 

 

System 4parents to pierwszy w Polsce system mobilny - innowacyjne rozwiązanie zapewniające obu stronom same korzyści  - zacznijmy od rodziców.

 

Jakie są plusy i dlaczego jest to dobre rozwiązanie dla rodziców?

 

Przede wszystkim, warto postawić siebie w roli rodzica. Czy możliwość sprawdzenia przedszkolnych wydarzeń, a także monitorowanie o której godzinie i przez kogo nasze dziecko zostało odebrane z przedszkola, nie jest rozwiązaniem gwarantującym spokój ducha?

Co jeżeli w tym samym systemie, byłaby możliwość sprawdzania naszych płatności i załatwienia ich w kilka minut? Takie rozwiązanie oznaczałoby, że oprócz poczucia spokoju i bezpieczeństwa, otrzymamy dzięki jednej platformie, także spory komfort obsługi.

Na tym jednak plusy się nie kończą!

Czy czasem jako rodzic nie masz poczucia, że czas ucieka ci przez palce? Bądźmy szczerzy - ciągle jesteśmy w pośpiechu. Czesto brakuje nam na coś czasu. Czasami zapominamy o pewnych sprawach. Kładąc się spać nagle przypominamy sobie, że zapomnieliśmy o uregulowaniu płatności! Mamy dobrą informację - wszystkie płatności oraz zgłaszanie nieobecności dziecka można załatwić jednym kliknięciem korzystając z prostej aplikacji mobilnej. 

Wydaje się to być nierealne? I zbyt proste? To możliwość, którą daje nam najlepsza w Polsce aplikacja mobilna 4parents. Jeżeli natomiast zastanawialibyście się co w takim przypadku z ochroną danych osobowych – spieszymy z odpowiedzią – 4parents wykorzystuje najnowocześniejsze mechanizmy zabezpieczeń w ramach zaawansowanej infrastruktury serwerowej, więc Wasze dane są w 100% bezpieczne.

 

Aplikacja 4parents to przede wszystkim odczuwalna kontrola nad pobytem naszego dziecka w placówce. Łatwa możliwość opłacenia czesnego, wyżywienia i dodatkowych zajęć, to jedna z dodatkowych, ale niezwykle ułatwiających życie opcji. Przez aplikacje opłaty trafiają w ciągu kilku minut na konto placówki. Moim zdaniem najważniejsze to kontrola nad odbiorem dziecka z przedszkola, szczególnie w sytuacji, gdy sami nie możemy go odebrać. W dobie COVID-19, codziennie otrzymuje materiały do pracy z dzieckiem. Dzięki temu mam wsparcie w szukaniu zajęć dla córki - Pani Karolina, której córeczka uczęszcza do Przedszkola w Zduńskiej Woli

 

Bardzo dużym plusem aplikacji 4parents, jest sposób szybkiego przekazywania informacji, które czasem najprościej w świecie nam umykają lub nie jesteśmy w stanie dowiedzieć się ich od dzieci. Warto wiedzieć ile i jakich posiłków nasza pociecha zjadła na obiad lub podwieczorek. Dzieci w ogromie wydarzeń i emocji podczas nauki i zabawy w ciągu dnia, najzwyczajniej tego nie pamiętają lub nie przywiązują do tego uwagi. Dlatego, możliwość dostępu do jadłospisu na dany tydzień, pozwala przygotowywać różnorodne posiłki, również w domu. Wydaje się to też być świetnym rozwiązaniem dla małych alergików – rodzic ma czas aby odpowiednio wcześniej zareagować i poinformować placówkę w wiadomości wysłanej przez aplikacje 4parents.

 

 

Przedstawiliśmy korzyści dla rodziców. Czas na plusy dla drugiej strony. Co z placówkami prywatnymi i publicznymi?

 

Najlepiej określi to opinia Pani Intendentki w Szkole Podstawowej i Przedszkola w Gościkowie:

 

Z systemu 4parents korzystamy od listopada 2019 r. Przed szkoleniem trochę się go obawiałam, ale okazał się zrozumiały i łatwy w użyciu. System przede wszystkim usprawnia kontakt z rodzicami. Dzięki aplikacji rodzice są na bieżąco informowani o sprawach szkolnych i przedszkolnych. Wystarczy zamieścić na tablicy ogłoszeń np. jadłospis, a trafi on jednocześnie do wszystkich rodziców, którzy mają aplikację. Rodzic również dostaje powiadomienia o której odebrane zostało dziecko i przez kogo. Jednak największym ułatwieniem jakie daje platforma 4parents jest możliwość szybkiego opłacenia opłat szkolnych i przedszkolnych. Rodzice są tym zachwyceni. Dla mnie również ta opcja daje najwięcej uproszczeń w pracy. Dzięki systemowi powiadamiania już nie muszę przypominać rodzicom o uiszczaniu opłat, gdyż robi to za mnie aplikacja. Jestem bardzo zadowolona z systemu 4parents i polecam go wszystkim przedszkolom i szkołom.

W tym miejscu warto nakreślić prosty przykład: rodzice płacą szybko przez aplikacje np. BLIKiem, a placówka natychmiast otrzymuje informację o wniesionej opłacie. Środki ekspresowo trafiają na jej konto. 4parents daje także możliwości integracji z systemami finansowo-księgowymi, co sprawia że obsługa finansowa placówki staje się znacznie wygodniejsza.

Zdarzyło ci się przegapić informację przypiętą o wycieczce na tablicy ogłoszeń w korytarzu? Zupełnie inaczej by to wyglądało gdyby ogłoszenie widniało w aplikacji, prawda?

Ile razy robiłeś zdjęcie jadłospisu na korytarzu?
Takich przykładów można wymieniać bardzo dużo. Nie jest to nic dziwnego. Proponujemy jednak aby spróbować takie wydarzenia uprościć! 

 

 

Z systemu 4parents korzystamy już dłuższy czas. System sprawdził się w życiu codziennym naszej placówki.  Służy do przekazywania na bieżąco ważnych informacji. Ułatwia naliczanie i rozliczanie opłat związanych z pobytem dziecka w przedszkolu takich jak obiady czy zajęcia dodatkowe. Dobrze sprawdza się w czasie epidemiologicznym. Służy nam do przesyłania materiałów do zdalnego nauczania w naszym przedszkolu” - Szkoła Podstawowa w Nadmie

Należy również powiedzieć, że ułatwienia dla placówek płyną też z uniwersalnego systemu opłat oraz mechanizmów pozwalających na prowadzenie dziennika elektronicznego. Zarządzanie płatnościami i monitorowanie tego, czy rodzic nie spóźnia się z należnością, jest dużo prostsze, a wiele czynności system zrobi za pracowników sam. 4parents jest na tyle innowacyjny, że schematy płatności, można dostosować pod każdą szkołę i przedszkole. Aplikacja bez zarzutów sprawdza się zarówno w prywatnych jak i państwowych instytucjach, gdzie jak wiadomo naliczanie opłat nie jest jednorodne. Należy również pamiętać o takich plusach systemu, jak szczegółowe raportowanie do urzędów miast i gmin. W takim wypadku są to nie tylko płatności, ale również ulgi przyznane dzieciom oraz wiele innych raportów. Aplikacja 4parents, pozwala zadowolić kilku użytkowników jednoczenie: placówkę, rodzica jak i instytucje miejskie.

 

Zaznaczmy bardzo istotny fakt, że instytucje oraz rodzice oprócz szybkiej, skutecznej i łatwej aplikacji, posiadają  pomoc techniczną 5 dni w tygodniu. Mogą zawsze zadzwonić na infolinię i dostaną odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania odnośnie aplikacji – nigdy nie zostają z żadną niedogodnością sami.

 

W październiku  w naszym przedszkolu została wprowadzona platforma 4parents, która umożliwiła nam lepsze kontakty między Rodzicami a wychowawcami poszczególnych grup. Dzięki platformie intendent precyzyjnie nalicza odpłatności za pobyt dzieci w przedszkolu i wyżywienie. W obecnym czasie -pandemii COVID -19, dzięki platformie 4parents nauczyciele i specjaliści mogą prowadzić zdalne nauczanie realizując podstawę programową oraz pomoc psychologiczno - pedagogiczną i wczesne wspomaganie rozwoju dziecka. W razie wątpliwości oraz problemów technicznych korzystamy z profesjonalnej wiedzy konsultantów platformy którzy są dostępni 5 dni w tygodniu. Z problemami nie zostaje sama placówka ani rodzice. Zawsze możemy na nich liczyć - Przedszkole Integracyjne  w Namysłowie

 

 

Na koniec warto wspomnieć jak system może być pomocny w czasach trwającej pandemii. 

Dlaczego? System przygotowany jest na wszelkie ewentualności, nawet i przesyłanie zadań dla dzieci bądź rejestr mierzonej temperatury.

 

Wybór platformy 4parents był dla nas strzegłem w dziesiątkę. Usprawniło to wiele procesów: komunikacje zarówno z rodzicami (zewnętrzną) jak i nauczycielami (wewnętrzną) oraz monitoring płatności. Nasi Klienci wypowiadają się o systemie bardzo pozytywnie. Dziś trudno wyobrazić sobie codzienną pracę bez tego systemu. Ewentualne zapytania techniczne zarówno u nas jak i u klientów obsługuje profesjonalny doradca - Little Academy English Speaking Preschool

Podsumowując, system zapewnia wewnętrzny spokój, bezpieczeństwo i wygodę dla każdej ze stron. Warto pomyśleć nad wprowadzeniem tak nowoczesnych rozwiązań do Waszych przedszkoli i szkół zapewniając komfort sobie jak również rodzicom.

 

Zapraszamy do zapoznania się z Platformą 4parents. Dołącz do grona ponad 500 zadowolonych placówek!

 

 

 

Wszystkie szczegóły dotyczące systemu znajdziecie tutaj.


 

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć