Warszawa

SŁONIK W DOMU - słuchowisko

SŁONIK W DOMU - słuchowisko

Słonik się nudzi” to pierwsze z cyklu słuchowisk dla dzieci i rodziców „SŁONIK W DOMU” zrealizowane przez Fundację Artystyczną Młyn.

 

Cztery krótkie historie, powstałe z potrzeby chwili, opisują przeżycia dzieci, które z powodu koronawirusa zostały w domach. Słuchowiska będą udostępniane bezpłatnie na stronie Teatru MŁYN w każdy poniedziałek maja, począwszy od 4.05.

 

Słonik nie poszedł do przedszkola, a jego rodzice – do pracy. Trudno mu zrozumieć tę sytuację, a na dodatek szybko zaczyna odczuwać nudę… Jak sobie z nią poradzi, skoro mama i tata są zajęci?

 

Dzieci z pewnością rozpoznają siebie w siedzącym w domu Słoniku. Autorka opowiadań, Zuzanna Fijewska-Malesza, chciałaby pomóc im zrozumieć tę nietypową – także dla nas, dorosłych rzeczywistość, jakoś ją uporządkować, dać szansę przyjrzenia się emocjom, które obecnie się w nas rodzą, i porozmawiania o nich.

 

Fundacja Artystyczna Młyn chce też pokazać, że dzieci mają ogromny potencjał twórczy i nieposkromioną wyobraźnię, z których być może my, rodzice, moglibyśmy po prostu… skorzystać?

 

REALIZATORZY:

Scenariusz: Zuzanna Fijewska-Malesza

Teksty piosenek: Natalia Fijewska-Zdanowska

Reżyseria: Jarosław Boberek

Muzyka: Filip Dreger

Występują: Zuzanna Fijewska-Malesza, Agata Kołodziejczyk (Fijewska), Jarosław Boberek (gościnnie w piosenkach)

Produkcja: Fundacja Artystyczna MŁYN

 

Projekt współfinansowany przez Biuro Edukacji m.st. Warszawa

 

Słuchowisko dostępne na stronie: http://mlyn.org/portfolio/slonik-w-domu/

 

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć