Warszawa

Recepta na kryzys po miesiącu kwarantanny z dziećmi w domu

Recepta na kryzys po miesiącu kwarantanny z dziećmi w domu

Miesiąc kwarantanny mamy za sobą. Od trzydziestu kilku już dni, nasze dzieci nie chodzą do przedszkoli czy do swoich szkół. My, jako rodzice stanęliśmy przed jeszcze większym wyzwaniem, aniżeli rzeczywistość stawiała nas wcześniej, zanim doszło do pandemii koronawirusa. Jeżeli jesteś rodzicem małego dziecka, zapewne po tylu dniach czujesz już zmęczenie i być może brakuje Ci nowych inspiracji do tego, jak produktywnie spędzać czas z dziećmi, co robić wspólnie, aby zainteresować młodego człowieka, przyczynić się do rozwoju, ale też zadbać w tym wszystkim o siebie, o swój komfort, a może nawet przysporzyć sobie odrobiny zabawy i relaksu.

 

Co można robić razem?

 

Wdzięcznym materiałem do wspólnej pracy z dziećmi w wieku 4 – 10 lat jest Masa Kreatywności Netto. Tutaj możliwości są nieograniczone. Wspólne lepienie figurek czy dekoracji pobudza pomysłowość, ćwiczy u dziecka precyzję, rozwija koncentrację wzrokowo – ruchową. Psycholodzy twierdzą, że zabawa plastyczną masą kreatywną pozytywnie wpływa na współpracę obu półkul mózgowych. W ten sposób mózg się prawidłowo rozwija, a to procentuje w przyszłości.

 


Źródło: materiały prasowe Netto


Przyjemne z pożytecznym


Lepienie, ugniatanie, wałkowanie masy kreatywności to trening koncentracji, motoryki i wyobraźni. Podczas takiej zabawy, dajesz dziecku poczucie sprawczości. Doskonale się również sprawdza, jeśli zachodzi potrzeba trenowania radzenia sobie ze złością. Jej formowanie polegające na szczypaniu, ugniataniu, ściskaniu, rolowaniu czy rzucaniu na blat, pomaga odreagować i nabrać dystansu nie tylko naszym dzieciom, ale też nam, ich rodzicom :).


Taka zabawa to dla nas istotny relaks. Potrzebny nam, aby na jakiś czas oderwać się od pracy zdalnej, czy po pracy odpocząć. Wspólna z dziećmi zabawa masą kreatywności Netto to cenny wspólny czas, idealna  możliwość odcięcia się od codziennej troski o przyszłość.

 Źródło: materiały prasowe Netto

 

Mocną stroną zabaw z masą kreatywną jest to, że przyniesie radość zarówno trzylatkowi jak i starszemu dziecku. W przypadku rodzeństwa ze sporą różnicą wieku, to świetny sposób integracji rodzinnej. Każdy z członków rodziny może do zabawy wnieść swoją wartość, swój pomysł na wykorzystanie kreatywnej masy. Starsze dziecko może pomóc młodszemu. Rodzice mogą kreować kształty razem z nimi i to może przysporzyć wielu radosnych chwil. Takie wspólne odkrywcze zabawy zapewniają, bowiem radość przebywania ze sobą całej rodzinie. Wykorzystajcie ten czas ze sobą. Jeszcze się nim cieszcie. Wkrótce wszyscy wrócimy do swoich wcześniejszych aktywności i znowu będzie nam brakowało wspólnego czasu.


Ten czas jest świetną okazją, by bliżej poznać swoje dziecko, przyjrzeć się temu, jak się rozwija, przenieść się na chwilę w jego świat. To bardzo służy budowaniu waszej więzi.

 


Źródło: materiały prasowe Netto

 

Ciekawa akcja


Warta polecenia jest akcja „Masa Kreatywności Netto”, która ruszyła 6. kwietnia. Za każde wydane 40 złotych na zakupy w sieci sklepów NETTO otrzymuje się saszetkę z masą kreatywną w jednym kolorze. Kolejny kolor można zdobyć nawet jeszcze w ramach tej samej wizyty w sklepie. Wystarczy zdecydować się na zakup produktu, z listy artykułów premiowanych w danym tygodniu. Im więcej takich produktów się zakupi, tym więcej saszetek z masą otrzyma. Do zdobycia jest gama 18 kolorów! Na stronie www.masakreatywnosci.netto znajdziesz zasady akcji, instrukcje wykonania wielu figurek i ozdób oraz bieżącą listę produktów premiowanych. Warte uwagi są filmiki instruktażowe. Możecie ze swoimi dziećmi, wspólnie z bohaterem filmu składać poszczególne elementy figurek. W każdej saszetce z masą znajduje się znaczek z pluszowym bohaterem. Kiedy uzbierasz 6 takich znaczków, możesz zakupić wybraną maskotkę za jedyne 24,99 złotych. Ich regularna cena to 59,99 złotych. Możesz wybierać wśród sześciu różnych wzorów. Na Twoje dzieci czekają: Trio , Burger, Hipster, Pi, Terry i Muzon.

 

Źródło: materiały prasowe Netto

 

Cała masa pomysłów


Z masy kreatywnej można ulepić zwierzątka, np. błękitną meduzę, zielonego kameleona, czarnego pająka, pomarańczową gąsienicę, szarą mysz czy fioletową ośmiornicę. Na stronie internetowej www.masakreatywności.netto są instruktaże. Zobacz, jakie to proste.


Z tej samej masy, można zrobić również wisiorki, koraliki, słoneczko, globus, zakładkę do książki, elementy maskarady, pierścionki, bransoletki czy wesołe końcówki na ołówki. Zobacz jak je wykonać.


Masa kreatywna może posłużyć też, jako wykonanie elementów gier planszowych, takich jak znane od pokoleń „kółko i krzyżyk”, „memory” czy nawet „pchełki”. Tutaj znajdziesz przepisy.

 


Źródło: materiały prasowe Netto


Właściwości Masy Kreatywności Netto


Masa dostępna w ramach akcji „Masa Kreatywności Netto” jest materiałem bardzo plastycznym i miękkim, dlatego praca z nią jest bardzo przyjemna. Masa ta nie przywiera i nie brudzi dłoni ani ubrań. Nie przysporzy nam, więc żadnych kłopotów, możemy oddać się zabawie. Wykonana jest z nietoksycznego materiału. Jest biodegradowalna, a zatem nie budzi obaw, że nasza zabawa przyczyni się do zanieczyszczenia środowiska. Warto też wspomnieć o tym dzieciom. Kreacje z masą kreatywności zastygają samoczynnie i stworzone postaci nabierają pełnej twardości po 24 godzinach. W ciągu czterech godzin zaś, możemy kreować masę do woli. Jeśli odrobinę przyschnie, można ją zwilżyć i znowu cieszyć się jej plastycznością.

 


Źródło: materiały prasowe Netto

 

Masa Kreatywności Netto i nowe technologie


Akcja sieci sklepów Netto angażuje rodziców i dzieci do korzystania z zasobów nowych technologii. To buduje między wami ważną komunikację i buduje zaufanie. Pokazujesz w ten sposób swojemu dziecku, że warto łączyć tradycję z nowoczesnością, że doskonałe wartości ma zarówno manualna zabawa z masą kreatywną, jak i korzystanie z poradników video czy aplikacji. Dziecko wzrasta wówczas w atmosferze propagowania nowych technologii, jako możliwości rozwoju i zdobycia wiedzy, a nie w atmosferze zakazu korzystania z internetu, jako nic niewnoszącego pochłaniacza czasu. Jeżeli od najmłodszego wprowadzisz dziecko w świat nowych technologii pokazując mu wartościowe treści, będzie mądrze korzystać z ogromnych zasobów internetu. Wspieranie u dziecka rozwoju poprzez zabawy tradycyjne, takie jak gry planszowe, rysowanie, malowanie czy lepienie z Masy Kreatywności Netto zapewnia dziecku zrównoważony rozwój, otwartość na świat, chęć poznawania i doświadczania oraz rozwija inteligencję emocjonalną.

 


Źródło: materiały prasowe Netto

 

Warto się inspirować


Specjalnie przygotowana strona masakreatywnosci.Netto.pl pozwala wspólnie z dzieckiem uczyć się formowania różnych kształtów dzięki czytelnym filmom instruktażowym. Dla miłośników smartfonów dostępna jest darmowa aplikacja zarówna dla urządzeń z Androidem jak i systemem iOS.

 


Źródło: materiały prasowe Netto

 

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć