Warszawa

W domu jest fajnie i kropka! Warsztaty online Przecinek i Kropka

W domu jest fajnie i kropka! Warsztaty online Przecinek i Kropka

Jak wartościowo wykorzystać czas w domu, którego w najbliższych dniach nam nie zabraknie? Można zrobić teleskop albo rakietę. Zorganizować serię eksperymentów naukowych lub poznać sekrety anatomii człowieka. W domu? – zapytacie. Oczywiście, że tak! W domu jest fajnie i kropka!

 

Autorka: Aleksandra Woźniak-Tomaszewska

 

„W domu jest fajnie i kropka!” to cały cykl warsztatów, które Empik przygotowuje wspólnie z Członkami Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki. Zwykle warsztaty odbywają się podczas Targów Książki Dziecięcej, ale teraz zabawa przeniosła się do Internetu! Na fanpage’u Przecinek i Kropka na Facebooku ruszyła seria warsztatów online, opracowanych z myślą o dzieciach i ich rodzicach, by umilić im najbliższe tygodnie, które przyjdzie spędzić w domu. To ogromna dawka wiedzy i frajdy!

 

Jak zrobić satelitę z papieru?

 

W ramach warsztatów online „W domu jest fajnie i kropka!” dzieci będą miały szansę zakosztować nauki poprzez zabawę. Podczas ich trwania dowiedzą się, jak w bezpieczny sposób przeprowadzić eksperyment i rozwijać swoje najróżniejsze pasje. Młodzi i pełni zaangażowania naukowcy ze Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki zaprezentują dzieciom doświadczenia między innymi z dziedziny biologii, chemii oraz fizyki. Mali widzowie lepiej zrozumieją otaczający ich świat, a rodzice będą mogli zaczerpnąć inspiracji do organizowania domowej zabawy.

 

Również młodzi humaniści będą mieli mnóstwo zabawy. Dzieciom zainteresowanym tematyką mediów Przecinek i Kropka zorganizuje warsztaty dziennikarskie. Nie zabraknie też książek. Wirtualne zajęcia będą także realizowane z udziałem twórców tytułów nominowanych w Konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą Przecinek i Kropka.

 

Jak wziąć udział w warsztatach?

 

Warsztaty „W domu jest fajnie i kropka!” to element programu Przecinek i Kropka, który działa przez cały rok. Ich celem jest popularyzacja nauki wśród dzieci, zainspirowanie rodziców i propagowanie twórczego podejścia do poznawania zjawisk rządzących światem. By wziąć udział w warsztatach wystarczy dostęp do Internetu. Zajęcia dostępne są dla wszystkich bez ograniczeń!

 

Informacji o warsztatach i samych zajęć szukajcie na fanpage’u Przecinek i Kropka na Facebooku oraz na stronie www.przecinekikropka.pl.

 

 

Advertisement

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć