Warszawa

Wybierz się w podniebną podróż - "Chłopiec, który latał"

Wybierz się w podniebną podróż - "Chłopiec, który latał"

Isaak Chen to genialny naukowiec, który marzy o tym, by skonstruować pierwszą maszynę do latania. Razem ze swoim wiernym pomocnikiem Athanem próbuje wznieść się do gwiazd i na zawsze zmienić losy świata. Za wielkie ambicje parze wynalazców przyjdzie jednak zapłacić bardzo wysoką cenę…


Pewnego dnia XIX-wieczną Anglią wstrząsnęła wiadomość o okrutnym morderstwie samotnego staruszka. Nikt nie wie, dlaczego ktoś miałby pozbyć się nieszkodliwego naukowca. Nikt też specjalnie nie rozpacza po odejściu wiecznie zatopionego w swoich wynalazkach i książkach odludka. Nikt, z wyjątkiem Athana.


Athana Wilde’a, jego nastoletniego pomocnika i miłośnika nauki, dla którego zagracone mieszkanie pana Chena stanowiło najukochańsze miejsce na ziemi, a sam tragicznie zmarły odkrywca – wielki autorytet. Athan nie ma pojęcia, kto i dlaczego miałby zabić jego szanownego nauczyciela. Nie wie także, w jaki sposób zabrać się do przeprowadzenia śledztwa. Jednego jest jednak pewien – nie może tego tak po prostu zostawić.

 


Szczególnie, że w swoim mieszkaniu pan Chen ukrył tajne plany oraz przyrządy konieczne do wykonania wymarzonej maszyny do latania. Athan, jako jego najbliższy współpracownik, jest jedyną osobą, która potrafi rozszyfrować sekretny kod naukowca. Stawka jest wysoka, bowiem w grę wchodzą nie tylko ambicje i chęć uczczenia pamięci zmarłego, ale również nagroda pieniężna, którą państwo oferuje dla pierwszej osoby potrafiącej wzbić się do nieba!


A podreperowanie rodzinnego budżetu bez wątpienia bardzo by się Athanowi przydało. Przede wszystkim ochroniłoby go od okropnej pracy przy odchodach… No i może wystarczyłoby na operację dla schorowanej siostry Beatty? Sytuacja w jego domu nie przedstawia się bowiem zbyt kolorowo. Mama Athana ciągle rozpacza po odejściu męża, wredna babcia wyzywa wszystkich od diabłów, a jego rodzeństwo z dnia na dzień niknie w oczach, rzadko kiedy mogąc najeść się do syta.


Wygrana w konkursie mogłaby odmienić całe ich życie. Tyle tylko że na wielką nagrodę czyhają też inni. Jednym z nich jest pułkownik Blade – na wpół przerażający, na wpół czarujący weteran wojenny, który aby odkryć sekrety pana Chena i Athana nie cofnie się przed zupełnie niczym! Athan wie, że nie może mu ufać, jednak nie przypuszcza nawet, jak daleko Blade jest w stanie się posunąć, by osiągnąć swój cel.

 


Czy pułkownik Blade zrealizuje swój niecny plan? Czy Athan zdoła odnaleźć mordercę swojego nauczyciela? I kto ostatecznie zostanie twórcą pierwszej maszyny latającej na świecie? Tego dowiecie się, sięgając po nowego „Chłopca, który latał” – pasjonującą opowieść o wielkich marzeniach, niezwykłej lojalności i jeszcze potężniejszym niebezpieczeństwie! Wspaniała podniebna podróż Athana to niesamowita przygoda, która łączy w sobie elementy zagadki, tajemnicy, zbrodni, poświęcenia i ambicji. Wybierzcie się w nią razem z bohaterami książki i pozwólcie, by pochłonął Was emocjonujący świat XIX-wiecznych wynalazców!

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć