Warszawa

Wybierzcie się w podróż do niezwykłego "Rezerwatu wymarłych stworzeń"

Wybierzcie się w podróż do niezwykłego "Rezerwatu wymarłych stworzeń"

Dinozaury i mamuty od dawna już nie istnieją, prawda? A mityczne stwory jak bazyliszki i smoki znane są tylko z legend? Niekoniecznie! Nie wierzycie? Zapraszamy do Rezerwatu Wymarłych Stworzeń, gdzie przekonacie się o tym sami!


Odkąd tata George’a zostawił rodzinę i wyjechał do Australii, w jego domu nie dzieje się za dobrze. Prawie dorosłe siostry chłopca niespecjalnie interesują się rozterkami nastoletniego brata, a ich mama wciąż przeżywa odejście ojca, ze stresem radząc sobie głównie przy pomocy jogi. No i ciągle na wszystko brakuje im pieniędzy…


George postanawia więc wziąć sprawy w swoje ręce i samodzielnie zarobić na własne potrzeby. Tyle tylko, że nie bardzo wie jak się do tego zabrać. I nie ma zbyt wielu umiejętności. Zrządzenie losu sprawia jednak, że pewnego dnia natrafia na ogłoszenie rezerwatu przyrody, który poszukuje chętnych do opieki nad zwierzętami. Komunikat brzmi dość tajemniczo, a do tego George mógłby przysiąc, że dosłownie przed minutą napisany był innym kolorem, niż wygląda na to teraz, lecz mimo wszystko chłopiec postanawia spróbować swoich sił jako pomoc w gospodarstwie dla zwierząt.

 


Po długiej wycieczce na skraj lasu odkrywa, że rezerwat przypomina coś w rodzaju starej, opuszczonej farmy, o którą zupełnie nikt nie dba. Na widok dziwnego miejsca George traci rezon, jednak nie zamierza się poddawać. W końcu droga do rezerwatu kosztowała go tyle wysiłku i czasu… No i naprawdę potrzebuje pieniędzy.
Przygotowany na lekką pracę przy zwierzętach George szybko odkrywa, że coś jest nie tak. Właścicielka farmy, pani Lind, co chwilę uśmiecha się do niego tajemniczo, jak gdyby znała jakiś wielki, niezrozumiały dla chłopca sekret, a sami mieszkańcy rezerwatu nie wyglądają na stworzenia, jakie George spodziewał się tam zastać.


Z czasem nastolatek pojmuje, że niepozorna farma Wormestall jest w rzeczywistości prawdziwym rezerwatem wymarłych zwierząt, w którym schronienie znalazły prehistoryczne gatunki gadów oraz mityczne stworzenia, o których sądzono, że istniały wyłącznie w legendach. Pod okiem pełnej ciepła pani Lind George uczy się, jak zapewnić im możliwie najlepszą opiekę, jednocześnie odkrywając, że czasami to, czego się najbardziej obawiamy, jest przerażające wyłącznie w naszych głowach, a najgroźniejszym drapieżnikiem pośród zwierząt bywa często sam człowiek.


Oprócz codziennej opieki nad niezwykłymi stworzeniami szybko okaże się bowiem, że na George’a będzie czekać jeszcze jedno ważne zadanie. Chłopiec będzie musiał odnaleźć i ochronić zbiegłego z rezerwatu bazyliszka, na którego poluje cała okolica, a przede wszystkim okrutna Diamond Pye –taksydermistka, która marzy o tym, by mityczne zwierzę trafiło do jej kolekcji wypchanych futrzaków…

 


Czy George zdoła ją powstrzymać? Czy uda mu się przekonać innych, że dzikie zwierzęta mają takie same uczucia, jak każdy z nas? I jak zakończy się jego znajomość z dziwaczną Prudence, pasierbicą przerażającej Diamond Pye?

Wybierzcie się w podróż do niezwykłego „Rezerwatu wymarłych stworzeń” i dowiedzcie się tego sami!

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć