Warszawa

Każdy może zostać superbohaterem  - "Kicia i księżycowa przygoda"

Każdy może zostać superbohaterem - "Kicia i księżycowa przygoda"

Każdy superbohater musi posiadać jakieś supermoce! Musi umieć latać, mieć potężną siłę, no i koniecznie musi być odważny. Kicia nie posiada żadnej z tych cech. Jak się jednak okazuje, czasami o prawdziwym bohaterstwie świadczy coś zupełnie innego…


Mama Kici to prawdziwa superbohaterka! Jest niezwykle szybka, posiada niesamowity słuch, niczego się nie boi, a do tego potrafi porozumiewać się z kotami! Wieczorami opuszcza małą córeczkę, by nieść pomoc potrzebującym zwierzakom. Kicia nie lubi zasypiać bez mamy, ale z całego serca podziwia jej odwagę i gotowość do poświęceń dla innych. Marzy o tym, by pewnego dnia pójść w ślady sławnej mamy i sama zostać uwielbianą wśród kotów superbohaterką.


Niestety osiągnięcie sukcesu uniemożliwia Kici nieustający strach. Dziewczynka boi się ciemności, nie lubi być sama, przerażają ją głośne dźwięki, a najbardziej podoba jej się, gdy wszystko przebiega zgodnie z ustalonymi wcześniej zasadami. Słuchając o nieprawdopodobnych przygodach mamy, z rozmarzeniem zastanawia się, jakby to było stać się bohaterką jednej z takich opowieści, jednak wie, że odważne wyczyny i szalone eskapady raczej nigdy nie będą dla niej.

 


Wszystko jednak zmienia się pewnej nocy, gdy mama dziewczynki wybiera się na kolejną niebezpieczną misję, a rozżalona Kicia dla żartu wkłada strój małej superbohaterki. Jak na złość właśnie wtedy bowiem odwiedza ją zmartwiony kot Figaro, który potrzebuje pomocy słynnej obrończyni zwierząt!


Niespodziewanie okazuje się, że Kicia – dokładnie tak jak jej mama – jest w stanie porozumiewać się z kotami. A ponieważ nosi do tego strój superbohaterki, Figaro nie ma wątpliwości, że to właśnie jej wsparcia przez cały ten czas szukał! Kicia w żaden sposób nie potrafi wytłumaczyć mu, że wcale nie jest prawdziwą bohaterką. Nie ma więc wyjścia – musi pokonać swój strach i razem z przemądrzałym kotem u boku zmierzyć się z ciemnościami nocy.


Podczas swojej pierwszej misji dziewczynka odkrywa, że lęk może zamienić się w ekscytację, a niebezpieczeństwo – prowadzić do niezapomnianej przygody! Szybko zresztą przekonuje się, że podczas nocnych wypraw nie ma miejsca i czasu na strach. Co chwilę dzieje się coś nieoczekiwanego, nowe przeszkody wyzierają zza każdego zakrętu, a każda napotkana osoba potrzebuje jej pomocy! Kicia musi na moment zapomnieć o swoich obawach i kompleksach – najważniejsze przecież jest teraz życie innych, które leży nagle tylko i wyłącznie w jej rękach!


Jak Kicia poradzi sobie z tym trudnym zadaniem? Czy odkryje w sobie prawdziwą superbohaterkę? I czy superbohaterem w ogóle może zostać ktoś, kto wszystkiego się boi?

 

 

„Kicia i księżycowa przygoda” to ciepła, obdarzona niezwykłym urokiem i porywająca historia, dzięki której najmłodsi poznają odpowiedzi na te i inne pytania. Okraszona pięknymi ilustracjami książka przeniesie dzieci w świat wielkich niebezpieczeństw, potężnych supermocy i tajnych misji! Gotowi na wspaniałą księżycową przygodę? Wybierzcie się na nią razem z Kicią i jej bohaterską mamą!

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć