Warszawa

Programy edukacyjne dla dzieci online - Netflix i HBO Go

Sprawdź, jakie programy edukacyjne przygotowały dla najmłodszych największe platformy streamingowe działające w Polsce!

 

Obecny okres kwarantanny niesie ze sobą wiele stresu, przygnębienia i zmartwień. Z drugiej jednak strony daje nam czas na naukę, zabawę i relaks, którego w biegu codziennych zajęć zazwyczaj nie mamy. Istnieje wiele sposób, w jaki można go wykorzystać. Jednym z najlepszych rozwiązań, które pozwalają nam połączyć przyjemne z pożytecznym, jest sięgnięcie po edukacyjne filmy. Wykorzystajcie ten ciężki czas, aby nauczyć dzieci czegoś nowego i sprawdźcie naszą listę najciekawszych dokumentów przygotowanych przez platformy Netflix i HBO Go. 

1/10
1/10
Netflix - Nasza planeta

"Nasza planeta" to ośmioodcinkowa seria poświęcona odkrywaniu sekretów planety Ziemi. W każdej z części twórcy starają się przybliżyć widzom poszczególne środowiska naturalne i tajniki życia ich mieszkańców. "Nasza planeta" pokazuje również wpływ, jaki człowiek i jego działania wywierają na Ziemię.

2/10
2/10
Netflix - Ziemia nocą

"Ziemia nocą" to produkcja twórców "Naszej planety", w której środowisko naturalne przybliżane jest z perspektywy nocy. Zobaczcie, jak niezwykły świat roślin i zwierząt staje się po zapadnięciu zmroku!

3/10
3/10
Netflix - Ziemia. Niezwykły dzień z życia planety

Niezwykłe stworzenia, zachwycające krajobrazy i zapierające dech w piersiach zjawiska. Tak właśnie wygląda życie na naszej planecie Ziemi. Dzięki nowoczesnym technikom teraz możecie poznać je na nowo! Wybierzcie się w 24-godzinną podróż po globie i zobaczcie, jak wspaniały może być.

4/10
4/10
Netflix - Tales by light

"Tales by light" to 3 sezony pasjonującej wędrówki po całym świecie, która pozwala nam poznać nowe kultury, środowiska i zwyczaje. Każdy odcinek zabiera nas w wyjątkowe miejsce, gdzie mamy okazję zobaczyć wyjątkowe zwierzęta, krajobrazy i ludzi.

5/10
5/10
Netflix - Magiczne Andy

Jesteście ciekawi, jak wygląda życie pośrodku jednych z największych gór świata? Dzięki nowej produkcji Netflixa nareszcie macie okazję się przekonać. "Magiczne Andy" przybliżą Wam sylwetki pięciu osób zamieszkujących potężne masywy Ameryki Południowej, za pośrednictwem których poznacie troski, wyzwania i radości związane z życiem w górach.

6/10
6/10
HBO Go - Dziecięcy ogród poezji

Poezja nie jest dla dzieci? Nic bardziej mylnego! Pokazują to twórcy serii "Dziecięcy ogród poezji", którzy w każdym odcinku zapoznają dzieci z wielkimi dziełami wybitnych twórców. Dzięki kolorowym ilustracjom i lektorom, którzy angażują swoich słuchaczy w lekturę, dzieci mają okazję przekonać się, jak wspaniały może być świat poezji.

7/10
7/10
HBO Go - Dora poznaje świat

Wszystkie dzieci znają Dorę! Wesoła, bystra i niezwykle ciekawa świata Dora w każdym odcinku zabiera swoich widzów do kolejnych zakątków Ziemi. Razem z nimi poznaje nowych ludzi, odkrywa  fascynujące sekrety i uczy się nowych języków. Nie czekajcie i wyruszcie w tę edukacyjną podróż wspólnie z nią!

8/10
8/10
HBO Go - Klasyka dla malucha

"Klasyka dla malucha" to kilkuodcinkowa seria wprowadzająca maluchów w magiczny świat kultury. W poszczególnych częściach mali widzowie będą mieli okazję zgłębić sekrety krainy muzyki, literatury czy sztuki, dzięki którym odkryją w sobie całkiem nową pasję!

9/10
9/10
HBO Go - Pingwiny

Codzienne życie pingwinów to nie bułka z masłem! Czarno-białe ptaki na każdym kroku muszą borykać się z nowymi wyzwaniami i problemami, które stawia na ich drodze natura. Dzięki temu świetnemu dokumentowi od HBO Go będziecie mieli szansę zobaczyć, jak pingwinia rzeczywistość wygląda od środka.

10/10
10/10
HBO Go - W obronie słoni

Słonie to piękne i majestatyczne zwierzęta, które w przeszłości otaczano wielkim kultem. Z czasem jednak stały się przedmiotem ludzkiego okrucieństwa i obiektem polowań. "W obronie słoni" to bardzo ważny dokument dla nieco starszych dzieci, który pokazuje trudną rzeczywistość słoni oraz wysiłki, jakie podejmuje się, by je uratować.

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć