Warszawa

Our Kids - bezcenne źródło wiedzy o edukacji niepublicznej

Our Kids - bezcenne źródło wiedzy o edukacji niepublicznej

Każdy rodzic wie dobrze, że szukanie szkoły dla dziecka to zadanie bardzo trudne - szkół jest mnóstwo, reprezentują wiele różnych filozofii edukacyjnych i trudno zorientować się w tym labiryncie. A przecież dzieci spędzają w przedszkolu czy szkole bardzo dużo czasu. Dobra szkoła to nie tylko bezcenne źródło wiedzy, ale także miejsce, gdzie kształtuje się charaktery, wartości i postawy życiowe dzieci. Dlatego wybór właściwej szkoły ma kluczowe znaczenie - to wybór, od którego zależeć będzie przyszłość naszego dziecka. W tej trudnej drodze poszukiwań i w ostatecznym wyborze pomaga skutecznie Our Kids.

 

Our Kids to jedyne w Polsce kompendium wiedzy o szkolnictwie niepublicznym - od przedszkola do matury. Targi szkół niepublicznych, dwujęzyczny przewodnik po szkołach niepublicznych, stale rozbudowywana i odwiedzana przez 50 tysięcy osób miesięcznie dwujęzyczna witryna internetowa - wszystko to pomaga rodzinom w nawigowaniu przez labirynt rozproszonych informacji i w wyborze właściwej szkoły.

Raz w roku w Warszawie odbywa się Expo Szkół Niepublicznych. Jednego dnia i w jednym miejscu rodzice mogą spotkać się z przedstawicielami czołowych przedszkoli i szkół - zadać nurtujące ich pytania, poznać programy i oferty szkół, poznać nauczycieli i uczniów. Druga edycja dorocznych targów Our Kids "Expo Szkół Niepublicznych" odbyła się 2 lutego 2020 r. na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. To jedyna taka impreza w Polsce, która przyciąga rzesze zainteresowanych.

 

Świetna impreza – znaleźliśmy zarówno pomysły na szkoły (chcemy odwiedzić dwie) jak i zajęcia pozalekcyjne dla naszych bliźniaków. Znakomite stoiska szkół – można było dowiedzieć się bardzo dużo, rozmawialiśmy z uczniami, mogliśmy zobaczyć i poczuć jaki jest klimat w szkołach, które nas zainteresowały. Co za bogactwo ofert, powiedzieli nam rodzice Antosia i Jagody, dwojga 13-latków. Więcej opinii o Expo 2020.

 

O typach programów, rodzajach szkół, kształtowaniu wartości i kompetencji poza akademickich , o tym jak szukać szkół - o tym mówili w czasie Expo eksperci (dyrektorzy szkół, metodycy, pedagodzy, terapeuci, psychologowie) na seminariach edukacyjno-informacyjnych. Wszystkich prezentacji, dyskusji oraz pytań rodziców można wysłuchać tutaj: “Co rodzice powinni wiedzieć poszukując szkół dla swoich dzieci?“

 

Gdziekolwiek mieszkasz, przez cały rok możesz korzystać z dwujęzycznej witryny https://ourkids.net/pl/ - ponad 300 artykułów na tematy edukacyjne, katalog porad, profile szkół, wywiady z dyrektorami i metodykami ukazujące klimat i atmosferę szkoły oraz informacje o imprezach i dniach otwartych organizowanych przez szkoły. Wszystko co jest niezbędne aby zdobyć wiedzę potrzebną do dokonania właściwego wyboru szkoły.

 


Możesz porównać przedszkola i szkoły, dowiedzieć się czym różnią się różne programy, np. IB, Montessori czy Waldorf, polska i międzynarodowa matura, jakie są zalety i wady szkół międzynarodowych. Poznasz dokładnie szkoły, ich ofertę edukacyjną i zajęcia pozalekcyjne, czesne, zobaczysz ich zdjęcia i “poczujesz” ich klimat. Możesz wpisać swój adres, a wyszukiwarka pokaże Ci pobliskie szkoły.

 

Jest też “Przewodnik po szkolnictwie niepublicznym w Polsce” - 100-stronicowa publikacja Our Kids pełna porad, informacji o szkołach i ich programach, dostępna też online.

 

Kompendium wiedzy Our Kids pomoże Ci na każdym etapie poszukiwania tej jedynej właściwej szkoły dla Twojego dziecka.

1/6
1/6
2/6
2/6
3/6
3/6
4/6
4/6
5/6
5/6
6/6
6/6

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć