Warszawa

Nowe przygody Hani Humorek!

Nowe przygody Hani Humorek!

Mamy wspaniałą wiadomości dla wszystkich przyjaciół Hani Humorek! W księgarniach właśnie pojawiły się 2 nowe części z serii "Hania Humorek i przyjaciele"! 

 


 

Hania Humorek i przyjaciele. Pogromca asteroid

 


Kolejna część z serii opowieści o przygodach Hani Humorek i jej przyjaciół to zaproszenie w podróż po… kosmosie. Tym razem bowiem Hania i jej mały brat Smrodek urządzają w zaciszu własnego podwórza prawdziwe polowanie na gwiazdy. Wyposażeni w lornetki, latarki i astronomiczne przewodniki, przygotowują się na nadejście długo wyczekiwanej komety, którą z ziemi można zobaczyć tylko raz na sto lat. Jak się jednak okazuje, jej wędrówka po niebie będzie jedynie zapowiedzią fascynujących kosmicznych zjawisk, jakie Hania i Smrodek będą mieli szansę zaobserwować…


Nowa odsłona losów Hani Humorek to te same wesołe postaci i ciekawe historie, które pokochali czytelnicy wcześniejszych bestsellerowych części! Książka naszpikowana jest dowcipem, błyskotliwymi dialogami i mnóstwem ciekawostek na temat astronomii (i nie tylko!), które poznajemy, wędrując razem z Hanią i Smrodkiem po zakamarkach kosmosu.


W świecie bohaterów serii możliwe jest wszystko, a ich ciekawość i humor sprawiają, że kolejne przygody chcemy przeżywać razem z nimi. Rezolutna Hania i jej pełen zwariowanych pomysłów brat Jakub wzbudzają sympatię czytelnika, a ich zabawne przekomarzania przypomną dzieciom o sprzeczkach, które zaciekle toczą z własnym rodzeństwem. Nową opowieść o Hani charakteryzuje ciepło i humor, a każdą kolejną stronę wzbogacają dodatkowo rozległe ilustracje, które stanowią równie istotną część przedstawianej historii, jak sama jej treść.

 

Książką „Hania Humorek i przyjaciele. Pogromca asteroid” to obowiązkowa pozycja zarówno dla fanów wcześniejszych części cyklu, jak i tych, którzy dopiero chcą zapoznać się ze zwariowanymi perypetiami postaci stworzonych przez Megan McDonald. Gorąco polecamy!

 

 


 

Hania Humorek i przyjaciele. Poszukiwanie Smrodkodonta

 


Pewnego słonecznego dnia ogródek Hani nieoczekiwanie zamienia się w teren wykopalisk. Dziewczynka zastanawia się, skąd wzięły się otaczające ją wysokie stosy ziemi, które wyglądają, jak gdyby wyrosły przez noc niczym grzyby pod wpływem deszczu. Szybko wychodzi jednak na jaw, że to jej młodszy brat, ciekawski Smrodek, postanowił zabawić się w archeologa i odnaleźć kieł prehistorycznego tygrysa. Zafascynowany zasłyszaną historią o dzieciach, którym udało się dokonać podobnego odkrycia, jest przekonany, że jeśli tylko będzie kopał z wystarczającym uporem, jemu również uda się natrafić na prastare skamieniałości.


Sceptycznie nastawione do pomysłu Smrodka Hania i jego przyjaciółka - Zosia Elfosia - postanawiają  zrobić chłopcu psikusa i położyć kres jego archeologicznym poszukiwaniom. Niespodziewanie jednak to właśnie one padają ofiarą własnego żartu, a Smrodek przechodzi do historii jako wielki odkrywca Smrodkodonta!


„Hania Humorek i przyjaciele. Poszukiwanie Smrodkodonta” to zabawna opowieść dla dzieci w wieku 5-10 lat, która przyciąga czytelników swoim humorem, zaskakującą fabułą i błyskotliwym dialogiem postaci. Jej dużym atutem jest również prosty, dostosowany do wybranej grupy wiekowej  język oraz przejrzysty układ grafik i tekstu, który zachęci najmłodszych do lektury i pokaże, że czytanie wcale nie musi być nużącym wyzwaniem.


Kolejna część przygód uroczej Hani bawi i uczy, z lekkością pokazując perypetie i wyzwania, z jakimi każdego dnia zmagają się wszystkie dzieci. Dzięki temu czytelnicy serii „Hania Humorek i przyjaciele” bez trudu  mogą utożsamiać się z opowiadanymi historiami, a ich głównych bohaterów traktować jak własnych kolegów, u boku których poznają świat i samych siebie.


Doskonała pozycja zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci, które w rezolutnych postaciach z książek Megan McDonald odnajdą własne cechy, marzenia, obawy i cele. Gotowi na prawdziwą archeologiczną wyprawę? Wybierzcie się w nią razem z Hanią Humorek i jej przyjaciółmi!

 

 

Dowiedz się więcej!

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć