Warszawa

Zabawki konstrukcyjne pod choinkę

Zabawki konstrukcyjne pod choinkę

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Sprawdźcie, jaki prezent podarować najbliższym na Gwiazdkę, by całą rodziną cieszyć się wspólną zabawą!


Przed nami Święta Bożego Narodzenia. Magiczny czas łamania się opłatkiem i kolęd śpiewanych w gronie najbliższych, ale także prezentów, na które najmłodsi czekają z niecierpliwością. Najbliższe dni to tak naprawdę ostatni dzwonek na zorganizowanie upominków. Stajemy więc przed poważnym wyzwaniem – co wybrać, żeby dziecko było szczęśliwe, a my przekonani, że kupiliśmy coś wartościowego i nie zrujnowaliśmy przy tym zawartości swoich portfeli?


W dzisiejszym zabieganym świecie okazuje się, że najlepszym prezentem jaki możemy dać bliskim, jest wspólnie spędzany czas. Każde dziecko przyzna, że najlepsza zabawa to ta, w której uczestniczą rodzice i pozostali członkowie rodziny – rodzeństwo albo dziadkowie. Dlaczego więc nie pokusić się o prezent, który radość przyniesie kilku pokoleniom, a jednocześnie obudzi w nas wszystkich uśpione pokłady kreatywności, wpłynie w pozytywny sposób na rozwój malców oraz przyczyni się do zacieśnienia więzi w rodzinie?


Idealnym przykładem takich prezentów są zabawki konstrukcyjne, szeroko rekomendowane przez psychologów, pedagogów, neurologów, terapeutów i innych specjalistów od rozwoju dzieci. Zabawki, które nigdy się nie nudzą – zabawa nimi pozwala bowiem na tworzenie coraz to nowszych rozwiązań. Raz złożone, mogą zostać rozmontowane i użyte do realizacji całkowicie innych pomysłów. Pomagają ćwiczyć motorykę małą, percepcję, koordynację ruchowo-wzrokową oraz umiejętność planowania. Zapewniają też coś, co dodaje maluchom skrzydeł – poczucie, że własnymi rękami potrafią stworzyć coś wartościowego. W dodatku zabawki konstrukcyjne, jak żadne inne, pomagają budować więzi pomiędzy ojcem i  dziećmi. Mężczyźni z natury okazują uczucia poprzez akcję i działania. Zabawa z pociechami umożliwia rodzicom na tworzenie wspólnych wspomnień i historii. Poza tym pozwala im na chwilę wytchnienia i relaksu, o których często, wśród natłoku codziennych obowiązków i zajęć, zapominają. 

 

Poniżej prezentujemy klika przykładów zabawek konstrukcyjnych od firmy Alexander, które zapewnią wspaniałą zabawę dla całej rodziny.


Montino

 

 

Najprostsza zabawka, jaką można kupić. Do dyspozycji mamy kolorowe rurki w trzech długościach oraz kolorowe gwiazdki. Tak prosty zestaw wystarczy do stworzenia praktycznie wszystkiego, co podpowie nam wyobraźnia. W zestawie znajdziemy katalog z inspiracjami, ale - jak pokazuje praktyka  - rodziny potrafią z Montino wyczarować o wiele więcej, jak np. łodzie, kosmiczne bazy i zamki, w których faktycznie można się bawić. Tym, co wyróżnia serię na tle innych tego typu dostępnych na rynku, jest jakość. Rurki są elastyczne, a po wykorzystaniu wracają do swojego pierwotnego kształtu. Dzięki swojej giętkości i niełamliwości pozwalają na większą swobodę tworzenia, jednocześnie zapewniając trwałość budowanych konstrukcji. Ciekawym elementem jest też  łącznik w postaci gwiazdki, którego specjalnie zaprojektowana konstrukcja umożliwia łączenie rurek pod wieloma kątami, co znacznie ułatwia tworzenie okrągłych kształtów.


Mały Konstruktor Junior

 

 

A gdyby  tak zbudować samodzielnie pojazd, którym można byłoby się potem swobodnie bawić? Z dowolnym zestawem Małego Konstruktora Junior jest to możliwe! We wszystkich pakietach odnajdziecie deseczki z dużymi otworami, duże kolorowe śrubki z nakrętkami, siedzenia i koła, a przede wszystkim plastikowe klucze dopasowane do małej rączki, które wyglądem przypominają te znajdujące się w warsztacie u taty. Jeśli chcemy zbudować dokładnie taki pojazd, jaki prezentuje się na opakowaniu, dzieci muszą być w stanie podążać za instrukcją, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by w konstrukcjach wykorzystać własne pomysły i wyobraźni. W dodatku większość proponowanych przez Alexandra modeli to zestawy 3 w 1, gdzie po złożeniu i zabawie, możemy swobodnie zbudować cos zupełnie innego. I tak wyścigówkę, która nam się już znudziła, zamienić w dźwig.


Mały Konstruktor

 

 

Dla starszych dzieci proponujemy serię Mały Konstruktor, w której do zabawy służą blaszki z dziurkami  oraz najprawdziwsze śrubki i nakrętki. Z tych zestawów również budujemy pojazdy, ale o wiele wyższym stopniu trudności, niż w wersji dla dzieci młodszych. Dlatego też seria dedykowana jest dla malców powyżej lat ośmiu. Do wyboru mamy w niej  ponad 80 pojazdów od maszyn budowlanych, przez pojazdy uprzywilejowane, samoloty i czołgi, statki kosmiczne, maszyny rolnicze, aż po wielkie ciężarówki i kultowe auta PRL.


Wszystkie te zabawki polecane są przez psychologów rozwojowych, pedagogów i specjalistów od prawidłowego rozwoju dzieci. Dzięki temu właśnie otrzymały szereg nagród i wyróżnień takich, jak  tytuły Zabawki Roku czy też odznaczenia przyznawane przez Komitet Ochrony Praw Dziecka w konkursie Świat Przyjazny Dziecku. Polecane są także przez czołowych vlogerów i blogerów parentingowych.


Cokolwiek jednak nie znajdzie się pod naszą choinką, najważniejsze jest, byśmy spędzili ten czas razem z bliskimi, w spokojnej atmosferze, ciesząc się swoim wzajemnym towarzystwem. W okresie Świąt zapomnijmy na chwilę o rzeczach, a skupmy za to na przeżyciach, jakich nam one dostarczają i wspomnieniach, jakie możemy dzięki nim tworzyć. Oby znalazły się wśród nich wyłącznie takie, do których ciepła będziemy często wracać w długie zimowe wieczory.

 

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć