Warszawa

Smartwatch - bezpieczeństwo Twojego dziecka na wyciągnięcie ręki

Smartwatch - bezpieczeństwo Twojego dziecka na wyciągnięcie ręki

Pozostawić dziecku margines swobody, a zarazem mieć pewność, że nic mu się nie dzieje – każdy rodzic szuka złotego środka, dzięki któremu proces wychowania przebiegnie bez większych problemów. Nowoczesna technologia dostarcza wielu możliwości dyskretnej kontroli pociechy oraz zapewnienia stałego kontaktu na linii dziecko-rodzic.

 

Dlaczego warto wyposażyć dziecko w smartwatch?


Smartwatch dla dzieci to nie kolejna modna zabawka, lecz w pełni funkcjonalne i profesjonalne urządzenie, służące do bezpośredniego kontaktu z rodzicem. Wśród jego licznych zalet znajduje się możliwość wykonywania i odbierania połączeń telefonicznych. Rodzic może zadzwonić do dziecka w dowolnej chwili – nawet wtedy, gdy zapomni zabrać ze sobą komórkę lub z innych przyczyn nie może mieć jej w danej chwili obok siebie. Ten nowoczesny zegarek gps nie tylko umożliwia prowadzenie rozmów, ale przede wszystkim pozwala natychmiast zlokalizować dziecko. Rodzic, po wejściu pociechy do szkoły oraz po wyjściu z niej, otrzymuje powiadomienie. Dzięki niemu na bieżąco wie, w jakim miejscu znajduje się jego pociecha. Niezmiernie istotną funkcjonalnością smartwatcha dla dzieci (takiego jak ten https://sklep.bezpiecznarodzina.pl/lokalizacja-osob/Wodoodporny-zegarek-GPS-dla-dziecka) jest także sygnał SOS, który dziecko może sprawnie wygenerować w sytuacji zagrożenia – na przykład gdy zostanie zaczepione na ulicy przez nieznajomego lub zaatakowane przez starszych uczniów w okolicy szkoły. Istotną funkcją cenioną przez rodziców jest również możliwość nasłuchiwania otoczenia, w którym dziecko się znajduje. Jest to przydatne rozwiązanie w sytuacji, gdy rodzicowi poprzednio zdarzyło się przyłapać dziecko na kłamstwie lub podejrzanym zachowaniu, na przykład na wagarowaniu. W ten sposób, dzięki bieżącemu monitoringowi, rodzic ma większą kontrolę nad pociechą i może w porę zareagować, aby zapobiec pogorszeniu sytuacji. Smartwatch jest też kompatybilny z aplikacją Gdzie Jest Dziecko.

Estetyczny, modny i funkcjonalny zegarek z funkcją GPS


Smartwatch zasługuje na uwagę nie tylko ze względu na swoją funkcjonalność. Jest wart zainteresowania również za sprawą swojego modnego wyglądu. Minimalistyczna opaska dostępna w dwóch kolorach (różowym i niebieskim) jest zwieńczona kompaktowym dotykowym ekranem, który obsługuje się w pełni intuicyjnie i bezproblemowo. Nawet kilkulatek nie będzie mieć problemu z jego użytkowaniem. Ponadto zegarek GPS, dostępny w sklepie https://sklep.bezpiecznarodzina.pl/lokalizacja-osob/zegarek-z-gps-dla-dziecka, został zaprojektowany w taki sposób, aby w żaden sposób nie hamować dziecięcej aktywności i spontaniczności. Jest odporny na wodę, zabawę w błocie czy śniegu. Dobrze wytrzymuje codzienne mycie rąk czy wstrząsy (na przykład te powstałe podczas zjeżdżania na placu zabaw).

 

Szybka i dyskretna informacja na temat miejsca pobytu dziecka


Żaden rodzic nie chce za bardzo ingerować w życie towarzyskie swojej pociechy, ale potrzebuje mieć przy okazji pewność, że jego dziecko znajduje się w bezpiecznym miejscu, w towarzystwie osób, które mają wobec niego dobre zamiary. Właśnie dlatego powstał zegarek gps, który umożliwia dyskretny podsłuch otoczenia, w którym dziecko przebywa. Funkcja ta jest szczególnie przydatna wtedy, gdy rodzic ma problem z dodzwonieniem się do pociechy (na przykład dziecko z jakichś powodów nie odbiera telefonu). Dodać należy, że do podstawowych funkcji urządzenia należy możliwość odbierania telefonów – smartwatch dla dziecka został stworzony w taki sposób, aby ułatwić prowadzenie rozmów z rodzicem – i to bez stosowania telefonu. To dobre rozwiązanie dla rodziców, którzy nie są jeszcze przekonani do sprawienia dziecku smartfona. Zegarek gps zapewni najmłodszym taki sam poziom bezpieczeństwa jak telefon, a rodzicom – oczekiwany poziom informacji o miejscu pobytu i aktualnej sytuacji, w której znajduje się ich pociecha. Bardzo przydatny jest również sygnał SOS, umożliwiający dziecku błyskawiczne skontaktowanie się z rodzicem w sytuacji, gdy znajdzie się ono w momencie zagrożenia. Rodzic otrzymuje takie powiadomienie na swój telefon w zaledwie kilka sekund od jego wysłania przez dziecko.

 

Poczucie kontroli nad sytuacją


Dzieci nie wszystkim dzielą się z rodzicami – dlatego warto trzymać rękę na pulsie. Mając dostęp do sygnału GPS z urządzenia dziecka, można łatwo sprawdzić, czy w godzinach, w których powinno przebywać na lekcjach, na pewno znajduje się w szkole. Inną sytuacją jest ta, w której pociecha ma samodzielnie dotrzeć do domu kolegi czy koleżanki – rodzic na bieżąco może podejrzeć, czy dziecko nie zboczyło z trasy, a w razie niepokojących sygnałów w porę zareagować. Poza tym rodzic otrzymuje również powiadomienie w momencie, kiedy jego pociecha opuszcza szkolne mury. Aktywny smartwatch dla dziecka udostępnia wszystkie te opcje. Smartwatch z gps to urządzenie, dzięki któremu łatwo wykryć, gdy pociecha podejmie decyzję na przykład o wagarach – wtedy rodzic może przeprowadzić z dzieckiem rozmowę wychowawczą i poinformować o opłakanych skutkach takiego zachowania.

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć