Warszawa

Bioscarf - szalik z ochroną antysmogową

Nowość na rynku - pierwszy szalik z wbudowaną ochroną antysmogową Bioscarf!

 

 

Zmiany klimatyczne w połączeniu z działalnością człowieka sprawiają, że problem zanieczyszczenia powietrza z roku na rok staje się coraz poważniejszym zagrożeniem dla zdrowia i życia każdego z nas. Codzienne wdychanie toksycznych pyłków i gazów w znacznym stopniu zwiększa ryzyko występowania alergii, nowotworów i chorób układu oddechowego, powodując ponadto kłopoty ze snem, obniżenie koncentracji oraz gorsze samopoczucie i ogólne funkcjonowanie naszego organizmu. Problem ten dotyczy wszystkich z nas, jednak jego negatywne skutki najmocniej dotykają dzieci i młodzież. Statystyki pokazują, że ponad 90% dzieci na całym świecie oddycha zanieczyszczonym powietrzem, co w znaczny sposób utrudnia ich prawidłowy rozwój, a w przyszłości może stać się przyczyną poważnych kłopotów ze zdrowiem. 

 

Dlaczego zanieczyszczone powietrze jest szczególnie niebezpieczne dla najmłodszych?

 

 

Jednym z podstawowych powodów, dla których pyły zawarte w  zanieczyszczonym powietrzu oddziałują na dzieci mocniej, niż na dorosłych, jest mniejsza pojemność ich płuc. Ze względu na niewielkie gabaryty narządów, najmłodsi wdychają więcej powietrza, niż dorośli w tym samym czasie. Co się z tym wiąże – w ciągu takiego samego odcinka czasu  do ich organizmu dostaje się też odpowiednio więcej zanieczyszczeń. 


System odpornościowy młodzieży i dzieci jest ponadto słabszy, niż dorosłych, w związku z czym ich ciała nie są w stanie zwalczać zarazków tak skutecznie, jak organizmy w pełni rozwinięte. Są więc przez to bardziej podatne na wywoływane przez zanieczyszczone powietrze choroby. Należy również wziąć pod uwagę fakt, że dzieci spędzają na zewnątrz więcej czasu, niż dorośli, dlatego też automatycznie wdychają większą ilość cząsteczek zawartych w skażonym powietrzu.
To natomiast skutkuje zwiększonym występowaniem licznych chorób oraz utrudnionym funkcjonowaniem w codziennym życiu, a może również trwale i negatywnie wpływać na strukturę jeszcze niewykształconych płuc najmłodszych.

 

Co możemy zrobić?


Problem zanieczyszczenia powietrza i jego oddziaływania na zdrowie jest na tyle poważny, że nie można przejść obok niego obojętnie. Coraz  częściej stosowanym i zyskującym popularność rozwiązaniem jest używanie masek przeciwsmogowych. Choć zapewniają one ochronę przed szkodliwymi substancjami zawartymi w powietrzu, to korzystanie z nich ma też jednak wiele minusów. Jednym z nich jest konieczność wymiany filtrów, która znacznie zwiększa koszty użytkowania. Filtry takie wystarczają bowiem jedynie na około 20-50 godzin wykorzystania. Maski bywają ponadto bardzo niewygodne i niepraktyczne – mogą się zsuwać, powodować nadmierną potliwość twarzy oraz wywoływać reakcje alergiczne. Ich niewątpliwym minusem jest również sam wygląd, który wzbudza nie zawsze pożądane zainteresowanie ze strony innych i dla wielu może wydawać się nieatrakcyjny.


Ciekawą i lepszą alternatywą dla masek jest natomiast nowy produkt na rynku – szalik Bioscarf, który jako pierwszy posiada wbudowaną ochronę przeciwsmogową. Szalik pomaga chronić przed licznymi wirusami i bakteriami zwiększającymi ryzyko występowania szeregu chorób, a do tego zabezpiecza przed unoszącymi się w atmosferze toksycznymi cząsteczkami powietrza PM 2.5. Bioscarf filtruje na całej długości materiału i posiada bardzo wysoką skuteczność, którą szacuje się na ok. 99.75% - więcej, niż w przypadku wielu dostępnych na rynku masek.

 

 

Aby pozbyć się nagromadzonych podczas użytkowania zanieczyszczeń, wystarczy go uprać, a przy odpowiedniej dbałości i prawidłowym utrzymaniu, produkt może służyć nieprzerwanie przez okres nawet do 2 lat, bez generowania żadnych dodatkowych kosztów. Szalik jest ponadto przyjemny w dotyku i przewiewny, dzięki czemu nie powoduje żadnych uszkodzeń skóry twarzy. Występuje przy tym w kilku eleganckich, stonowanych odcieniach, co – w przeciwieństwie do masek – czyni  go estetycznym i uniwersalnym. Jego zaletą jest również osiągająca metr długość, dzięki której  rodzic może kupić tylko jedną sztukę i przeciąć materiał na pół, tworząc dwa osobne szaliki dla dzieci. Oprócz szalików, firma Bioscarf posiada w swoim asortymencie także zapewniające komfort kominy, które znajdą idealne zastosowanie podczas codziennej aktywności i zabaw najmłodszych.

 

 


Szalik Bioscarf to doskonała inwestycja w zdrowie i ochronę naszych dzieci. Bez względu na to, czy wyprawiamy je na wycieczkę rowerem, czy zabieramy na spacer do parku, zabezpieczenie najmłodszych przed trującymi substancjami zawartymi w coraz bardziej zanieczyszczonym powietrzu powinno być zawsze naszym priorytetem. Dzięki temu wysoce skutecznemu produktowi zyskujemy pewność, że robimy wszystko, co w naszej mocy, by ograniczyć ryzyko wystąpienia wielu groźnych powikłań i chorób,  na które skażone atmosfera naraża młodzież. Nie zwlekajmy więc i podejmijmy walkę z zanieczyszczonym powietrzem  zanim będzie na to za późno!

 

 

 

Dowiedz się więcej na naszej stronie: www.bioscarf.pl

 

Więcej

Warto zobaczyć