Strefa rodzica » Artykuły » Europa w Polsce

Europa w Polscepowiększ

Europa w Polsce

O Centrum Edukacji Artystycznej Muzylek Moni słyszeliśmy już niejednokrotnie – nie tylko ze względu na mnogość inicjatyw, jakie podejmują, ale także z racji tego, że są „nasi” – z Krakowa.  Po wakacjach zapraszają do udziału w nowym projekcie zarówno nauczycieli, jak i animatorów, kreatywnych rodziców i wszystkich, którzy na co dzień zajmują się pracą z dziećmi.


Europejski Maraton Artystyczny to międzynarodowy projekt w formie warsztatów. Zajęcia skierowane są do osób, które zajmują się edukacją dzieci – w wieku szkolnym i przedszkolnym. Podczas takiego Maratonu, trwającego cały dzień, uczestnicy biorą udział w warsztatach: tanecznym, muzycznym i podróżniczym. Ich forma to autorskie piosenki, zabawy, tańce, poprzez które edukują się dorośli, a następnie dzieci. W tym konkretnym przypadku zdobywana wiedza dotyczy Europy – jej tradycji, kultury i obyczajów, a także historii.


- Program Europejskiego Maratonu Artystycznego jest bardzo szeroki – przekonuje prezes Centrum Edukacji Artystycznej Muzylek Moni, Monika Kluza. – To między innymi: Polska, jako kulturalna stolica Europy, Piosenki o krajach Europy czy Taneczna podróż po europejskich stylach muzycznych. Nie zapominamy także o Krakowie, dlatego jedna z części warsztatów dotyczy właśnie Krakowa – jako magicznego miasta. Najważniejsze dla nas było stworzenie – po raz kolejny, bo jest to już szósta edycja naszych Maratonów – innowacyjnej formy edukacji, w której rokrocznie staramy się poruszać inny, ważny temat. Tym razem jest to Europa – opowiada Kluza.

 

fot. Olena Herasym
 

Od Tatr do Europy


W ubiegłym roku CEA Muzylek Moni zainicjowało projekt Polski Maraton Artystyczny, który odbył się w kilkunastu miastach Polski, także w Krakowie. Inicjatywa ta włączona była w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, odbywające się pod hasłem „Niepodległa”.


- Tegoroczna edycja naszego Maratonu, której tematyka dotyczy Europy, dalej oscyluje także wokół tematu Polski. Patriotyzm to ważna kwestia dla każdego z nas; kierujemy się nim na co dzień, dlatego także zawodowo staramy się przybliżać wiedzę o naszym kraju oraz o tym, że należy się o niego troszczyć – zapewnia Julita Jamza-Szik – instruktor warsztatów tanecznych.


Edukacja inna niż zwykle


To, co proponuje w swoim projekcie Muzylek Moni, jest nie tylko wartościowe ze względu na metodykę i treść, ale także nowatorskie i ciekawe. Scenariusz każdego z warsztatów jest w pełni autorski, stworzony przez trojkę instruktorów – wspominane już – Monikę Kluzę i Julitę Jamzę-Szik oraz Piotra Bieleckiego. Podczas zajęć nauczyciele, animatorzy, rodzice biorą udział w trzech blokach warsztatowych – muzycznym, prowadzonym przez Monikę, tanecznym – prowadzonym przez Julitę oraz podróżniczym, za który odpowiada Piotr. Oprócz zabaw, tańców, piosenek, inscenizacji legend, mitów, choreografii, udostępniane są uczestnikom także narzędzia do dalszej pracy z dziećmi, w postaci gotowych konspektów z materiałami edukacyjnymi, z których mogą korzystać, przeprowadzając dokładnie te same zabawy, które instruktorzy pokazali podczas warsztatów, trzy płyty z autorską muzyką, wykonane przez siebie prace, a także zaświadczenie o udziale oraz upominki od sponsorów i partnerów wydarzenia.


Edukują i pomagają


Oprócz celu edukacyjnego i artystycznego, Maratony CEA Muzylek Moni to projekty od wielu lat wspierające Małopolskie Hospicjum Dla Dzieci, przekazujące część dochodów na potrzeby placówki.


- To ważne, by pomagać; także przy okazji innych idei czy przedsięwzięć. Cieszymy się, że to, co robimy w CEA Muzylek Moni ma dalekosiężne efekty. Uczymy; zaszczepiamy w młodych ludziach miłość i pasję do muzyki, ruchu, podróży, ale także niesiemy pomoc – cieszy się Piotr Bielecki, autor warsztatu podróżniczego.
Zapisy na Europejski Maraton Artystyczny trwają, a jego inauguracja odbędzie się w Krakowie, 28 września 2019 r. Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są na stronie www.maratonartystyczny.pl.


- Serdecznie zapraszamy do udziału; dajmy się oczarować magii Europy, magii muzyki, tańca i podróży – zachęcają instruktorzy. – To Wyższa Kultura Edukacji. Naprawdę warto być z nami.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Wizyta w ZOO jeszcze nigdy nie była tak zabawna... więcej » x
Zobacz » Artykuły
Wizyta w ZOO jeszcze nigdy nie była tak zabawna - premiera nowego serialu Boomeranga!

Wizyta w ZOO jeszcze nigdy nie była tak zabawna - premiera nowego serialu Boomeranga!

Już 19 sierpnia najmłodsi widzowie kanału Boomerang poznają lokatorów szalonego londyńskiego ZOO. Nie zabraknie beatboxujących żółwi, śpiewających surykatek, lwów i pingwinów oraz rozrabiających lemurów... więcej »
Marcin Dorociński kradnie show w trzecim zwiastunie "Playmobil. Film"
Patronat CzasDzieci.pl

Marcin Dorociński kradnie show w trzecim zwiastunie "Playmobil. Film"

Są bohaterowie ze stali, są bohaterowie niezniszczalni, ale naprawdę niewielu mieści się w pudełku z dziesięcioma innymi figurkami... więcej »
Kino Dzieci o wychowaniu - cykl warsztatów i wykładów dla dorosłych

Kino Dzieci o wychowaniu - cykl warsztatów i wykładów dla dorosłych

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci kontynuuje serię wydarzeń Kino Dzieci o wychowaniu skierowaną do dorosłych uczestników: rodziców, opiekunów, nauczycieli i edukatorów. więcej »
Szkolny LOOZZ z Biedronką

Szkolny LOOZZ z Biedronką

Doskonale rozumiejąc potrzeby młodych odbiorców i wymagania rodziców, firma St. Majewski wprowadza na rynek nową markę artykułów tekstylnych o nazwie ?LOOZZ?. Produkty z tej linii to m.in. plecaki, piórniki oraz saszetki, których głównymi zaletami są: funkcjonalność, jakość, modne wzornictwo i atrakcyjna cena. WyLOOZZowana kolekcja dostępna będzie wyłącznie w ofercie sieci sklepów Biedronka od dnia 5 sierpnia br. więcej »
Powiększanie piersi, czyli sposób na jędrny biust po karmieniu dziecka

Powiększanie piersi, czyli sposób na jędrny biust po karmieniu dziecka

Chociaż operacje plastyczne piersi nie należą do zabiegów tanich, wiele kobiet z nich korzysta. Szczególnie dotyczy to matek, których piersi na skutek ciąży i karmienia utraciły swoją objętość, kształt i jędrność, a na skórze pojawiły się rozstępy. więcej »
10 najlepszych wodnych zabaw na lato

10 najlepszych wodnych zabaw na lato

Mamy dla Was pomysły zabaw do wykorzystania w ogrodzie, na plaży, w lesie na działce. Z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi. więcej »
Książki na czasie - Lipiec 2019

Książki na czasie - Lipiec 2019

Jeśli myślicie, że wydawcy w wakacje odpoczywają? to chcemy Was zaskoczyć. Choć pewnie część z nich udała się właśnie na zasłużony odpoczynek to pomyśleli o nas - miłośnikach czytania i dzięki temu zapraszamy Was na nasze podsumowanie lipca. Miłej lektury! więcej »
Jak wybrać drugi fotelik

Jak wybrać drugi fotelik

Pierwszy rok za Wami. Nosidełko robi się powoli zbyt ciasne, czas więc pomyśleć o zmianie fotelika. Jeśli właśnie stoisz przed wyborem drugiego fotelika i nie wiesz od czego zacząć, zacznij od naszego krótkiego poradnika, który przygotowaliśmy... więcej »
Jak udekorować tort urodzinowy dla dziecka?

Jak udekorować tort urodzinowy dla dziecka?

Tort dla dziecka rządzi się swoimi prawami. Nie wystarczy, żeby dobrze smakował - musi też znakomicie się prezentować! więcej »
Prawidłowe nawadnianie organizmu

Prawidłowe nawadnianie organizmu

Tegoroczne lato przywitało nas falą upałów. Piękna, słoneczna pogoda to idealne warunki do odpoczynku nad wodą lub w ogrodzie. Jednak wysokie temperatury zobowiązują do szczególnego zadbania o zdrowie swoje i dzieci. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
10 najlepszych wodnych zabaw na lato

10 najlepszych wodnych zabaw na lato

Mamy dla Was pomysły zabaw do wykorzystania w ogrodzie, na plaży, w lesie na działce. Z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi.  

Weekend na Czasie

10 miejsc na piknik. Do 100 km od Warszawy

10 miejsc na piknik. Do 100 km od Warszawy

Koszyk, napoje, przysmaki, koc i w drogę! Piknik to jeden z milszych pomysłów na rodzinne spędzanie czasu latem.  

Temat na Lato

Prawidłowe nawadnianie organizmu

Prawidłowe nawadnianie organizmu

Tegoroczne lato przywitało nas falą upałów. Piękna, słoneczna pogoda to idealne warunki do odpoczynku nad wodą lub w ogrodzie. Jednak wysokie temperatury zobowiązują do szczególnego zadbania...  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019