Strefa rodzica » Artykuły » Europa w Polsce

Europa w Polscepowiększ

Europa w Polsce

O Centrum Edukacji Artystycznej Muzylek Moni słyszeliśmy już niejednokrotnie – nie tylko ze względu na mnogość inicjatyw, jakie podejmują, ale także z racji tego, że są „nasi” – z Krakowa.  Po wakacjach zapraszają do udziału w nowym projekcie zarówno nauczycieli, jak i animatorów, kreatywnych rodziców i wszystkich, którzy na co dzień zajmują się pracą z dziećmi.


Europejski Maraton Artystyczny to międzynarodowy projekt w formie warsztatów. Zajęcia skierowane są do osób, które zajmują się edukacją dzieci – w wieku szkolnym i przedszkolnym. Podczas takiego Maratonu, trwającego cały dzień, uczestnicy biorą udział w warsztatach: tanecznym, muzycznym i podróżniczym. Ich forma to autorskie piosenki, zabawy, tańce, poprzez które edukują się dorośli, a następnie dzieci. W tym konkretnym przypadku zdobywana wiedza dotyczy Europy – jej tradycji, kultury i obyczajów, a także historii.


- Program Europejskiego Maratonu Artystycznego jest bardzo szeroki – przekonuje prezes Centrum Edukacji Artystycznej Muzylek Moni, Monika Kluza. – To między innymi: Polska, jako kulturalna stolica Europy, Piosenki o krajach Europy czy Taneczna podróż po europejskich stylach muzycznych. Nie zapominamy także o Krakowie, dlatego jedna z części warsztatów dotyczy właśnie Krakowa – jako magicznego miasta. Najważniejsze dla nas było stworzenie – po raz kolejny, bo jest to już szósta edycja naszych Maratonów – innowacyjnej formy edukacji, w której rokrocznie staramy się poruszać inny, ważny temat. Tym razem jest to Europa – opowiada Kluza.

 

fot. Olena Herasym
 

Od Tatr do Europy


W ubiegłym roku CEA Muzylek Moni zainicjowało projekt Polski Maraton Artystyczny, który odbył się w kilkunastu miastach Polski, także w Krakowie. Inicjatywa ta włączona była w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, odbywające się pod hasłem „Niepodległa”.


- Tegoroczna edycja naszego Maratonu, której tematyka dotyczy Europy, dalej oscyluje także wokół tematu Polski. Patriotyzm to ważna kwestia dla każdego z nas; kierujemy się nim na co dzień, dlatego także zawodowo staramy się przybliżać wiedzę o naszym kraju oraz o tym, że należy się o niego troszczyć – zapewnia Julita Jamza-Szik – instruktor warsztatów tanecznych.


Edukacja inna niż zwykle


To, co proponuje w swoim projekcie Muzylek Moni, jest nie tylko wartościowe ze względu na metodykę i treść, ale także nowatorskie i ciekawe. Scenariusz każdego z warsztatów jest w pełni autorski, stworzony przez trojkę instruktorów – wspominane już – Monikę Kluzę i Julitę Jamzę-Szik oraz Piotra Bieleckiego. Podczas zajęć nauczyciele, animatorzy, rodzice biorą udział w trzech blokach warsztatowych – muzycznym, prowadzonym przez Monikę, tanecznym – prowadzonym przez Julitę oraz podróżniczym, za który odpowiada Piotr. Oprócz zabaw, tańców, piosenek, inscenizacji legend, mitów, choreografii, udostępniane są uczestnikom także narzędzia do dalszej pracy z dziećmi, w postaci gotowych konspektów z materiałami edukacyjnymi, z których mogą korzystać, przeprowadzając dokładnie te same zabawy, które instruktorzy pokazali podczas warsztatów, trzy płyty z autorską muzyką, wykonane przez siebie prace, a także zaświadczenie o udziale oraz upominki od sponsorów i partnerów wydarzenia.


Edukują i pomagają


Oprócz celu edukacyjnego i artystycznego, Maratony CEA Muzylek Moni to projekty od wielu lat wspierające Małopolskie Hospicjum Dla Dzieci, przekazujące część dochodów na potrzeby placówki.


- To ważne, by pomagać; także przy okazji innych idei czy przedsięwzięć. Cieszymy się, że to, co robimy w CEA Muzylek Moni ma dalekosiężne efekty. Uczymy; zaszczepiamy w młodych ludziach miłość i pasję do muzyki, ruchu, podróży, ale także niesiemy pomoc – cieszy się Piotr Bielecki, autor warsztatu podróżniczego.
Zapisy na Europejski Maraton Artystyczny trwają, a jego inauguracja odbędzie się w Krakowie, 28 września 2019 r. Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są na stronie www.maratonartystyczny.pl.


- Serdecznie zapraszamy do udziału; dajmy się oczarować magii Europy, magii muzyki, tańca i podróży – zachęcają instruktorzy. – To Wyższa Kultura Edukacji. Naprawdę warto być z nami.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Twój pomysł na wystrój wnętrza więcej » x
Zobacz » Artykuły
Nowe przygody Stasia Pętelki!

Nowe przygody Stasia Pętelki!

"Mamo, Tato, chciałbym mieć pieska!" - to zdanie, który słyszał prawdopodobnie prawie każdy rodzic. Dzieci chętnie wyobrażają sobie jak wspaniale byłoby mieć pupila. A co się dzieje, gdy pies naprawdę zamieszka z przedszkolakiem i jego rodziną? Przekonali się o tym Staś Pętelka i jego młodsza siostra Jadzia. więcej »
Poznajemy świat z Biblioteczką Montessori! Kolejne tytuły już dostępne!

Poznajemy świat z Biblioteczką Montessori! Kolejne tytuły już dostępne!

Wydawnictwo Egmont po raz kolejny wychodzi naprzeciw potrzebom nauczycieli, rodziców, a przede wszystkim dzieci, tworząc trwałe i piękne materiały edukacyjne. Są one stworzone zgodnie z zasadami pedagogiki Marii Montessori, dzięki którym dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowania, pasje i zasób słownictwa, a także poszerzać wiedzę o świecie. więcej »
Jak określić datę poczęcia dziecka? Sprawdź

Jak określić datę poczęcia dziecka? Sprawdź

Kiedy para stara się o dziecko to współżyje w okresie płodnym. Jest to w sumie około 7 dni w miesiącu, z czego najbardziej płodny jest dzień owulacji i dzień przed nim. Czy istnieje sposób, by dowiedzieć się dokładnie, kiedy dziecko zostało poczęte? Jak to obliczyć? Podpowiadamy. więcej »
Jak wybrać idealną spacerówkę?

Jak wybrać idealną spacerówkę?

Wybór idealnej spacerówki to spore wyzwanie dla rodzica ? maluch spędza w niej naprawdę sporo czasu. Wózek musi sprostać więc jego wymaganiom, ale także wymaganiom rodzica. więcej »
10 największych lęków najmłodszych

10 największych lęków najmłodszych

Najmłodsi wykazują wiele lęków, dlatego trudno jest czasem przekonać je do tego, że przy nas nic im nie grozi. Dzisiaj przedstawimy wam cenne wskazówki jak pomóc dziecku wyzbyć się jego największych lęków. więcej »
Czy kolejność urodzenia ma wpływ na osobowość dziecka?

Czy kolejność urodzenia ma wpływ na osobowość dziecka?

Jak kolejność urodzenia kształtuje charakter dziecka? Czy istnieją różnice pomiędzy jedynakami, najstarszymi a najmłodszymi dziećmi? Czy ma to wpływ na osobowość? więcej »
Europa w Polsce

Europa w Polsce

O Centrum Edukacji Artystycznej Muzylek Moni słyszeliśmy już niejednokrotnie - nie tylko ze względu na mnogość inicjatyw, jakie podejmują, ale także z racji tego, że są nasi - z Krakowa. więcej »
Twój pomysł na wystrój wnętrza

Twój pomysł na wystrój wnętrza

Wystrój wnętrza to wizytówka domu. Urządzając mieszkanie lub remontując pomieszczenie, zależy nam na estetyce wykonania i solidnych materiałach. więcej »
Witaminy dla dzieci - które są rozpuszczalne w wodzie, a które w tłuszczach?

Witaminy dla dzieci - które są rozpuszczalne w wodzie, a które w tłuszczach?

Rozwój dzieci przebiega w zawrotnym tempie! W związku z tym, potrzebne są im odpowiednie witaminy, które wesprą nie tylko codzienne funkcjonowanie, lecz także procesy zachodzące w dojrzewającym organizmie. Stąd też warto zaczerpnąć chociaż odrobinę wiedzy - które witaminy są szczególnie ważne i jakie znaczenie ma fakt, że niektóre z nich rozpuszczają się w wodzie, a inne w tłuszczach? więcej »
Obchody Światowego Dnia Mleka

Obchody Światowego Dnia Mleka

8 czerwca 2019 r. odbyły się obchody Światowego Dnia Mleka, którego inicjatorami były Centrum Tradycji Mleczarstwa-Muzeum Mleka w Grajewie i Miasto Grajewo. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
Po co dziecku pluszowy miś?

Po co dziecku pluszowy miś?

Okazuje się, że niepozorna miłość do pluszowych misiów przynosi wiele profitów dla rozwoju dzieci.  

Konkurs dla przedszkoli

Moje zajęcia na czasie

Moje zajęcia na czasie

Moje zajęcia na czasie, czyli jak wprowadzam pojęcie czasu - konkurs dla nauczycieli przedszkolnych!  
20 zalet posiadania rodzeństwa

20 zalet posiadania rodzeństwa

Wspólne dorastanie, przygody, uczenie się od siebie nawzajem i to, że jeden na drugiego zawsze może liczyć czyni taką relację jedyną w swoim rodzaju.  

Wydarzenie Na Czasie

Europa w Polsce

Europa w Polsce

Europejski Maraton Artystyczny to międzynarodowy projekt w formie warsztatów. Zajęcia skierowane są do osób, które zajmują się edukacją dzieci  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019