Wielu z Was pytało już o nasze plany wydawnicze na ten rok. W końcu, z nieukrywaną przyjemnością, mogę ujawnić chociaż część z nich. Na początku lutego do sklepów trafi „Gra pozorów” – emocjonująca gra oparta na psychologicznym efekcie Stroopa. Tym samym chcemy zapoczątkować serię gier w małych, kwadratowych pudełkach: do bestsellerowej „Gry na emocjach” dołącza „Gra pozorów”, a w drugiej połowie roku kolejna „Gra…”
Następne tytuły pojawią się w marcu: świetna karcianka, w której gracze muszą współpracować i wygrać z grą, czyli „Wszystko albo nic”, najlepsza gra dziecięca 2018 roku – „Lisek urwisek”, „Nigdy w życiu!”, czyli imprezówka zdecydowanie dla dorosłych i najsłodsza gra w naszej ofercie o przewrotnym tytule „Niezłe ciacho”
GRA POZORÓW
SZALONA GRA IMPREZOWA!
Wszyscy gracie równocześnie! Staracie się jak najszybciej wyłożyć na stół wszystkie swoje karty. Aby wygrać, musicie wykazać się spostrzegawczością i szybkością!
Gra opiera się na efekcie Johna Ridleya Stroopa, psychologa, który odkrył, że czasami NIE WSZYSTKO JEST TAKIE, JAKIE SIĘ WYDAJE!
LISEK URWISEK
NAJLEPSZA GRA DZIECIĘCA 2018 ROKU!
Gra kooperacyjna, w której dzieci wspólnie starają się rozwiązać zagadkę.
Lisek urwisek zakradł się do wiejskiej chatki i zabrał ciasto. Gracze wcielają się w role detektywów.
Wykorzystując wskazówki zdobyte podczas rozgrywki, wspólnie starają się odnaleźć liska urwiska, zanim ukryje się w norce.
Gra wybrana została najlepszą grą dziecięcą 2018 roku we Francji. Inne zdobyte nagrody:
NIEZŁE CIACHO
PORA NA DESER!
Fabryka ciastek produkuje pyszne pączki, eklerki i innego rodzaju łakocie. Następnie dostarcza je do kilku cukierni. Macie ochotę na pyszne ciacho? Wystarczy udać się do cukierni, w której znajduje się upatrzony przez Was smakołyk. Nie jest to jednak takie proste. Jeśli dwóch lub więcej graczy pójdzie do tej samej cukierni, żaden z nich nie zdobędzie ciastka! Planujcie więc, które cukiernie będziecie odwiedzać, negocjujcie z innymi graczami i zdobywajcie najlepsze przysmaki.
Uwaga! Gra zawiera dodatek w postaci dwóch kart: pączek zombie i… bekon! Sami nie wiemy, która z tych kart jest straszniejsza ;-)
Karty te były niedostępne w amerykańskiej edycji wydanej przez Gamewright.
autor gry: Zachary Eagle
wiek: 8-108 lat, liczba graczy: 2-6
wydawca: NASZA KSIĘGARNIA
cena: 49,90
NIGDY W ŻYCIU!
Czy przyznałbyś się policjantowi, że zabiłeś nudę? Czy mógłbyś podkładać głos do filmu erotycznego? Czy poprosiłbyś osoby, z którymi dawno nie rozmawiałeś o opuszczenie Twojego profilu na Facebooku?
Waszym zadaniem jest udzielanie odpowiedzi na pytania, czy bylibyście w stanie zrobić rzeczy podane na kartach. To jednak nie wszystko – musicie również obstawiać, ilu z graczy byłoby w stanie zrobić te rzeczy! Za swoje odpowiedzi zdobywacie punkty.
Uwaga! Gra dla dorosłych graczy.
WSZYSTKO ALBO NIC
Gra kooperacyjna, w której macie wspólny cel. Jeśli go zrealizujecie, odniesiecie wspólne zwycięstwo. W innym przypadku wspólnie przegracie. Podczas gry będziecie wykładać na stół karty o odpowiednich wartościach i kolorach. Celem ich wykładania jest spełnienie warunków opisanych na kartach zadań. Wygracie, jeśli uda się Wam wykonać wszystkie zadania.
Zadania wydają się proste, ale wcale nie będzie łatwo je wykonać. Podczas gry obowiązuje zakaz komunikowania się na temat kolorów i wartości posiadanych przez Was kart! Utrudni Wam to wykonanie zadań, ale dostarczy też dodatkowych emocji. Powodzenia!