Poznań

Kino ze smoczkiem - zaproszenie CK ZAMEK na seanse filmowe rodziców

Kino ze smoczkiem - zaproszenie CK ZAMEK na seanse filmowe rodziców

Centrum Kultury ZAMEK wyszło naprzeciw młodym rodzicom. Całkiem nowy cykl pokazów filmowych o wdzięcznej nazwie „Kino ze smoczkiem”, na który mamy (lub tatusiowe!) mogą zabrać swoje brzdące to prawdziwy hit! Co więcej, śmiało można powiedzieć, że to także krok naprzód w otwieraniu się instytucji kultury na potrzeby młodych rodziców.

 

Chyba świeżo upieczony rodzic doskonale wie, jak trudno w ciągu dnia przy małym dziecku wygospodarować trochę czasu na małe przyjemności tylko dla siebie. Jedną z nich jest film. Bo jak tu wyrwać się z domu do kina skoro maleństwo nas nieustannie potrzebuje i tak wiele jest przy nim do zrobienia? Zabranie malucha ze sobą raczej nie wchodzi w grę, bo dziecko przeszkadzałoby innym widzom, a za karmienie piersią w sali młode mamy naraziłyby się jedynie na nieprzychylne spojrzenia co niektórych. Centrum Kultury ZAMEK znalazło na to rozwiązanie, aby upiec przysłowiowe dwie pieczenie na jednym ogniu.

 

W trakcie wyjątkowego i jedynego w swoim rodzaju seansu dzieci mogą robić wszystko to, na co nie mogłyby sobie pozwolić w czasie innych pokazów filmowych np. śmiać się, hałasować, gaworzyć czy nawet krzyczeć. Mamy zaś mają do dyspozycji przewijak, co ułatwia zmianę pieluszek, gdyby w czasie filmu maleństwu przytrafiła się „mokra niespodzianka”, a do tego bez obaw mogą zajmować się swoją pociechą karmiąc ją czy zmieniając pieluszkę bez obawy o to, że ktoś im zwróci na to uwagę. Warto także wspomnieć, że dźwięk filmu będzie nieco ściszony, a światła nie go końca zgaszone, aby dzieci mogły poczuć się w sali komfortowo.

 

Czego chcieć więcej? Strzał w dziesiątkę! Pomysłodawcom gratulujemy!

 

Nadchodzący seans „Kina ze smoczkiem” znajdziecie tutaj:
http://czasdzieci.pl/poznan/wydarzenia/id,1113554b6.html

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć