Warszawa

Recenzje książek

Jak radzić sobie z poczuciem winy?
Recenzja bibliotekarza (Aleksandra Barczyk)

Jak radzić sobie z poczuciem winy?

Jak radzić sobie z poczuciem winy?
Czyli poradnik Jednorożca Gucia jak być lepszą osobą.

 

Z ogromną przyjemnością i skradzionym przez tę książeczkę sercem mam przyjemność przedstawić Gucia, który we wspaniały sposób opowie naszym dzieciom czym są uczucia i jak niektóre z nich okiełznać. W pierwszej odsłonie – uczucie winy.


Nasz uroczy, mały jednorożec coś przeskrobał i boi się do tego przyznać, mimo, że ogromnie go to męczy. Czyż nie każdy z nas tak miewa? Jak wyjaśnić naszym pociechom co należy robić w takich sytuacjach? – zapoznajcie się z historią w tych pięknie wydanych i niezwykle ślicznych opowieściach, które w znakomity sposób uzupełnią waszą dziecięcą biblioteczkę edukacyjną!


Dlaczego te bajeczki są inne niż wszystkie? Gdyż swą prostotą i szczerym przesłaniem znakomicie wychodzą poza szablony zwykłych opowieści z morałem. Oprócz krótkiej historii znajdziecie tu także wspaniale przedstawioną symbolikę barw (oczywiście w odniesieniu do uczuć ;)), próby zaangażowania młodego czytelnika/ słuchacza w opowieść, łatwymi pytaniami, a także ćwiczenie oddechowe, która pozwoli dzieciom łatwiej poradzić sobie ze stresującymi ich sytuacjami.


Ogromnie polecam opowiastki o Guciu – wiele mogą nauczyć, a jednocześnie – niesamowicie cieszą oko ;)
 

Warto zobaczyć