Warszawa

Ci, którzy z Charliem właśnie się zetknęli otworzą szeroko dziób ze zdziwienia...

Recenzja książki:

Charlie przemienia się w T-Rexa

Charlie przemienia się w T-Rexa

Sam Copeland
od 9 do 12 lat

Ci, którzy z Charliem właśnie się zetknęli otworzą szeroko dziób ze zdziwienia...

Ci którzy czytali „Charlie zmienia się w kurczaka” z pewnością ucieszą się z wieści, że na rynek weszła druga część zabawnych przygód o z pozoru zwykłym chłopcu… Ci, którzy z Charliem właśnie się zetknęli otworzą szeroko dziób ze zdziwienia i nie zamkną go do ostatniej strony.

 

 

Tyle że, zdziwienie ustąpi niedowierzaniu, a chwilami zachwytowi. I wierzcie lub nie, ale otwarty dziób znacznie lepiej oddaje reakcję na książkę niż np. otwarte oczy.

 

 

Autor z brawurą i nonszalancją wciąga młodego czytelnika w świat literatury na jego własnych dziecięcych warunkach, a jednak wydaje się delektować świadomością, że ani przez sekundę nie traci panowania nad sytuacją. A młody czytelnik chwyta przynętę, bo oto otrzymuje koktajl godny mistrzów! Jest szczypta niesamowitości, bo oto zwykły chłopiec przemienia się w zwierzęta niczym zielony Avengers, odrobina życia, bo zwykłość chłopca oznacza problemy każdego ucznia, zawiłości społecznych relacji i niezrozumiałość świata dorosłych... w którym czają się prawdziwe problemy o których czasami z dzieckiem też trzeba porozmawiać.

 

 

I wreszcie - jest spora dawka przekory, bo oto sam autor zniechęca dziecko do czytania… absurd? Raczej geniusz, pokażcie mi, proszę dziecko które posłucha zakazu.

 

Autor:

Kamila Sowa

Polecamy

Inne recenzje

Pyszna sprawa - 12 tom przygód bohaterów serii "Emi i Tajny Klub Superdziewczyn"

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Niezłe ziółka. Tom 12

Recenzje CzasDzieci.pl
Pyszna sprawa - 12 tom przygód bohaterów serii "Emi i Tajny Klub Superdziewczyn"
„Nigdy więcej nudy” – to motto powinno przyświecać każdemu czytelnikowi niezależnie od wieku! W końcu nic tak bardzo nie czyni dnia straconym jak właśnie owa nuda. Zatem, aby... czytaj więcej »

Warto zobaczyć