Warszawa

Recenzja książki:

Mamo, tato! Skąd się biorą dzieci?

Mamo, tato! Skąd się biorą dzieci?

Elisabetta Constantino
od 3 do 6 lat

Warta przeczytania

Mamo, tato! Skąd się biorą dzieci Elisabetty Constantino jest to książeczka przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat), która ma za zadanie pomóc im oraz ich rodzicom rozmawiać na temat seksualności i uczuć bez zbędnego wstydu.

 

Książeczka jest podzielona na kilka rozdziałów, w których między innymi omawiane są różnice między chłopcem a dziewczynką, potem autorka skupia się na uczuciach, głównie smutku i radości, następnie miłości i w końcu na sprawie tytułowej, czyli skąd się biorą dzieci. Rozdziały są krótkie, niemal w formie komiksu, obrazki duże i dość mało tekstu. Uzupełnieniem są treści skierowane do rodziców/opiekunów na końcu, w których autorka tłumaczy, dlaczego otwarte rozmowy na powyższe tematy są właściwe i w jaki sposób je przeprowadzać.


Jest to jedna z kilku takich książek, które z dziećmi czytaliśmy, i jak zwykle moi chłopcy przyjęli ze stoickim spokojem fakty, że chłopcy są inni od dziewczynek, że mama i tata się kochają i jak przebiega ciąża. To, co mnie ujęło to rozdział o różnych rodzajach miłości, ponieważ inaczej kochamy dziadków, inaczej rodzeństwo, a jeszcze inaczej kochają się rodzice. To było ciekawe i cieszy mnie, że tak ładnie można było o tym napisać. W sumie jest to pozycja chyba bardziej dla tych mniejszych przedszkolaczków, ze względu na język i ilustracje, ale na pewno warta przeczytania.

 

mama Anna

 

Przeczytaj również

Polecamy

Inne recenzje

„Bądź od Małego” – holistyczny przewodnik dla rodziców i opiekunów

Bądź od małego. Holistyczne spojrzenie na zdrowie psychiczne dzieci

„Bądź od Małego” – holistyczny przewodnik dla rodziców i opiekunów
Każdy, kto szuka mądrych i pięknych książek, propagujących holistyczne podejście do kwestii zdrowia i ogólnego dobrostanu – prędzej czy później trafi na pozycje wydawnicze związane z... czytaj więcej »
Opowieść wigilijna w malarskiej interpretacji Józefa Wilkonia

Kto obudził niedźwiedzia?

Recenzje CzasDzieci.pl
Opowieść wigilijna w malarskiej interpretacji Józefa Wilkonia
... czytaj więcej »

Warto zobaczyć