Warszawa

Recenzja książki:

Cecylka Knedelek i poletko truskawek

Cecylka Knedelek i poletko truskawek

Joanna Krzyżanek
od 3 do 9 lat
PATRONAT

Kulinarne przygody Cecylki Knedelek

Kulinarne przygody Cecylki Knedelek i jej sympatycznych przyjaciół rozpoczynają się w Starym Knedelkowie na poletku dorodnych truskawek. Atmosfera tego miejsca nastraja pozytywnie do wspólnej zabawy i pracy wszystkich przyjaciół Cecylki. Pan Alojzy, pani Ludmiła, Antek, Joasia, bliźniaczki Lucia i Lusia wszyscy z niecierpliwością czekali na ten dzień. Tylko jedna gąska Waleria chociaż przepada za truskawkami, nie zamierzała ich zrywać. W czasie truskawkowych żniw wyjeżdża do pensjonatu pana Hipolita w Wiatrakach Górnych, gdzie czeka na nią niespodzianka. Jaka? Przeczytajcie już sami.

 

Książka "Cecylka Knedelek i poletko truskawek" pełna porad i przepisów Cecylki napisana została w sposób zabawny, a jednocześnie poważnie traktujący każdego małego kucharza. Autorka wyjaśnia wszelkie najdrobniejsze szczegóły dotyczące właściwego przygotowania truskawek do dalszej obróbki kulinarnej. Dziecko dowiaduje się, że truskawki nie są smaczne gdy nasiąkną wodą i dlatego pan Alojzy myje je w specjalnej maszynie. Autorka rozpoczyna od wesołej i interesującej opowiastki, a następnie przechodzi do przedstawienia czytelnikom wspaniałych potraw przygotowywanych z tych jakże lubianych przez dzieci owoców.

 

Aranżacje zdjęć są niezwykłe, dopracowane, bardzo apetyczne, z dziecięcym akcentem ale wśród nich znajdują się także bardzo eleganckie stylizacje truskawkowych potraw. Truskawkowy tort ozdobiony koronką urzeka, truskawkowy sorbet kusi, a racuszki z truskawkami zachęcają do gotowania. Wszelkie alternatywne rozwiązania dają pole do popisu dla dzieci i dorosłych. Ilustracje przepiękne i przemyślane. Na nich też dużo się dzieje. Tę książkę poleciłabym każdemu dziecku i wszystkim rodzicom, paniom gotującym dla dzieci w przedszkolu i szkole, osobom, którym brakuje inspiracji do stworzenia najlepszej zabawy, kinderbalu czy zwyczajnego pikniku pod niebem... Jest cudowna i uczy, że podróże kształcą, a czasami z deszczu można wpaść pod rynnę. Przyjaciele i smaczne jedzenie mogą sprawić, że każdy dzień jest piękny.
 

 

mama Joanna

Komentarze

Polecamy

Inne recenzje

Jak wyjaśnić dzieciom, jak powinna funkcjonować przyjaźń, miłość, związek dwojga ludzi?

Jestem przy tobie

Recenzje CzasDzieci.pl
Jak wyjaśnić dzieciom, jak powinna funkcjonować przyjaźń, miłość, związek dwojga ludzi?
Przyszło nam żyć w tak skomplikowanych czasach, że trudno wyjaśnić dzieciom jak powinna funkcjonować przyjaźń, miłość, związek dwojga ludzi. Wydaje się, że jeden przepis nie istnieje.   Wiele... czytaj więcej »
Świat nastolatek jak na dłoni - "Pewna siebie dziewczyna"

Pewna siebie dziewczyna. Jak mądrze ryzykować, akceptować porażki i być szczęśliwie niedoskonałą

Recenzje CzasDzieci.pl
Świat nastolatek jak na dłoni - "Pewna siebie dziewczyna"
Dla nas - dorosłych - powstaje mnóstwo poradników. Pomagają uporządkować myśli i priorytety, podpowiadają rozwiązania, dodają siły. A co z młodszymi? Otóż, nareszcie jest poradnik, który powinien trafić właściwie do rąk każdej dziewczynki!... czytaj więcej »

Warto zobaczyć