Warszawa

Kostka i Bruno. Wakacje!
PATRONAT CzasDzieci.pl

Kostka i Bruno. Wakacje!

Wyd.: Burda Media Polska
od 9 do 12 lat
ISBN: 9788380535657

Dzieciaki!

 

Kostka i Bruno wraz z przyjaciółmi jadą na pierwsze kolonie w życiu. Jak sobie poradzić z tęsknotą i obawą przed wyjazdem bez rodziców? Co to jest pierwsze zauroczenie? Czy powinno się czytać czyjś pamiętnik? Czy fajne jest podglądanie dziewczyn? I czy krem czekoladowy może udawać kupę? Co oznacza czerwona flaga na plaży? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w tej książce. Poproście rodziców o wspólne czytanie i rozmowy, a może sami spróbujecie ją przeczytać i opowiecie o tym, czego się dowiedzieliście, swoim bliskim? Życzę Wam miłej lektury.

Kup teraz

Recenzje książki (Kostka i Bruno. Wakacje!)

Recenzja bibliotekarza
Z bibliotecznych półek znika jak świeże bułeczki!

Wakacje w pełni. A wspaniała, słoneczna pogoda zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu, zwłaszcza z ciekawą książką.

Dla młodych czytelników gorąco polecam REWELACYJNĄ książkę Dominiki Słomińskiej "Kostka i Bruno i wakacje". To wprawdzie kolejna książka z cyklu, ale z powodzeniem można ją przeczytać niezależnie od tego czy zna się poprzednie części czy też nie.

 

Tym razem wspólnie z sympatycznymi bohaterami - Konstancją i Brunonem oraz ich przyjaciółmi przeżyjemy moc wspaniałych, wakacyjnych przygód na kolonii w Juracie, poznamy wiele pasjonujących zabaw i zwyczajów kolonijnych, ale również m.in. dowiemy się jakie zagrożenia czyhają na dzieci (nie tylko) na wakacjach.
Obecność Karolinki - dziewczynki pochodzącej z biednej i alkoholowej rodziny, staje się  z kolei pretekstem do poruszenia ważnego problemu odrzucenia, poniżania i braku akceptacji przez rówieśników.

 

Znakomicie skonstruowane i ciekawe opowiadania mogą stać się świetną inspiracją do wspólnych dyskusji dzieci np. z rodzicami na temat wartości, którymi watro kierować się w życiu, odpowiednich postaw prospołecznych czy sposobów radzenia sobie z emocjami. Poza tym, w książce znajdziemy również wiele cennych wskazówek dla rodziców i wychowawców, którym leży na sercu dobro małego człowieka.

 

Na uwagę zasługują także oryginalne i urokliwe kolorowe ilustracje Anety Dmowskiej, które świetnie dopełniają te piękne i mądre historie.

Na zakończenie pragnę dodać, że książki o przygodach Kostki i Bruna cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci i rodziców odwiedzających olkuską Bibliotekę i znikają z bibliotecznych półek jak przysłowiowe świeże bułeczki.

 

Gorąco polecam!


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć