Warszawa

Drzewo Spełniające Życzenia. Opowieści mamy i córki

Drzewo Spełniające Życzenia. Opowieści mamy i córki

od 7 do 10 lat
ISBN: 978-83-62248-05-6

Opis książki

"Jeżeli chcecie, aby wasze dzieci były zdolne i inteligentne, opowiadajcie im bajki. Jeżeli chcecie, by były genialne, opowiadajcie im więcej bajek". (A. Einstein)


Wigilia... magiczny wieczór, ustają spory, zwierzęta mówią ludzkim głosem, a Mikołaj mknie w podniebnych saniach, rozwożąc prezenty. Zanim jednak rodziny zasiądą do wigilijnej kolacji, we wszystkich domach trwa gorączkowa krzątanina.
Nie inaczej jest u Tosi i jej mamy. Przejęte i zaaferowane lepią pierogi, pieką ciasta, kroją warzywa, robią sałatki, a jednocześnie rozmawiają. O życiu, o tym, co w nim ważne, co trzeba cenić, a czego się wystrzegać, wspominają... Swoje zwierzenia, zwłaszcza te bardzo osobiste, przeplatają baśniami, bo czasem łatwiej jest mówić o kimś niż o sobie. Opowiadają o kowalu i jego mądrym kocie, o dzielnym królewiczu Dorku, o Karolu, który nie chciał być murarzem, o mądrej syrence, o Żar-Ptaku i Drzewie Spełniającym Życzenia.

 

Książka, w której czar baśniowych opowieści miesza się z czarem tego jedynego dnia w roku, pełnego rodzinnego ciepła, miłości i radości.

 

Format 165x240 mm
Objętość 144 strony
Wydanie I, Warszawa 2012
Cena 34,50 zł

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...
1/3
1/3
2/3
2/3
3/3
3/3

Komentarze

Zgadzam się. Te opowieści są tak samo wciągające dla czytającego jak i dla słuchacza. Mój synek słucha ich z wypiekami na twarzy. Świetne jest to, że są tu rzeczy zarówno dla chłopców (np bajka Świetny Interes) jak i dla dziewczynek (wspaniała Mądra Syrenka). Polecam!

dodany: 2013-01-10 17:07:38, przez: janka

bajki nie tylko na boże narodzenie i to z gatunku takich, które dobrze się czyta również rodzicom

dodany: 2013-01-07 21:36:26, przez: krysia

Warto zobaczyć