Warszawa

Drzewo Spełniające Życzenia. Opowieści mamy i córki

Drzewo Spełniające Życzenia. Opowieści mamy i córki

od 7 do 10 lat
ISBN: 978-83-62248-05-6

"Jeżeli chcecie, aby wasze dzieci były zdolne i inteligentne, opowiadajcie im bajki. Jeżeli chcecie, by były genialne, opowiadajcie im więcej bajek". (A. Einstein)


Wigilia... magiczny wieczór, ustają spory, zwierzęta mówią ludzkim głosem, a Mikołaj mknie w podniebnych saniach, rozwożąc prezenty. Zanim jednak rodziny zasiądą do wigilijnej kolacji, we wszystkich domach trwa gorączkowa krzątanina.
Nie inaczej jest u Tosi i jej mamy. Przejęte i zaaferowane lepią pierogi, pieką ciasta, kroją warzywa, robią sałatki, a jednocześnie rozmawiają. O życiu, o tym, co w nim ważne, co trzeba cenić, a czego się wystrzegać, wspominają... Swoje zwierzenia, zwłaszcza te bardzo osobiste, przeplatają baśniami, bo czasem łatwiej jest mówić o kimś niż o sobie. Opowiadają o kowalu i jego mądrym kocie, o dzielnym królewiczu Dorku, o Karolu, który nie chciał być murarzem, o mądrej syrence, o Żar-Ptaku i Drzewie Spełniającym Życzenia.

 

Książka, w której czar baśniowych opowieści miesza się z czarem tego jedynego dnia w roku, pełnego rodzinnego ciepła, miłości i radości.

 

Format 165x240 mm
Objętość 144 strony
Wydanie I, Warszawa 2012
Cena 34,50 zł

Kup teraz


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Zgadzam się. Te opowieści są tak samo wciągające dla czytającego jak i dla słuchacza. Mój synek słucha ich z wypiekami na twarzy. Świetne jest to, że są tu rzeczy zarówno dla chłopców (np bajka Świetny Interes) jak i dla dziewczynek (wspaniała Mądra Syrenka). Polecam!

dodany: 2013-01-10 17:07:38, przez: janka

bajki nie tylko na boże narodzenie i to z gatunku takich, które dobrze się czyta również rodzicom

dodany: 2013-01-07 21:36:26, przez: krysia

Warto zobaczyć