Kraków

Happening Cracovia Danza - relacja

Happening Cracovia Danza - relacja

We czwartek, 30 marca o godz. 13, Przy Bulwarach Wiślanych w pobliżu Wawelu odbył się wyjątkowy happening z cyklu „Cracovia Danza: balet w mieście”. Po zeszłorocznym sukcesie tych działań, wszystkie akcje performatywne w roku 2017 spina jeden mianownik: tradycja.

 

Tym razem akcja nawiązywała do zwyczaju związanego z symbolicznym pożegnaniem zimy i przywitaniem wiosny… a więc topieniem Marzanny. I tak tanecznym krokiem, wspólnie z przechodniami i uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Smoleńsk, Balet przywołał wiosnę, która trochę nieśmiało przedzierała się promieniami słońca przez chmury. A to wszystko do muzyki polskich kompozytorów, w tym m. in. Karola Szymanowskiego, którego rocznica śmierci wypadła dzień wcześniej.

 

Tym samym Balet Cracovia Danza chciał zwrócić uwagę na postać jednego z największych kompozytorów polskich i złożyć mu hołd. Prezentowane tańce i obrzędy, poprzedził wstęp Agnieszki Malatyńskiej, która opowiedziała o zwyczaju i wprowadziła widzów w temat życia i twórczości kompozytora.

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć