Kraków

Sąsiedzkie świąteczne śpiewanie

Sąsiedzkie świąteczne śpiewanie

W przedświąteczną sobotę, 17 grudnia, w Klubie „Jędruś” w Nowej Hucie rodziny z dziećmi, młodzież i mieszkańcy Nowej Huty miały okazję posłuchać i zaśpiewać bożonarodzeniowe kolędy w języku bułgarskim, ukraińskim  i polskim.

 

Towarzyszyły nam trzy zespoły muzyczne „Iglika Zespół Tańców i Pieśni Bałkańskich”, Chór „Dżereło” z grekokatlickiej cerkwi z Krakowa oraz Zespół „Potrzeba Chwil” grające muzykę z Bułgarii, Ukrainy i Polski. Na zakończenie koncertu wspólnie zaśpiewaliśmy  kolędę „Cicha noc” w trzech językach: bułgarskim, ukraińskim i polskim. W świątecznym nastroju spotkanie było okazją do bliżego wspólnego poznania  i biesiadowania przy świątecznym stole.

 

Polsko–ukraińsko–bułgarski „Sąsiedzki krąg” to nowy projekt w ramach międzynarodowego programu „Active Citizens”, który będzie realizowany w Krakowie cyklicznie do końca czerwca 2017 r.  Projekt został stworzony w sieci partnerskiej z czterema organizacjami pozarządowymi:

1.      Polskim Towarzystwem Kulturalnym

2.      Fundacją Kultury Scenemus

3.      Fundacją Zustricz

4.      Fundacją Rodzina Plus

oraz grupą lokalną Nowa Huta Teraźniejszości

 

Warto zaglądać facebooka projektu, gdzie na bieżąco pojawiają się informacje o kolejnych wydarzeniach. Najbliższe już w styczniu -  Sąsiedzkie gotowanie.

 

1/5
1/5
2/5
2/5
3/5
3/5
4/5
4/5
5/5
5/5

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć