Kraków

Witamy wrzesień... w mieście! (wydarzenia 3-4 września)

Witamy wrzesień... w mieście! (wydarzenia 3-4 września)

Koniec wakacji nie oznacza końca aktywnego spędzania czasu! Sprawdźcie co interesującego będzie działo się w pierwszy wrześniowy weekend w Krakowie. Wybraliśmy dla Was najciekawsze propozycje! Z nami nudzić się nie będziecie! Tradycyjnie: częstujcie się i bawcie dobrze!

 

Zobacz również:

 

>> Więcej wydarzeń w sobotę (3 WRZEŚNIA)
>> Więcej wydarzeń w niedzielę (4 WRZEŚNIA)

>> 6 pomysłów na jednodniowe wycieczki w okolice Krakowa

>> TOP 10 place zabaw Krakowa

>> TOP 3 miejsca dla dzieci na Krowodrzy

 

1/9
1/9

Krakowska olimpiada gier podwórkowych

 

To finał wakacyjnej akcji "Lato w ogrodzie" w Centrum Młodzieży im. dr Jordana.

 

W programie: zośka, klasy, gra w gumę, skok przez piłkę odbitą od ściany, hula-hoop, skakanka, rzut kamieniem do celu oraz bule.

 

Sobota godz. 10:00-15:00

Dowiedz się więcej

2/9
2/9

Kraków w szczegółach - rodzinna gra miejska

 

ra ma na celu przedstawienie dzieciom w formie zabawy, zabytków, szczegółów architektonicznych i ciekawostek historycznych wybranej części centrum Krakowa.

Drużyny rodzinne (dziecko z dorosłym opiekunem) przy pomocy mapy, zaszyfrowanych wskazówek i konkretnych zadań, mają za zadanie samodzielne zwiedzanie i odkrywanie ciekawych zakamarków Krakowa. Na osoby, które rozwiążą zadania i trafią do punktu końcowego, czeka niespodzianka.

 

Sobota godz. 11.00 - 14.00. Obowiązują zapisy!

Dowiedz się więcej

3/9
3/9

Nocne zwiedzanie Pustyni Błędowskiej

 

Jak wygląda Pustynia Błędowska nocą, jak prezentuje się pustynna flora w świetle latarek? Będziecie mogli się przekonać już w sobotę 3 września.

Impreza ma charakter otwarty, mogą wziąć w niej udział wszyscy zainteresowani, również rodziny z dziećmi. Tym bardziej, że wycieczka ma formę spaceru. Dodatkowo dla uczestników przygotowano wiele atrakcji, w tym konkursy krajoznawcze, zabawy ruchowe oraz ognisko.

 

Sobota godz. 19:00-22:00. Wstęp wolny (dojazd we własnym zakresie)

Dowiedz się więcej

4/9
4/9

Mały Klub Bunkra Sztuki vs. W oku współczesności

 

W 2017 roku mija równo 100 lat, od kiedy Marcel Duchamp zaprezentował na wystawie Salonu Artystów Niezależnych w Nowym Jorku swoją pracę Fontanna, czyli klasyczny ceramiczny pisuar. Już wcześniej artysta ten wzbudził kontrowersje, wystawiając koło rowerowe czy suszarkę do butelek. W trakcie warsztatów zastanowimy się, dlaczego gest Duchampa był jednym z najbardziej radykalnych przełomów w sztuce i jak to się dzieje, że prace artysty do tej pory powodują, że na twarzach co niektórych odbiorców sztuki pojawiają się wypieki. Postaramy się także odczarować pojęcie „ready made”.

 

Sobota godz. 12:00. Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy!

Dowiedz się więcej

5/9
5/9

Arka Pana w ramach Akcji Eksploracji

 

Akcja Eksploracja to jesienny cykl wydarzeń, których celem jest odkrywanie miejsc i historii związanych z dziedzictwem kulturowym Krakowa. 

 

W najbliższą sobotę będzie można zwiedzić kościół Arka Pana. Nie ma zapisów!

 

Sobota. Dowiedz się więcej (i sprawdź kolejne lokacje)

6/9
6/9

Trabanty przed Muzeum PRL-u

 

To dobry powód, aby odwiedzić w sobotę Nową Hutę. Kultowe trabanty na cztery godziny zaparkują pod siedzibą Muzeum PRL-u!

 

Sobota godz. 11:00-15:00. Wstęp wolny!

Dowiedz się więcej

7/9
7/9

Zręczni sportowcy, wybitni żeglarze – opowieść o Minojczykach. Niedzielne warsztaty w Muzeum Archeologicznym. 

 

Na zajęciach dowiemy się o życiu codziennym mieszkańców wyspy, o ich sztuce oraz ulubionych sportach. Poznamy także mitycznych bohaterów, m.in. króla Minosa, Dedala, Ikara, Tezeusza i Ariadnę.

 

W części warsztatowej uczestnicy spróbują znaleźć drogę do labiryntu Minotaura oraz rozszyfrować słowa zapisane pismem linearnym B, jednym z trzech rodzajów pisma używanych przez starożytnych mieszkańców Krety – i jedynym spośród nich, które zostało odczytane.

 

Niedziela godz. 11:30 i 14.00

Obowiązują zapisy. Dowiedz się więcej

8/9
8/9

Mała KIKA zaprasza na seans z Parauszkiem w roli głównej

 

Mała KIKA to filmowe spotkania dla młodych Widzów. Po projekcjach ciekawe warsztaty dla naszych milusińskich. Tym razem artystyczne.
 

PARAUSZEK I PRZYJACIELE – Zestaw filmów ze Studia Se-ma-for, Polska 2013, 50’
Pierwsza od ponad dekady polska animacja lalkowa z legendarnego studia Se-ma-for. Opowiada o przygodach mieszkańców krainy zwanej Naszym Lasem. Obok tytułowego Zajączka Parauszka, widzowie poznają Zajączkę Usię, Łosia Łopatka, Bobra Klepka, Misia Benka, Srokę Madzię, Wiewiórkę Kitkę, Lisa Fredka i Wilka Waldka. Perypetiom bohaterów przygląda się Sowa Uhu, która daje widzom wskazówki na temat właściwego zachowania.

 

Niedziela godz. 12:00

Dowiedz się więcej

9/9
9/9

A na deser dodamy, że już w ten weekend poznamy laureatów szóstej edycji konkursu Słoneczniki na najbardziej rozwojowej inicjatywę dla dzieci do 14 roku życia!

 

W sobotę na deskach Teatru Groteska poznamy werdykt Jury oraz wyniki głosowania rodziców. Mamy nadzieję, że głosowaliście na swoich faworytów!

 

Więcej o Słonecznikach

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć