Kraków

Chcecie bajki? Oto bajka!

Chcecie bajki? Oto bajka!

W promocję czytelnictwa, jak co roku, włączyły się znane osoby ze świata kultury, nauki, polityki i sportu, w tym prezydenci miast festiwalowych. Czytanki odbywają się w magicznych miejscach, nie bez powodu związanych z kulturą, historią i tradycją miast biorących udział w festiwalu. Wszystko to, aby łatwiej przenieść najmłodszych w czarodziejski świat bajek.

 

We czwartek 9 czerwca 2016 roku Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się z dziećmi w Pawilonie Wyspiańskiego i przeczytał im przed snem znaną i lubianą bajkę Jana Brzechwy – „Pchłę Szachrajkę”. Wystąpił w duecie z Jolantą Gibas. Dzieci słuchały z zainteresowaniem!

 

Spotkanie poprowadził animator. Oprócz czytanek, dla słuchaczy czekało coś na ząb (soczki i jabłka) oraz konkurs. Do wygrania były oczywiście książki!

 

Niech to będzie dla nas rodziców najlepszy wzór do naśladowania. Dzieci uwielbiają wieczorne opowieści do poduszki, które wyciszają i pozwalają wspólnie udać się do krainy snu. Powinno być to naszym wspólnym zwyczajem. Dobre przyzwyczajenia bowiem tworzą dziecięcą rzeczywistość!

 

„Czytanki przed zachodem słońca”, to część bogatego programu „Festiwalu Literatury dla Dzieci” w ramach Europejskiej Nocy Literatury. 

 

Kinga Lalowicz

 

1/3
1/3
2/3
2/3
3/3
3/3

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć