Kraków

Zimowa Wędrówka z Amonitem

Zimowa Wędrówka z Amonitem

W trakcie niedzielnej wędrówki po Pustyni Błędowskiej, organizowanej przez Olkuską Grupę Turystyczną Amonit, mieliśmy okazję odbyć spacer po nowo wytyczonych ścieżkach przebiegających przez południową część Pustyni, a także zapoznać się tematyką przyrodniczą (i nie tylko) Polskiej Sahary.

 

 

Podziwialiśmy efekty kilkuletnich prac związanych z odkrzaczaniem pustyni. Szczegółowych informacji udzielał przewodnik jurajski, a zarazem leśnik - Pan Adam Wcisło oraz Pan Kazmierz Ściążko, wójt gminy Klucze w latach 2010-2014.

 

 

Podczas wycieczki omówiono także historię kluczewskiego górnictwa, w tym genezę powstania Stawu Zielonego oraz Czerwonego, a także tematykę krasu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Zakończenie imprezy odbyło się na Czubatce, gdzie na czekało na nas pożegnalne ognisko. Dzieciaki miały prawdziwą frajdę. W trakcie wycieczki otrzymaliśmy liczne materiały krajoznawcze przekazane przez Pustynne Centrum Informacji, Związek Gmin Jurajskich oraz Nadleśnictwo Olkusz.

 

 

Już w kwietniu kolejna wycieczka z Amonitem, tym razem poznawać będziemy uroki Doliny Będkowsiej. Na pewno jej nie przegapimy!

 

Tekst i foto:
Agnieszka Lis
Anna Niewiadomska

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć